Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB no co ty.. każdy dotyk żywego topa to zwiększona szansa na pleche.. sam kiedyś z podniecenia dotykałem topy z ziomkiem bo pierwszy raz widziałem żywą roślinę i wszędzie tam gdzie macalismy to topy były zainfekowane.

@Kolbertus nie wiem czy to od tego ale ogólnie jak jest plecha to zarodniki się roznoszą i rośliny chyba mogą się infekować od siebie..

Jeżeli rzeczywiście miałeś niską wilgotność rzędu 40-50% to nie powinno być plechy.. więc bardziej czynnik zewnętrzny bym obstawiał. 

Moja rada to unikać kontaktu z topami a jeżeli już to rękawiczki i sterylizacja. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa, trzy miesiaće w plecy... Mam nadzieję, że coś się uchowa. Ale z tymi "kieszeniami wilgoci" może mieć to sens. Dzięki chemii, którą leje szyszki naprawdę napęczniały to sporych rozmiarów i same w sobie są zbite - pleśń nie jest na wierzchu tylko właśnie jak się rozchyli nieco kwiaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też często dotykam topy bez rękawiczek i póki co nic na nich nie widziałem ale będę ostrożny bo nie wiedziałem że nie można tak robić @Mr.Green

Edytowane przez Góral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Uczę się cały czas i dużo wiedzy czerpię tutaj na forum dobrzy ludzie ale tak jak mówisz miałem farta i jeszcze pewnie nie jeden błąd popełnię chociaż wolał bym je omijać szerokim łukiem 😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie miałeś jeszcze pleśni w szafie powiem Ci tylko jedno zdanie - spodziewaj się pleśni w szafie.Kropka 🙂

Jedne planty macalem, gniotłem, przytulałem się do nich i ogólnie full contact.Było ok. Inne raz dotkniesz - pleśń!

Dużo zależy od odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Góral raz nie zawsze. Ogólnie też dotykałem i nie było pleśni.. tak jakby z wierzchu delikatnie.. 

Jak je łapałem tak bardziej w garść i ściskałem delikatnie badając ich potęgę to była pizda. 

Nie wiem do końca jak to działa ale obstawiam że jak naskórek się dostanie gdzieś na topa to może z niego się pleśń zrobić. Nie wiem też czy ogólnie jest jakiś okres szczególnego potencjału na pleśń kiedy topy się np. Budują i roślina piję najwięcej wody.. i czy np. Jak już jest bardziej zbita i taka lekko suchawa z wierzchu to ryzyko jest mniejsze.. ciężko stwierdzić bo ja to ogólnie przyjąłem taktykę zero tolerancji xD 

Na odchodne dojebieedo pieca z tezą.. mianowicie ostatnie grow nie było mnie dobre 3 tygodnie z racji urlopu i ziomek który jest zielony w temacie mi podlewał planty 😄 jeden wymagał przesunięcia na bok i ziomek złapał główna cole w połowie żeby było łatwiej i bezpieczniej bo się bujała.. i tam gdzie łapał też była plecha xD 

Nie wierze w przypadki więc stąd moje wbioski 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niewiedza ratuje.Nie wiedziałem, ze nie wolno paluchami - warunkowo wybaczyły.Jak już wiem to nie ma przebacz 🙂

@Mr.Green  skoro martwy naskórek jest składową kurzu w domu to wszystko jest możliwe dla mnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Lasir Tym razem będę zwracał na to dużą uwagę i bardziej się przykładał nie zapominając o tak ważnym szczególe bo naprawdę bym się wkurwił jak by tak przy ostatniej prostej Moje topy poszły się jebać 🫤🫤🫤🫤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że może zostać ślad na liściu jeśli paliłeś papierosa zaraz przed dotknięciem go.Skaza tytoniowa czy jakoś tak. Zdaje się kolega @Udyr napisał o tym kiedyś gdzieś tam na forum w związku z czymś.@Góral

Potem mi się to potwierdziło jak coś czytałem o plantach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pleśń idzie od ziemi. Ja tak miałem przynajmniej codziennie oglądałem topy do ścinki było z tydzień, ziemia wilgotna tak jakby już przestała brać wody myślę huj podleje ostatni raz kilka dni i ścinamy a tu huj minęły 3dni i plecha a na ziemi był biały nalot. Ostatnie dni lepiej oszczędzać z wodą moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...