Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Update: dzień 26. W namiocie zrobił się mały busz. Co ciekawe rośliny same wytwarzają sobie mikroklimat, bo szczerze powiedziawszy nawilżacz nie jest mi juz do niczego potrzebny. Lekko po wyłączeniu wyciągu rh potrafi skoczyć do 75%. Muszę tego pilnować, aby jakaś plecha się tam nie wrąbała. Co może być dla Was zaskoczeniem, dalej lecę bez podlania i jak widać dzieczynkowm to w ogóle nie przeszkadza. Wcześniej leciałem co dwa dni i ziemia mocno sie nawodniła. Liście natomiast rosną do rozmarów jakichś gigantów. Jak widać odpowiednie dawki nawozów procentują. 😅 Warunki bez zmian. Pozdro.

20230811_094632.jpg

20230811_094749.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 31. Dzisiaj przyszła siatka no i wygląda to jak wygląda. Rośliny są w bardzo dobrej kondycji. Warunki na tą chwilę 27st., rh 50-60%, moc 75%. Temperatury raczej nie zbiję z powodu upałów. Część odgałęzień już nieco ponaginałem. No i tak sobie myślę, że za cztery dni wypadało by zmienić cykl i przełączyć na kwitnienie. Lampę dałem nieco wyżej, aby bardziej rozproszyć światło, bo jak widzicie rosną trochę nierówno. Ale to też wina lampy. Jest nieco za słaba na taki metraż. Golić dół zacznę w momencie jak wszystkie boczne szczyty zrównają się ze sobą. Najstarsze liście juz poucinałem, ale rozrosły się diablice tak jak widać. Pozdro ziomeczki. Peace. 😅🤘🍀

20230816_153649.jpg

20230816_153659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, WBB napisał:

Nie daje rady ta lampa przy 80x80? Bo sam mam na taką ochotę...

Niestety nie. Przy poprzedniej uprawie miałem podobnie. Mniejsze były w prawym dolnym rogu i w lewym górnym. Mars Hydro powinien być TS2000. Wtedy miałbym spory zapas mocy.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde na ts2000 to nie wywalę kasy...

Ja to robię rotację doniczkami co któreś tam podlanie.... takie przejścia jak w siatkówce żeby sprawiedliwie było. Chociaż nie wiem czy to dobry pomysł czy zły 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, WBB napisał:

Kurde na ts2000 to nie wywalę kasy...

Ja to robię rotację doniczkami co któreś tam podlanie.... takie przejścia jak w siatkówce żeby sprawiedliwie było. Chociaż nie wiem czy to dobry pomysł czy zły 😉

Jak zdrowo rosną to czemu nie. 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus jak rośliny źle nie reagują to dobrze robisz bo cyrkulacja powietrza w namiocie nie jest taka sama i ziemia w jednym kącie schnie szybciej a w innym wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  glut fajne lampy skądś wygrzebał te solipo czy coś takiego, rzeczywiście wyglądają porządnie po specyfikacji i w cholerę tanie. Też trzeba pamiętać, że u nas marsy są drogie, w USA ts1000 idzie za 600 zł. Jakbym miał kupować nowa lampę na 80×80 to na pewno bym się zainteresował ich 200W

@Kolbertus może jakieś doświetlacze na krawędzie? Pasek led z 50W na jakimś mini stelażu ze światłem pod kwitnienie mógłby zrobić robotę i kosztować tyle co nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bob drzewny napisał:

@WBB  glut fajne lampy skądś wygrzebał te solipo czy coś takiego, rzeczywiście wyglądają porządnie po specyfikacji i w cholerę tanie. Też trzeba pamiętać, że u nas marsy są drogie, w USA ts1000 idzie za 600 zł. Jakbym miał kupować nowa lampę na 80×80 to na pewno bym się zainteresował ich 200W

@Kolbertus może jakieś doświetlacze na krawędzie? Pasek led z 50W na jakimś mini stelażu ze światłem pod kwitnienie mógłby zrobić robotę i kosztować tyle co nic

Porozglądam się właśnie za jakimś tanim rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 36. Dzisiaj rozpoczyna się szósty tydzień życia panienek, a to oznacza zmianę cyklu naświetlania z 18/6 na 12/12. Jak widać rosliny cały czas dobrze się trzymają. Jedynie na lewej, dolnej przez jakiś czas paliło troszkę końcówki liści, ale nowe, które wychodzą są już całkowicie zdrowe. Warunki 27st, rh 50-60%, moc 75%. Z farcikiem ogrodnicy. 🤘🍀

20230821_084758.jpg

20230821_084807.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus dobre kolory mają to przypalone końcówy można olać, póki jeszcze nie ma późnego kwitnienia

Wrzuć sobie metalowe wieszaki do boxa na rogi jak przestaną rosnąć, to nie będą Ci się stykać liście ze ściankami, co obniża podobno szansę na pleche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus w sumie dziwne że nie uschły końcówki przed samą krawędzią donicy, bo w zasadzie taki cel mają te donice = podrażnić powietrzem korzeń, żeby przestał rosnąć w tym kierunku. Air pruning to się nazywało bodajże

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 40. Nic w zasadzie się nie zmienia oprócz tego, że dalej france rosną jak widać. 🙂 Zastanawia mnie tylko to, po jakim czasie roślina przełączy się na kwitnienie po zmianie oświetlenia. To moje pierwsze doświadczenie z fotoperiodami. Warunki temp. 27-28st., rh 50-60%, moc około 80%. KOrzenie tak jak wspominaliście zaczynają przysychać, chociaż jeden długości około 1,5 cm wystający z doniczki twrdo się trzyma. 😉 Pozdro ziomeczki. 🤘

20230825_161553.jpg

20230825_161544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vego1989 napisał:

@Kolbertus 40 dzien vega?kiedy planujesz przelaczyc?Jak przelaczysz to jeszcze skocza do gory. Do tyg powinienes zauwazyc ze zaczynaja kwintnac czyt. Pojawia sie wloski 😀

Przełączyłem w niedzielę - w 35 dniu wega. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...