Skocz do zawartości
TomWar

Pierwsza uprawa 5x white widow auto

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli te koncowki to mi powyskakiwaly jak lampę miałem za nisko co do mocy. W tym tyg napewno jeszcze nie bd nic lal zabacze jak kolor moze troszke sie zmieni sam jeszcze nie wiem musze doszukac wiecej info i przeanalizowac sklady srodkow aby ewentualnie nie dublowac pierwiastkow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema w mojej uprawie pojawiły się 2 problemy niektóre z łodyg przy liściach nabieraja fioletowego koloru mógłby ktoś coś na ten temat powiedzieć?

Drugi problem to taki ze dzisiaj u jednego z krzaczkow zobaczyłem dziurki wykonałem przegląd i pod liśćmi znalazłem takie jakby małe stonogi jak z tym walczyć ? pozdrawiam

20231017_223239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Temperatura 26 C

Wilgotnosc 50%

Lampa 75% 65 cm wysokości

Woda 1300ml

Wczoraj pierwszy raz podalem nawozy po 1/4 dawki zalecanej przez producenta Plagron Sugar royal Plagron Green sensation i Plagron terra bloom 

20231022_185018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja dzisiaj znalazłem informację że bardzo często fioletowe łodyg pojawiają się przy stosowaniu lamp LED jednak pod warunkiem że fioletowa jest tylko z góry w stronę światła ale jak jest w rzeczywistosci to nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomWar tego nie wyczytałem...kto wie.One w niczym nie wadzą w sumie 🙂

U mnie na WW sine łodygi trzymają mocno zielone liście.

Mam WW trzeci raz.Sine łodygi miały zawsze a ciemne liście 2 razy.

Klepią jak młot za każdym razem :)Chociaż teraz jeszcze nie wiem ale czuję, że też będzie dobra 🙂

Edytowane przez Lasir
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema zastałem katastrofę po 3 dniach nieobecności ogólnie liscie są oklapniete bo przesuszone rosliny co jest do odratowania jednak martwi mnie kolor lisci zaczynają bardzo żółknąć jaka może być przyczyną proszę o pomoc

20231025_172204.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wode i zaczynała zjadać azot z liści więc dolej N troche.Dolne wiatraki pierwsze żółkną bo N to pierwiastek mobilny.

Nie przejmuj się tymi liściami i urwij je.Powinny odpaść praktycznie same.

@TomWar

Te bardziej brązowe poprostu wyschnęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak ale naturalnie niedobory pojawiły się na samym dole ale ten liść nie jest wcale stary ale skoro mowisz ze ok to jestem spokojny jednak niepokoja mnie na tych lisciach takie brązowe plamki... tak umierają liscie? Hehe sory ale nie mam pojęcia 

20231028_202747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dolne liście to mało azotu.Górne to brak pierwiastków niemobilnych.One pokazują niedobory ale nic tu nie jest ok wg.mnie i nie świętuj jeszcze tylko daj jej nawozu łącznie z azotem.To się nie dzieje naturalnie i żadna jesień tylko noedobory.Działaj szybko bo planty cierpią.

@TomWar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu tak się stanie a nie tak ma być.I to wszystko na samym koncu życia rośliny.U kolegi to nawet nie środek flo.

Wiatraki zaczynając od najniższego żółkną.Nie wszystkie naraz.

Zanim uschnie jest długo żółty ale nie suchy.

Dobrze poczytać o chlorofilu Skąd się bierze w roślinach.Do czego służy i kiedy roślina go wytraca.Zebrać wiadomości do kupy i przerzucić na uprawę zioła.Zrozumiemy czemu im azot lejemy i jak potas leci łodygą w kwiatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir przecież to duży starszy liść wiatrakowy i usycha, myślisz że on będzie cały czas zielony? spełnił swoją rolę i jest wysysany 

2 godziny temu, Lasir napisał:

.I to wszystko na samym koncu życia rośliny.U kolegi to nawet nie środek flo.

jak na samym końcu życia rośliny? przecież nie musi roślina zaawansowanie kwitnąć żeby liście obumierały, posadź sobie na oucie pełnosezonówke to zobaczysz ile liści będzie żółknąć i usychać a roślina nie musi kwitnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...