Skocz do zawartości
Kolbertus

4xAmnesia Haze (RQS) + Mars Hydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Mr.Green napisał:

@Kolbertus ładne. Teraz nabiorą masy 🙂

Szczerze dzisiaj jak zajrzałem do widać róznicę. Przez noc spuchły ładnie. Zapewne dzięki Green Sensation. 🙂 Dobrze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 77 ( 35 / 42 ) Z górki. Już bliźej jak dalej do ścinki. Sądząc po szybkości puchnięcia topów myślę, że finał będzie nieco szybciej. Rośliny są całe skąpane w błyszczących kwiatach pachnących lasem i owocami z bajek i legend. Niestety podczas dzisiejszego golenia wiatraków przypadkiem ujebałem jedną z najładniejszych szyszek, przez co jestem wściekły na siebie jak nie wiem. No nic, co się stało to się nie odstanie. Jak wszystkie kwiaty mi tak napuchną to wtedy może pójdzie to w niepamięć. Warunki bez zmian stabilne 23st w dzień i noc, rh w granicach 45-50%, moc lampy 100%.

20231001_140526.jpg

20231001_140603.jpg

20231001_140519.jpg

20231001_140632.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 94 ( 35 / 59 ). Dzień dobry ogrodnicy. Troszki mnie nie było, ale spokojnie. Roślinki cały czas ładnie dojrzewają. Nic im nie brakuje na tą chwilę. Jak widać na załączonym obrazku kwiatuszki napuchły do sporych rozmiarów przypominających małe maczugi. Warunki bez zmian, takie same jak dwa tygodnie wstecz. Jeszcze około 3 tygodni i w końcu ścinka. Mam nadzieję, że te 120 dni warto będzie czekać. 😉

IMG_0786.jpg

IMG_0785.jpg

IMG_0784.jpg

IMG_0783.jpg

IMG_0782.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 98 ( 35 / 63 ) Dzień dobry... Dzisiajszy dzień okazał się porażką na całej linii do której w bólu muszę się przyznać. Widzicie to gówno na zdjęciu? Tak, dobrze myślicie... To plecha. Jest dosłownie wszędzie, na każdej większej szyszce. Wszystkie szczyty w dół są oblepione tym gnojem... CO nie zagrało? Ktoś podpowie? Rotacja powietrza jest. Mam dwa wloty powietrza w boksie. Brak cyrkulacji? Rh wynosi od 45-50%. Temp 23-24st. Poucinałem póki co skażone szczyty. Jeszcze dwa-trzy dni temu tego nie było. Pomocy.

IMG_0798.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce boli jak się takie coś widzi. I od razu do głowy przychodzi czy nie lepiej u siebie walić jakiś LeafCoat prewencyjnie bo czuję, że u mnie będzie podobnie za 2 miesiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, WBB napisał:

Serce boli jak się takie coś widzi. I od razu do głowy przychodzi czy nie lepiej u siebie walić jakiś LeafCoat prewencyjnie bo czuję, że u mnie będzie podobnie za 2 miesiące...

No to porządnie się nad tym zastanów, bo jak spuchną Ci tak jak moje to może być podobnie. 😕

 

Na dzień dobry wyciąłem ponad 300g mokrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, vego1989 napisał:

@Kolbertus tu już żadna pomoc nie pomoże, wytnij plesn a resztę zostaw, może coś jeszcze się uratuje...przykro mi 😢

Uratować zapewne się uratuje. Kwiatów jest naprawe bardzo dużo. Nie wszystkie są zarażone. Zastanawiam się tylko, dlaczego? Nie mam tropiku w boksie. Przewiew jest. Wilgoci w pomieszczeniu też nie ma. Eh... Szkoda...

Teraz, moonkagliwicee napisał:

@Kolbertus za duza wilgotnosc?🤔

45-50

 

Przy następnej uprawie obowiązkowo będzie osuszacz kosztem mniejszej ilości roślin.

Żeby jeszcze były one gdzieś ściśniete, przyduszone gąszczem, a to szczyty najbliżej lampy spleśniały, czego kompletnie nie rozumiem.

@Bob drzewny@Mr.Green@Udyr poradzicie coś na przyszłość?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus taka specyfika rośliny ze jak ma za gęste kwiaty to gdzieś szara wyjdzie. Nie zazdroszczę bo i ja się sporej części kwiatów musiałem pozbyć 😄

Osuszacz może następnym razem rozważ. Teraz tylko oglądaj rośliny bo może pojawić się tego więcej.

Może się wydawać ze wilgotność jest ok ale w pewnych miejscach mogą powstawać „kieszenie” z wilgocią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie pomysł wstawić drugi wentyl i oba mają dmuchać centralnie w topy... może wiatr narobi mniej szkód niż plecha.... o ile ją wentyle dążą radę zatrzymać wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...