Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle szczęście że to 20L materiały, to nawet jak masz je wypełnione jak 16L, to Ci starczy na wega ~50dni :classic_biggrin: Jak na razie bym podwinął brzegi, zawsze jednak trochę światła tego dochodzi "spod jajca" odbitego od ścianek namiotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 3. Dziewczynki elegancko rosną. I jak widać na załączonym obrazku podsypane. Warunki moc 75%, temp. 29st., rh. 70%. Temperatura celowo wysoka, bo wyczytałem na stronce RQS, że ta sativa lubuje się w tropiku. Dziękuję @Mr.Green @Bob drzewnyza sugestię. Na fotkach każda z roslinek. Bob pytanko do Ciebie, bo zauważyłem, że Ty lubujesz się w cyferkach różnorakich mierników. Zmierzyłem miernikiem EC ( Adwa AD31 ) czystą wodę z kranu jaką mam w dwóch jednostkach. Wyniki poniżej. Czy mógłbyś się do nich ustosunkować?

20230719_181622.jpg

20230719_181629.jpg

20230719_181634.thumb.jpg.28712501838dd95f9667b6b0bfaa8bf1.jpg20230719_181632.thumb.jpg.23696b6c8a91be44caf09cb1722a6973.jpg

20230719_181638.jpg

20230719_180113.thumb.jpg.5225e40c858ea670b25c8d9570899c71.jpg

20230719_180121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego popalić roślinki, a tego byśmy nie chcieli.

To całe PPFD czy μmol to tzw. gęstość strumienia fotonów fotosyntetycznych (P.P.F.D. mierzona w μmol/s/m2). Umożliwia to ocenę rzeczywistej mocy fotosyntetycznej na m2 powierzchni uprawy.

 

  • Faza sadzonek (cykl 18-godzinny): 200–300 μmol m-2 s-1
  • Faza wegetatywna (cykl 18-godzinny): 617μmol m-2 s-1
  • Faza kwitnienia (cykl 12-godzinny): 900 μmol m-2 s-1

Twoja lampa 30cm od szczytu z różnym ustawieniem mocy:

obraz.png.170f25d9abfe1ced538371a4a85f0bf7.png

Tutaj drugie zdjęcie byś mógł sobie obliczyć ile będzie kosztować Cie gdybyś podniósł lampę, oświetlasz większą przestrzeń lecz tracisz ilość fotonów na dany punkt.

obraz.png.707a23c133bd36c538d8c6ad20caf6f1.png

Ps. Staraj się nie wypełniać całego boksa, bo lampa Ci nie uciągnie przy takim metrażu i palonko będzie słabe :<. Ja mam 70x70x160 i staram się siatką tak wypełnić jabybył 60x60

 

Edit.
Dodam jeszcze że nie pryskaj roślinek, kropelki wody działają jak lupa, skupiają światło w jednym punkcie i dziurka się zrobi :D

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus powiem Ci że właśnie z tym EC nie patrzyłem nic, kupiłem miernik myśląc o mineralnych nawozach w przyszłości, ale leży sobie w szafie i nie interesowałem się tematem jeszcze :classic_biggrin:

I jaką masz tam wysokość lampy? Bo rzeczywiście te 75% brzmi poważnie, ja na przełączeniu na 12/12 dopiero ustawiłem 75% 30 cm od szczytów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, xOkoń napisał:

Możesz kolego popalić roślinki, a tego byśmy nie chcieli.

To całe PPFD czy μmol to tzw. gęstość strumienia fotonów fotosyntetycznych (P.P.F.D. mierzona w μmol/s/m2). Umożliwia to ocenę rzeczywistej mocy fotosyntetycznej na m2 powierzchni uprawy.

 

  • Faza sadzonek (cykl 18-godzinny): 200–300 μmol m-2 s-1
  • Faza wegetatywna (cykl 18-godzinny): 617μmol m-2 s-1
  • Faza kwitnienia (cykl 12-godzinny): 900 μmol m-2 s-1

Twoja lampa 30cm od szczytu z różnym ustawieniem mocy:

obraz.png.170f25d9abfe1ced538371a4a85f0bf7.png

Tutaj drugie zdjęcie byś mógł sobie obliczyć ile będzie kosztować Cie gdybyś podniósł lampę, oświetlasz większą przestrzeń lecz tracisz ilość fotonów na dany punkt.

obraz.png.707a23c133bd36c538d8c6ad20caf6f1.png

Ps. Staraj się nie wypełniać całego boksa, bo lampa Ci nie uciągnie przy takim metrażu i palonko będzie słabe :<. Ja mam 70x70x160 i staram się siatką tak wypełnić jabybył 60x60

 

Edit.
Dodam jeszcze że nie pryskaj roślinek, kropelki wody działają jak lupa, skupiają światło w jednym punkcie i dziurka się zrobi 😄

Dzięki za rady. Jeśli chodzi o wypełnienie boksa roślinkami to wcześniej miałem tam pięć panienek i wszystkie odwdzięczyły mi sie dobrym palonkiem. Ale mimo wszystko pięć to była za dużo. Dlatego teraz są cztery. 😉

13 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus powiem Ci że właśnie z tym EC nie patrzyłem nic, kupiłem miernik myśląc o mineralnych nawozach w przyszłości, ale leży sobie w szafie i nie interesowałem się tematem jeszcze :classic_biggrin:

I jaką masz tam wysokość lampy? Bo rzeczywiście te 75% brzmi poważnie, ja na przełączeniu na 12/12 dopiero ustawiłem 75% 30 cm od szczytów

 

Teraz mam ją na wysokości około 50 cm od roslin. Mogę zmniejszyć moc jeśli to dalej będzie za dużo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus teraz lato i pewnie wietrzysz często pokój, to masz malutko CO2 w powietrzu, na tamtym grow wydaje mi się, że rośliny wytrzymały tyle światła na starcie przez właśnie rzadkie wietrzenie (bo jednak zimno jeszcze było). Ale też ostatnio strasznie szybko Ci się rozwijały te rośliny na starcie, to w sumie możesz jeszcze raz zaeksperymentować z solidną dawką światła :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 9. Dziewczynki pozdrawiają i mają się świetnie. Warunki moc 50%, temp. 28st. rh 70%. Dzisiaj pierwszy raz wjechał Sugar Royal. Reszta wedle kalkulatora. Jest git. 🌲🍀

20230725_210817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 18. Troszkę mnie nie było, ponieważ byłem bez komputera. Jak widać laski ładnie rosną. Warunki bez zmian, chociaż w zasadzie mogę powoli już zjeżdżać wilgotnością, bo cały czas trzymam 70%. Leci trzeci tydzień, co oznacza, że idą pełne dawki nawozów. Podlewam co dwa dni każdą z nich ilością równą 1,5 l wody. Temp 28 st. Moc około 65%.

20230803_161957.jpg

Czy można już wykonać topping?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xOkoń Woda nie działa jak lupa, prędzej jak przyzmat.Nie zaszkodzi przy ledach.Jakby deszcz palił jak lupa florę to byśmy same biedronki zamiast lasów w wokół mieli 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Widmo światła ledów jest nieco inne od widma słońca, bardziej penetruje roślinę stąd pojawiają się purpurowe ogonki, dodatkowo często zdarza się tak że wiatrak nie rorusza jakąś łodygą, liściem, co powoduje ciągłe skupienie światła w jeden punkt, to światło może działać jak lupa, tak samo jak pryzmat, pryzmat rozczepia światło na składowe barwy, tak się dzieje np. w przypadku załamania światła w kroplach deszczu, które tworzą tęczę, oczywiście jak mają odpowiedni kształt. Wystarczy że popatrzysz na kropelkę wody pod odpowiednim kątem byś mógł zobaczyć powiększenie.

Edytowane przez xOkoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może.Kiedyś też nie lałem po roslinach.Ale od kiedy oprysk stosuje stwierdziłem nie ma co się bać.Wilgotność za mała no to cyk spryskiwaczem wszystko...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalenie od kropelek wody jak czytałem powstaje najczęściej wtedy, kiedy duże krople zaczną parować, woda zacznie uciekać, a nawozy które w niej były zostaną i mogą niby przypalić liścia. Nie zgłębiałem tematu, najbezpieczniej psikać przed ciemnią i liść jeszcze sobie oddycha przez 20 min, to wypije wszystko z powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus Bardzo zdrowe ładne aż miło ale więcej nie chce 4 roślin bo to jednak w ch czasu schodzi zanim się nawozy zrobi dobre pH itp heh

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 22. Dziewczyny rozkrzaczyły mi się nieco, ale lepiej wszerz niż wzdłuż. Powoli dochodzą do siebie po toppingu. Warunki bez zmian poza wilgotnością. Dzisiaj przesadziłem i podbiło mi do 88% 😅Ale już zbiłem do 60% i będę starać się tak trzymać. Temp. 26st. Moc około 65%.

20230807_104728.jpg

20230807_104805.jpg

20230807_104819.jpg

20230807_104810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 23. Zbicie wilgotności ewidentnie im się spodobało, bo przez noc liście zrobiły się większe niż moja ręka. Rh wynosi teraz 58%, temp 26. Moc dalej bez zmian. Nie wyciąga ich więc póki co nie dodaję wiecej. Dzisiaj trzeci dzień bez wody, ale ziemia wyraźnie wilgotna więc czekam. Siatka na SCROG już zamówiona.

20230808_082424.jpg

20230808_082441.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...