Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem coś tam teraz jeszcze o tym. I znalazłem jakiś filmik, gdzie doradzają żeby wyjść roślinę z doniczki zostawić na gazecie na cały dzień, i potem przesadzić do ziemi, z czym coś ja napowietrzy.

od razu mówię, że ten filmik nie był o mj tylko o zwykłych kwiatkach.

Ale skoro prawdopodobnie i tak pójdzie w kosz można spróbować ?

Przy okazji zobaczysz w jakim stanie są korzenie.

Tak czy tak nie jest to dobry pomysł, bo ona już kwitnie i wtedy się nie przesadza, bo ja poblokuje, ale nie wiem co innego zrobić ;/.

Zwłaszcza, że nie znalazłem takiego przypadku, że ktoś miał problem z przegnitymi korzeniami i jakoś problem rozwiązał. Więc sprawdzonej metody chyba niestety nie ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

@Piccolo orientuję się ktoś czy na boxa 80x45  i przy hps 150w roślinka się nie poparzy hps bd na samej górze planuję zrobić roślince porządne lst wysokość doniczki 27cm

Edytowane przez 420Dominik420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@420Dominik420 80x45 to powierzchnia? Roślina się nie poparzy, jak lampa HPS będzie dostatecznie oddalona od jej szczytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420 a ile na wysokość masz w tym boxie ? Jak masz włączonega lampę i podstawisz rękę pod lampę i cię parzy to będzie parzyć też roślinki. W miejscu w którym przestaje parzyc jest odpowiednia odległość od lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy raczej nie zbytnio jak tym manewrowac... bo hps będzie przykręcony do góry boxa ale doniczka ma ok 30 cm więc będzie miała trochę miejsca od lampy

@Piccolo 80cm ok dzięki to wsumie będę mógł coś podłożyć pod doniczkę żeby roślinka się nie wyciągała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420 sorry może źle napisałem że to jest odpowiednia odległość. Nie musi być idealnie w miejscu w którym przestaje parzyć. Może być większą odległość od szczytów. Jak posadzisz to będziesz widział czy się wyciąga, jest by się wyciągała to wtedy możesz doniczkę na coś podstawić żeby była bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chyba będę z nową uprawą startował, myśle że za jakieś 2 tygodnie jak tamtej wybije 70 dzień. Zanim wykiełkuje, wyjdzie z gleby itd to prawie tamta będzie do ścinki i w boxie się miejsce zwolni, może 2 sezonówki zmieszczę w 0,16 m^2

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@420Dominik420 Właśnie dlatego pytałem czy 80x45 to powierzchnia uprawna. To nie jest w takim razie twoja powierzchnia uprawna, ty jak rozumiem masz powierzchnie 45x45, a wysokość to 80 cm. Przy lampie HPS 150 W w przypadku wysokości wynoszącej jedynie 80 cm boxa będziesz miał problem, bo ile ci roślina ma miejsca na rośnięcie 20 cm w górę ? To moim zdaniem nie wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Piccolo said:

@konopny_janusz wydaje mi się, że bez sensu 2 sezony w taki metraż wrzucać. Zbierzesz tyle samo z 2 co z 1 ;).

Jedynie, że możesz dać dwie różne odmiany i mieć dwa różne palenia :).

może się uda, zrobię krótkiego wega i lst będzie dojebane do perfekcji 😄

liści się będę pozbywał regularnie po kilka żeby nie zatrzymać rozwoju

 

Dam tą samą odmianę 2 razy bo opakowanie od seedbanku ma minimum 3 pestki, bez sensu żebym wyrzucał czy coś.

 

ta poniżej fotorelacja mnie zainspirowała. Jak z małej roślinki gość zebrał 24 g

https://trawka.org/topic/33488-cfl-50w-led-40w-white-russian-autofem/page/5/

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@420Dominik420  Popatrz sobie na fotorelacje od zielonyjamajczyk. Zobaczysz, jak u niego ak47 auto, mimo wykonania treningu LST wystrzelił do góry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...