Skocz do zawartości
Growerseed

Amnesia OG, Pure Haze, Gorilla Glue, GMO [MarsHydro/LEDAM]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Growerseed mało. Takimi dawkami ich nie naładujesz.

Jak jest większa sztuka i żarłoczna to śmiało jej daj 20ml na litr wody. Producent na opakowaniu pisze.. 3ml co podlanie albo 10ml raz w tygodniu.. z tym że uznałbym to jako instrukcje gdy używasz całego zestawu BioTabs i ziemia jest nabita innymi sypkimi nawozami.  

Do tego w instrukcji od BioTabs jest info by w około 4-5 tygodniu Wega gdy przełączysz na FLO. Podać większa dawkę Orgatrexu.

W innym przypadku nie dojdziesz do połowy FLO jeżeli ona jest głodna i się wyżera. 

Śmiało 20ml na litr jej zapodaj przy następnym podlewaniu i od następnego tygodnia lecisz z herbatką i do tego również extra orgatrex na przemian z herbatką bo braknie tego azotu. Łodygi już czerwone od poboru mocy z liści 😉

Do połowy FLO dałbym raz herbatkę i raz orgatrex na zmianę przy czym orgatrex w dawce 10ml na litr przy każdym podlaniu więc średnio wyjdzie raz w tygodniu. 

W połowie FLO odstawisz orgatrex i pójdzie sama herbatka ktora i tak jest z orgaterxem przyrządzana. Z tym że jest go tam za mało by zaspokoił głód rośliny na azot. 

Nie wiem też co tam myślisz jeszcze dorzucić. Napisz jaki masz plan to coś się zmodyfikuje ewentualnie.

Polecam również tabsy od BioTabs. Są tanie bo srednio 1€ za tabsa wychodzi a wkładasz jednego i masz spokój na całą uprawę praktycznie z azotem ✌️

Screenshot_20240105-201953.png

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dobra tak zrobię więc, ogólnie mam jeszcze plagrona blooma z alg to samo co biobizz tylko mocniejsze stężenie powiedziałbym że dwukrotnie. Kolejna uprawa już chyba na biotabsach będzie bo widzę że to ciekawy temat i właśnie tanio wychodzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green potraconego przez tira, rozjechanego przez kilka nastepnych i zostawionego na sloncu na dwa tygodnie 😂 jednak grunt, ze roslinki to lubia😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed Srednio potrzeba 6 godzin żeby zaczął się robić bigos. Chyba że masz jakąś grubszą pompke to szybciej wtedy. 

Przy słabszej pompce trwa trochę dłużej. Rano powinna być gotowa do oodlania. Podlewaj odrazu jak skończysz pompować. Nie może to długo stać bez pompki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green producent podaje min 24 do 36h że to się ma mielić, więc o 15 dopiero bym musiał przelewać chyba że jak ty mówisz jak dobra pompka to szybciej dojdzie w takim razie dokupie jakąś drugą żeby to mieliło szybciej, kupilem w miarę mała i cichą bo jak ma mi to buczeć od rana do nocy to kiepsko to widziałem a jak da się szybciej to wstawię mocniejsza pompkę przed pracą i po pracy mógłbym podlewać taka opcja wydaję się sensowniejsza 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed ja mam 400 pompkę i o ile nie stoi na oodlodze to nie buczy. Ja ją wieszam po prostu by nie dotykała podłoża i praktycznie jej nie słychać. No chyba że śpisz przy wiaderku 😄

IMG_20240107_212216_988.jpg

A tu masz filmik

Tam jest mocna pompka i praktycznie po kilku minutach zaczyna już pienić.

Przewin od około 8 minuty. 

@Growerseed 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green to może sprawię sobie coś mocniejszego. Herbatka polana jutro nastawiam kolejną dla 3 rośliny. Chyba dokupie tego orgatrexu odrazu jak podlalem to azot w dół poszedł. Ja naiwny że mi mała buteleczka starczy xd dobrze że jest jeszcze alga bloom to będę jeszcze to ładował bo ma lepszy stosunek fosforu od orgatrexu ale za to orgatrex ma melase i inne duperele których tamten nie ma.

Robię jeszcze sam ze skórek bananów

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green 250ml szybko zejdzie jak leje po 20ml  teraz herbatke bedę robił to też dowale ekstra orgatrex bo widze że jej mało. tamte 2 pozostałe też robią się żarłoczne. Nawet przy LSD nie miałem tak ale teraz do ziemi dodałem mikoryze to dość szybko to pożera

 

wcześniej to automaty leciałem to mi do połowy flo na samej ziemi leciały a potem jakieś małem dawki bo były niewielkie

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...