Skocz do zawartości
Cykacz

[50x50x140] Żyrandoled 90w, 1x LSD, 3x Godfather OG

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podlewam rośinki i sprawdzam przy okazji ph gleby jednego godfathera, patrzę a tu 5.8 czy można jakoś zwiększyć delikatnie ph gleby i czy taka wartość jest bezpieczna dla rośliny? podlewam odstaną wodą 48h do tego ph wody 6,5-6,7

 

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dudasz666 napisał:

@Cykacz do podniesienia pH ja użyłem popiołu drzewnego bo mam kominek i wiem, że mam czysty. Odstana woda ma pH 6,5!? U mnie po odstaniu ponad 7...

Mam podobną sytuacje woda po 48h ponad ma 7,56 i papierek zielony. ja dodaje do wody ph down i sprawdzam ile ma ph po moim pierwszym razie jestem na to uczulony, z tym że problem taki dopiero mi dębowe drzewo i sosna przyjdzie a do tego czasu to grzeje gazem ;D Na razie podlałem odstaną wodą która podniosła troche ph gleby zobaczymy co z tego mojego eksperymentu wyjdzie.

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 dzień prawdopodobnie zakończę weg na 35 dniu ale to jeszcze zobaczymy 

Na ten moment najbardziej mi się LSD w lewym rogu podoba, po fryzjerze wrzucę zdjęcia każdej osobno. Btw zielono tu 😄

przychodzę do was z pytaniami. 
1) wypadałoby zabrać je do fryzjera, wycinać kilka zasłaniających  lisci i te gałęzie których nie chce aby zostały tak ? 
 

2) aktualnie leje im 600ml wody na 3 dni,  z tego co wiem przy 8l donicach skończyć gdzieś w okolic 1-2 l zależnie od tego ile będą pic ? 
 

3) na 2 zdjęciu widać braki ma tym godfatherze który raz po posłaniu miał 5,8 pH teraz ma 6,4 gleba. Ale wywaliło braki na tej roślince, jutro mam zamiar podlewać czy to pora zacząć łac im bio grow + cal mag ? 

A5DD3D9F-59C3-468C-922F-475A200863FA.jpeg

0EB718C0-C02B-440C-92F8-7A49F7C647E3.jpeg

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Cykacz  Jak coś zasłania odrosty to możesz wyciąć, ale nie za dużo na raz , bo przyhamujesz roślinę. Obserwuj ile pije roślina i dawaj tyle ile jej rzeczywiście potrzeba. Jak chodzi o doniczkę 8 l to mniej więcej 1,5 litra na 3 dni wyjdzie ostatecznie. To nie są niedobory, masz minimalne zaburzenia na liściu, ale roślina jest naładowana nawozami, głównie azotem, więc niczego nie potrzeba jej dawać na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pablo 1988 napisał:

Ładnie idą nie stosowałeś żadnego trenigu roślinkom?

Jedynie co im zrobiłem to toping a tak to bawiłem się mocą lampy. LSD jest z 2 piętra wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione wczoraj a wiec 30 dzień. Wczoraj podlewalem i wywaliłem po dwa liście i jakis odrost słaby.  Foty przed 

FDB521C5-9D4B-4F31-A9F0-313CEDCB2AAE.jpeg

428A1598-B46F-4090-8F87-CBB5D5F85B2E.jpeg

0166683A-EA26-4D3D-8DF9-F93E3F07A976.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 33.

na ten moment dziś podlane po 800ml wody na łeb i chyba chciałyby więcej dodałem pierwszy raz w tej uprawie cal maga, od następnego podlewania chyba podam trochę biodrowa. 
 

mam dylemat co robic w kwestii przestawiania na flo czy czekać do weekendu następnego czy w 35 dniu przełączać. Z LSD w lewym gorynym rogu fajna roślina się zrobiła i ja już napewno bym  przełączał te LSD odbiły i szczyty maja już po 5cm + one jeszcze mogą duze urosnąć ? Na indukcji i flo?

7872468C-6794-4758-A103-6EF8034E88BA.jpeg

F945B646-3379-49A3-83C2-5F7CE3E89225.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie idzie. Podepnę się. Powodzenia. Ja lece na żyrandoledach w 40x40. Tez chciałem lampę ale wszystko jakies duże się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KotBrytyjski napisał:

Fajnie idzie. Podepnę się. Powodzenia. Ja lece na żyrandoledach w 40x40. Tez chciałem lampę ale wszystko jakies duże się wydaje 😉

ja już po tym widzę że minimum to 60x60x180 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pablo 1988 napisał:

Na bank wystrzela do góry i to sporo 👍🪴

czyli lepiej już myśleć o przełączeniu jeżeli nie chce łamać tej LSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Cykacz jak chcesz to przełączaj , tak bym zrobil mój automat wystrzelił do góry musiałem lampę podnosić 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 35 dnia przełączyłem światło na 12/12. Dziś wypada pora podlewania, czy moge im już wprowadzać małe dawki bio grow i bio blooma? Myslalem o dawcę po 1ml tego i tego. 
 

aktualnie lampa 50cm od szczytów i na 50% zmienić cos ? 

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Green napisał:

@KotBrytyjski Sanlight q1 bardzo mała lampa 😉

@Cykacz bardzo nabite sie wydają. Ta jedna aż fioletowa. Ja bym wody im dał czystej ze dwa albo trzy podlania. 

Zrób zdjęcie bez lampy 

Proszę fota bez lampy. Nic im nie dawałem oprócz calmaga jeden raz podlewanie temu.  A co do lampy to zwiększyć moc na 70%

6D24D52F-C7DA-4AF7-ABBD-3E205BCC5597.jpeg

Edytowane przez Cykacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie lada chwila,pokaże preflowery co do lampy możesz podkręcić i obserwować ona i tak wystrzeli i zacznie się wyciągać 🪴😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...