Skocz do zawartości
TomWar

Pierwsza uprawa 5x white widow auto

Rekomendowane odpowiedzi

Na ich stronie jest PDF do ściągnięcia.Po angielsku strona ale to myślę nie problem 🙂@TomWar

Mozna tez patrzec po relacjach innych ludzi i zrobić rozeznanie gdzie najlepiej rosło wg. Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wczoraj wykonałem swoje pierwsze takie pol LST nie wygląda to może estetyczne ale jakąś tam funkcje mysle ze spełni...

Proszę się nie śmiać jestem amatorem.

O tak dzisiaj zauważyłem że roślinki dostały jakby bosta bo od wczoraj sporo się zmieniły 

20231003_212817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna fachowość.Albo szczęście amatora hmm...nieważne bo się udało:)

Boosta dostały bo ziemie dosycha...

Ile świecisz godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir 18/6 a co do tej fachowości hehe z bliska wygląda gorzej drutów od ciula nawalone ale jakoś jest nie chciałem tam kozaczyć bo się bałem ze bd lipa małymi kroczkami idziemy

Edytowane przez TomWar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Daj im zawsze odpocząć po treningu a potem możesz poprawić lekko.

W dniu 19/09/2023 o 18:56, TomWar napisał:

Przed chwilą wróciłem z pracy patrzę do Boksa a sadzonki jakieś powiginane jakby łodygi były za słabe aby utrzymać swój ciężar... katastrofa jedyne co mi przyszło do głowy to podsypalem wyżej ziemi i ustawiłem do pionu nie przyklepując ziemi. 

Jaki może być powód takich anomali?

Teraz sobie przypomniałem.Łodygi nie były za słabe tylko lampa za wysoko i je pociągło na starcie.Zwykle troche rosną zanim liscia prawdziwego wypuszczą i też podsypuje ale nie żeby się kładły 🙂

7 minut temu, TomWar napisał:

@Lasir 18/6 a co do tej fachowości hehe z bliska wygląda gorzej drutów od ciula nawalone ale jakoś jest nie chciałem tam kozaczyć bo się bałem ze bd lipa małymi kroczkami idziemy

I na tym polega fachowość w tej branży 🙂

Ona ma być ciężka nie ładna.Też mam druty, sznurki i inne szpagaty 🙂

To trening nie formowanie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja teraz wyciągając wnioski z moich błędów sądzę że jednak się położyły bo ustawiłem mieszak który ciągle bil w sadzonki tak bezpośrednio na hardcora ;(

Ale przetrwały jakoś te chwasciki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zrobię jak mówisz patrzac na te plusiki to jesteś fachowcem azatem ty mówić ja robić. Pozatym miałeś rację co do tego zbijania 4 roślinki mysle ze są akceptowalne ale ta jedna najmniejsza co odstaje wogole prawie nie ma odstępów między piętrami LST prawie niewykonalne ale trudno a więc to lampa mi produkuje takie karły heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja tak jak wcześniej poszukiwałem wstępnych informacji to wiele doświadczonych osób mówiło mi że te Lumateki pro to zajebiste lampy ale są ciężkie do ogarnięcia i trzeba się ich nauczyć i szybko reagować podobno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@TomWar  Ta lampa jest mocna , więc dlatego się zbijają lekko, jak zwiększysz odległość to powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam.Faktycznie. Pro inaczej niż zwykłe 300w.zaraz zapodam.

Screenshot_20231003_231149_Opera.jpg

Ale to strategia Lumatek.Można po swojemu.

Poza tym moim zdaniem nie zbijają się te rośliny.Roslina rosnie cała a te są jeszcze małe poprostu.Jak zbija roślinę to liscie deformuje a u Ciebie na oczko spoko.Stożek wzrostu musi deformować.

Będą duże, zobaczysz.Nie te to następne.:)@TomWar

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir tak kiedyś napewno będę mega zadowolony z wyniku ale nawet teraz mam mega radochę apropo tej specyfikacji do lampy to też słyszałem że wszelkie takie zalecenia co do lamp czy nawozów to są zawsze przedstawione dla roslin sezonowych a automaty podobno nie potrzebują takich dawek ale pożyjemy zobaczymy bd na bieżąco korygować bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Wody najlepiej lac teraz myślałem żeby zapodać 500ml faktycznie w dych donicach szybko woda paruje 48 h temu podlałem 400ml i już sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...