Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

@vego1989 nie. Zależy jaki projekt leci to tyle wega. Jak wsadzalem dużo roślin to weg max 3 tygodnie. Potem i tak kosmos w boxie 😄 za niedługo wpadnę z fotorelacja to będzie dłuższy weg 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się doczytałem, że starsze odmiany bardziej klasyczne praktyczne zawsze mają zapach podobny do wydzielin skunksa, bo bardzo pochodne terpeny są :classic_biggrin: Oczywiście chodzi o wega zanim jeszcze nie ma kwiatów. Mój acapulco też cuchnął jak pojebany jak go pryskałem na noc, aż czasem się podnosiło człowiekowi, a jak przyszło kwitnienie to sama cytryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bob drzewny napisał:

Ja się doczytałem, że starsze odmiany bardziej klasyczne praktyczne zawsze mają zapach podobny do wydzielin skunksa, bo bardzo pochodne terpeny są :classic_biggrin: Oczywiście chodzi o wega zanim jeszcze nie ma kwiatów. Mój acapulco też cuchnął jak pojebany jak go pryskałem na noc, aż czasem się podnosiło człowiekowi, a jak przyszło kwitnienie to sama cytryna

Chyba SKUNKA a nie skunksa ;)))

Hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: Dzień 52 ( 35/17 ). Dziewczynki dalej rosną i stało się czego obawiałem sie najbardziej - zaczyna brakować miejsca. 😅Dzisiaj 17 dzień flo. Warunki nie zmieniły się poza temperatura. Teraz, kiedy nie ma upałów, a noce są w miarę chłodne temperatura waha się od 22 do 25 st. Rh 45-55 %. Moc 100%. Systematycznie golę dół. Kiedy zgolę wszystko do siatki, zacznę ucinać wiatraki odsłaniając szczyty. Ogólnie rośliny w dobrej kondycji. Przyznam się, że kilka dni temu dałem ciała z podlewaniem, bo mi trochę oklapły, ale naprawiłem szkody i teraz pilnuję. Jest git. Pozdro ziomeczki. 🍀🤘

20230906_143110.jpg

20230906_143125.jpg

W dniu 03/09/2023 o 16:21, Bob drzewny napisał:

Ja się doczytałem, że starsze odmiany bardziej klasyczne praktyczne zawsze mają zapach podobny do wydzielin skunksa, bo bardzo pochodne terpeny są :classic_biggrin: Oczywiście chodzi o wega zanim jeszcze nie ma kwiatów. Mój acapulco też cuchnął jak pojebany jak go pryskałem na noc, aż czasem się podnosiło człowiekowi, a jak przyszło kwitnienie to sama cytryna

Ta Amnezja to klasyczna i bardszo stara odmiana. Green Gelato w zasadzie też. To by się zgadzało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus  według mnie tu najlepiej siądzie agresywny lollipoping raz a dobrze, te wiatraki będą Ci przeszkadzać przy tej ilości miejsca, szczególnie że już kończy się okres intensywnego wzrostu. Liście masz zdrowe to rośliny pewnie się otrzepią w 1 dzień po tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus  według mnie tu najlepiej siądzie agresywny lollipoping raz a dobrze, te wiatraki będą Ci przeszkadzać przy tej ilości miejsca, szczególnie że już kończy się okres intensywnego wzrostu. Liście masz zdrowe to rośliny pewnie się otrzepią w 1 dzień po tym

Wyjaśnij na czym polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kolbertus napisał:

Wyjaśnij na czym polega?

Takiego "lizaka" trzeba z krzaka zrobić. Mniej więcej od połowy w dół opierdzielasz praktycznie wszystko. Coś tam sobie możesz zostawić ale tam raczej popcorn rośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, WBB napisał:

Takiego "lizaka" trzeba z krzaka zrobić. Mniej więcej od połowy w dół opierdzielasz praktycznie wszystko. Coś tam sobie możesz zostawić ale tam raczej popcorn rośnie 

Dokładnie, u siebie to ostatnio robiłem, rośliny mają ok 55cm i do wysokości 25cm od donicy są łyse, same łodygi...wtedy moc idzie w górne topy i podobno lepiej puchna...Zobaczymy😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus musiałbyś poczytać są mega długie poradniki o tym jak wpiszesz lollipoping i poszukaj takich gdzie są 2 rodzaje i według mnie Ty powinieneś ten bardziej agresywny, czyli że zostawiasz na każdych "głównych" szczytach tylko 3-4 górne piętra, czyli np jak zrobiłeś 3x topping to roślina ma 8 głównych szczytów (jeżeli żaden nie odpadł). I te 8 głównych szczytów ma mieć tylko 3-4 węzły u góry, cała reszta na dole do wycięcia i najlepiej zostawić ze 2 wiatraki jeszcze na tydzień, żeby nie zadusiło rośliny. No i wiadomo każdy wiatrak który przysłania jakiś szczyt, jest do wycięcia. Jeden artykuł jest strasznie dobrze opisany z tą techniką i nawet ze zdjęciami przed, po i przed ścinką

Poczytaj jak najszybciej bo początek 4 tygodnia flo, to chyba ostatni dzwonek na taki trening o ile pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 63 ( 35 / 28 ). Minęliśmy półmetek uprawy. Jak widać jedna wystrzeliła do góry jak popieprzona. Musiałem ją nieco ponaginać. Niestety pomimo siatki rośliny nie rosną jednakowo. Ale to wina światła. Dociągnę tą uprawę do końca i przy następnej zaopatrzę się w lepszą lampkę. Warunki temp. 26-27 st., rh 45-50%, moc 100%. Zapach zmienił się z brudnej szmaty w mocno owocowy, jakby malinowo-miodowy powiew z Edenu. 🙂 Jak również widzicie dół jest cały ogolony i dzisiaj pozbyłem się części wiatraków. Nie wszystkich, gdyż rośliny mogłyby dostać szoku. Sukcesywnie będę się ich pozbywał. Wedle kalkulatora koniec z ukorzeniaczem i przyswajaczem składników. Dzisiaj wjechał już Green Sensation. Kwiaty są biało-żólte i mocno lepkie. Liście już oszronione. Z farcikiem. 🤘🍀

20230917_183821.jpg

20230917_183831.jpg

20230917_183834.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus ile brakuje do lampy ziom ?

Najwyższe szczyty mają do lampy około 10 cm, ale są mocno z boku więc nie dostają pełnej dawki lumenów. Wiem, czym to grozi. Codziennie je obserwuję i póki co nic narazie ich nie pali.

4 minuty temu, vego1989 napisał:

@Kolbertus spokojnie napuchnie jeszcze. Greensensation robi robote. Masz swojeni wiesz co palisz.

Wiem, wiem, że napuchną. Do listopada jeszcze czasu, a czasu. Chodziło mi bardziej o to, że są nierównomiernie wysokie. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus tez tak mialem i kupilem wiekszego boxa a one juz nie poszly w gore ani cm ,  powiem ze wyglada to u ciebie fajnie , tylko ze mialem lampe takiej samej mocy i jednak dala za malo swiatla , duzoo duzo za malo 😄 

@Kolbertus a to ze nie sa rowne to pewnie genetyka ? lampa za mala?  z jednej mialem 70 g z innej tylko 24 g 😄 po 130 dniach!!!!!!!  😄 😄 ehhehehehehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus tez tak mialem i kupilem wiekszego boxa a one juz nie poszly w gore ani cm ,  powiem ze wyglada to u ciebie fajnie , tylko ze mialem lampe takiej samej mocy i jednak dala za malo swiatla , duzoo duzo za malo 😄 

@Kolbertus a to ze nie sa rowne to pewnie genetyka ? lampa za mala?  z jednej mialem 70 g z innej tylko 24 g 😄 po 130 dniach!!!!!!!  😄 😄 ehhehehehehe 

Myślę, że boks za mały na 35 dni wega dla czterech roślin. A lampa niestety za słaba. Niespodziewałem się, że rośliny osiągną 160-170 cm z doniczkami. Z automatami nie miałem takich problemów. I tak to wina lampy, że plon tak się róznił. Jak widzisz na zdjęciu z tej co wystrzeliła do góry poodcinałem masę pobocznych na dole szczytów, bo niestety nic by z nich nie było, ze względu na słabe światło. Nie przebiły by się do góry nawet pomimo SCROG-a. A to drastycznie zaważy na plonie względem innych dziewczynek, które nie są aż tak poprzycinane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...