Skocz do zawartości
TomWar

Pierwsza uprawa 5x white widow auto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Wiesiu Masz racje , jak chodzi o naturalne wyjadanie się rośliny na out, ale na indoor nie do końca tak jest, bo tutaj,. jak karmisz odpowiednio w doniczce, to mało, co ci się wyssie , jak cały czas nawozisz, musiałbyś odpuścić nawożenie i spasować z nawożeniem, by wyssało się coś górnego, dolne partie owszem mogą się wyjadać lekko z azotu, jak im na to pozwolisz, bo jak bombardujesz nawozami, to proces wyjadania będzie znikomy, gdyż nie dopuścisz do tego, aby tak sie stało, jako, że roślina zjada liście, jako magazyny  , gdy nie ma czegoś czego potrzebuje w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja sam już nie jestem wstanie tego sprecyzować bo to niby normalny proces z tymi liśćmi ale ja odnoszę wrażenie że jednak nie i przyczyną jest niedobor badz przenawożenie. Jesli przenawożenie to sek tkwi gdzieś indziej bo tydzien temu  włączyłem pierwsze nawozy uzyskując roztwór docelowy max 850ppm  jeśli niedobory do czego jestem bardziej skłonny to po podaniu powinno troszke przystopować temat według mnie może w jakiś sposób zablokowałem rosliny i mają problem z pobieraniem pierwiastków z ziemi... 

Warunki uprawy wydają mi się optymalne 25-26 c  45% wilgotności lampa też ich nie terroryzuje

Odnoszę wrażenie że forma roslin spadła a ta jedna roślina wyjątkowo się wybarwia

20231029_012536.jpg

@Lasir mając na względzie temat nawożenia to mam z nim ogromny problem moja woda wyjściowa ma 290 ppm po podaniu połowy dawki green sensation I połowy terra bloom osiągam limit jaki podobno przyjmują automaty wiec nadrobić tego nie jestem wstanie w znany mi sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zielone krainy napisał:

Masz racje , jak chodzi o naturalne wyjadanie się rośliny na out, ale na indoor nie do końca tak jest, bo tutaj,. jak karmisz odpowiednio w doniczce, to mało, co ci się wyssie , jak cały czas nawozisz, musiałbyś odpuścić nawożenie i spasować z nawożeniem, by wyssało się coś górnego, dolne partie owszem mogą się wyjadać lekko z azotu, jak im na to pozwolisz, bo jak bombardujesz nawozami, to proces wyjadania będzie znikomy, gdyż nie dopuścisz do tego, aby tak sie stało, jako, że roślina zjada liście, jako magazyny  , gdy nie ma czegoś czego potrzebuje w ziemi.

to dawaj rób eksperyment dawaj duże dawki azotu i zobaczymy czy liście najstarsze nie usechną na wegu 

@TomWar a u Ciebie też nie mówię że jest idealnie bo może być też coś z pH, zdjęcia z włączoną lampą też nie pomagają, ale te liście co pokazałeś to bez znaczenia one i tak usychają naturalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu Nie będzie cały czas zielony.Stanie się co mówisz jak roślina będzie kwitła ale u kolegi stało się to dość szybko.Spójrz na zdjęcia sprzed kilku dni...

To nie stało się naturalnie tylko z głodu.

@TomWar troche dużo ec.Musisz mniej nawozów do jednej butli lać.Mniej składników...

I jak zielony pisze.Roślina zje jednego liścia czasem albo dwa a nie wszystkie naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu owszem może być coś z gleba jednak pilnuje bardzo dokładnie ph przy podlewaniu ale nie mam miernika do gleby może jutro zakupie... jednak słyszałem że te mierniki na tyczce do gleby to lipa... uświadomisz mnie jak prawidłowo sprawdzać poziom ph w glebie?

@Lasir zgadzam się z tobą wpelni widze ze cos jest nie tak wydaje mi się że roslina nie pobiera prawidłowo składników  jak robiłem nawozy to max na 800 ppm a dawki naprawdę znikome bo mam wysokie ppm w wodzie wyjsciowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wiesiu  Odpowiednio karmiąc można długo zatrzymać zieleń na liściach, Popatrz :

63 dzień kwitnienia, pełna zieleń:

planty.JPG

75 dzień kwitnienia , dalej zielono :

DSC_0036.JPG

Rośliny długo zachowują zieleń, a jak coś się wyjada to lekko od dołu, by się mocniej wyjadały, jak u @TomWar trzeba im na to pozwolić, liść jest magazynem, by roślina po niego sięgnęła musi jej czegoś w ziemi brakować.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy szefie właśnie ja nie chciałem jej jeszcze pozwolić na takie wyjadanie i ewidentnie jest coś nie tak a nie mam takiego doświadczenia aby to sprecyzować i zapobiec... takze licze na wsparcie moge jakies fotki inne pododawac czy cos 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@TomWar  Masz je jak na moje oko wygłodzone, ja bym sięgnął po podstawki na wega i kwitnienie i zmieszał je ze sobą w odpowiednich proporcjach, a przynajmniej sam tak robię, by dobić azotem, jak widzę, że roślina się z niego za mocno wyjada i do tego dorzuć calmag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem wczoraj dodałem trochę micro które zawiera N i royal sugar do wody też ma sporo N i czekam mam zle przeczucie. O i mam jeszcze jedno pytanko za jakąś godz wrzucę foto mam tak jakby jajka na roślinie ale wychodzą z tego białe włosy i nie wiem czy to jajka czy z tego powstaną kwiaty

@Zielone krainy z drugiej strony zastanawiam się nad tym wygłodzeniem czy nie mam roslin czasem przyblokowanych jeśli nie to i tak nie moge zwiększyć dawek nawozów bo z tego co słyszałem pozywke powinienem przy auto trzymac w okolicach 800ppm bo wiecej roslina nie przyjmie... jutro badz pojutrze przy podlewaniu wymieszam odstana wode kranowa z woda zrodlana z marketu co powinno obnizyc mi wyjsciowe ppm co pozwoli zmieścić więcej żarcia w rostworze taki mam plan przynajmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@TomWar Podstawką uzupełniaj azot, a nie stymulatorem kwitnienia, on ma sam azot w składzie, ale nie służy do tego, abyś nim uzupełniał niedobory, ale byś nim stymulował roślinę do produkcji, to są cukry jakie wpływają na zapach i smak. Jak na moje oko za słabo je karmisz stąd kolorystyka liści, jaka mówi o niedożywieniu tych roślin, zwiększ dawki podstawek, jakimi głównie zaspokaja się zapotrzebowanie rośliny na pokarm, a uzupełnia stymulatorami takimi, jak green sensation czy sugar royal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomWar musisz obserowac trichomy i na podstawie ich koloru wiesz kiedy lac sama wode. Plukanie powinno trwac ostatnie 2 tyg i w tym czasie trichomy powinny osiagnac sarysfakcjonujacy cie kolor. Przynajmniej ja tak robilem. Gdy trichomy byly mleczne to lalem juz sama wode do momentu az beda lekko bursztynowe i scinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc od tygodnia leci sama woda lampa 75% 50cm wysokości i czekam nie wiem czy dobrze robię ale coś tam się dzieje 

20231111_130847.jpg

20231111_130905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green właśnie z tym na oko to mam bardzo ciężko heh bo nie mam porównania staram się teraz obserwować trichomy ale tak naprawdę to nie rozróżniam przezroczystych od mlecznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Mr.Green ja wiem ze tak to powinno wyglądać i niby jest proste jednak ja jakoś patrząc na nie nie potrafię tego dokladnie sprecyzować heh wiesz 

Wydaje mi się że powinienem mic lepszy mikroskop może byłoby lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...