Skocz do zawartości
hubert2020

3x OG Kush 1x Nasha Genetics

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green  Strzelam że to tak działa, bo to coś jak z drogą na torze, jak jest prosta droga, to i lewa krawędź drogi i prawa ma taką samą długość, a w przypadku kiedy jest zakręt np w prawo, to prawa krawędź drogi jest krótsza od lewej i to znacząco. Tutaj u rośliny "coś" musi wywołać to uniesienie szczytu, więc na długości zgięcia musi powstać zwyczajnie więcej komórek rośliny i im bliżej zewnętrznej krawędzi, tym będzie więcej komórek łodygi i będą bardziej nabite wodą, przez co będzie więcej składników odżywczych itd. no a to strzelam, że sprzyja powstawaniu większej ilości pięter liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny piękna teoria. 🙂

Szkoda że "droga na torze" ma szerokość minimum 2 metry i nie wiele ma wspólnego z roślina :D ale bajer masz w porządku :P jednak czytanie czy oglądanie teorii nie zawszę wystarcza :) 

Bo jak już tak teoretyzujemy.. to wziąłeś pod uwagę stres dla rośliny ? Który zazwyczaj wszystko opóźnia ?  Serio myślisz że roślina rosnąca swobodnie będzie rosła wolniej niż ta której będziesz przeszkadzał i na siłę ja doginal do ziemi.. 

@hubert2020  jak dla mnie trening ładnie wykonany ale za szybko czego efektem będzie bardzo słaby efekt a samo LST trzeba będzie poprawiać zaraz i po wielokroć. 

Co nie oznacza że popełniłeś błąd.  Także bez stresu 😉

W LST chodzi głównie o to by odsłonić odrosty.. które się chowają pod liśćmi i nie są doświetlone a przy tym spowolnić wzrost głównego szczytu by inne nadgonily i stworzyły jeden spójny baldachim.. tak z teorii.  Przy tak młodej roślinie nie wiele odslonisz bo tam nie wiele urosło.. póki co a główny szczyt w ogóle nie zwolni. 

 

 

To tylko moja opinia. Rzecz jasna ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  zależy w sumie jaki stres, bo np stres wywołany niedoborem wody w młodej roślinie powoduje nie opóźnienie, a przyspieszenie rozwoju korzeni, jest to praktyka często używana u growerów za oceanem. Jednak coś kosztem czegoś, pewnie wtedy część rośliny nad ziemią wolniej się rozwija i kwestia co jest bardziej wydajne. Tak samo wiatr jest stresem dla rośliny, przez co musi pogrubiać łodygę i ją zdrewniać, tak samo za mocne światło stresuje roślinę, przez co musi zwiększyć powierzchnię liści i w drugą stronę za małe światło wydłuża roślinę i zmniejsza powierzchnię liści.

Badań nie prowadziłem, ale na każdy stres roślina musi reagować w określony sposób i zwiększyć "moce produkcyjne" w danym obszarze i zmniejszać w innym. To jedyne kwestia tego jakie profity uzyskamy z danego typu stresu i co przez to roślina "osłabi", bo wiadomo roślina chce czego innego niż my growerzy, tj. jak największych zbiorów na samym końcu życia rośliny z niezapylonych kwiatów.

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green następnym razem skupie się po pierwsze na świetle żeby nie była wyciągnięta po drugie na podlewaniu co tez spieprzyłem bo Wysuszyłem ziemie a Później dowalilem jej wodę o ph 8,2 i jeszcze z chlorem po trzecie nie będę za szybki bo to mnie zgubiło i najpierw zrobię topping pozniej zrobię LST jak będzie na to czas i po czwarte to tez nawożenie bo się pogubiłem z tym nawożenie bo jeden twierdził ze oprysk 3 razy dziennie drugi ze dwa razy dziennie trzeci ze nie rób nic itp ale chociaż się czegoś uczę ze nauka idzie w nas nie w las i teraz oprysk będę robił od razu jak zapali się lampa i jak będzie gasła oczywiście nie od razu jak wyjdzie i tez nie duże dawki 😊😊
 

Fajnie ze tutaj nie jestem sam z tym wszystkim ze zawsze ktoś coś napisze 👌

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 nadgorliwość jest złym nawykiem przy uprawie. Każdy uprawia jak chce. Słuchając kogoś lub oglądając naukowców itp. 

@Bob drzewny zgadzam się z Tobą. Masz rację. Jednak porównywać naukę do amatorskiej uprawy w boxie. 

Przy braku doświadczenia.. nie wiedzy !! Jak i złej interpretacji naukowych faktów można sobie zaszkodzić. Na początek najlepiej posadzić roślinkę i trochę ją poobserwować.. dać jej żyć w najlepszych możliwych warunkach i za wiele nie kombinować. Czasem żeby coś zrozumieć najlepiej zobaczyć to w akcji. Czyste, zwykle, nie kombinowane.

Pure 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  Święta prawda, ja poczytałem, zastosowałem różne ciekawostki, a nie zauważyłem takiej błahostki, że filtr węglowy zapchany proszkiem z nawilżacza i roślina mi się udusiła, przez co 2 tygodnie rozwoju rośliny w dupę :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green niestety dopiero mega późno się dowiedziałem:/ Myślałem że jak kupię za 220 to będzie super, mała pogodynka na ekranie itd. ale co z tego, jak mi zapchał filtr 250m³ całkowicie w niecały miesiąc przez ten proszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@Tester sorry ale poproszę o wrzucenie do niedokończonych dwie łodygi się złamały 

Same się złamały czy coś tam odjebał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB No ja odjebalem za mocno  je do gleby chciałem je umiejscowić ale nie jestem zły bo chociaż  się czegoś nauczyłem pośpiech mi złe doradził 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower jedynie jestem wkurwiony ze chciałem poczuć dobrego skuna i myślałem ze dwa miesiące i będę miał swoje a okazało się ze to min 3 miesiące ale jakoś będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020  jeżeli łodyga się złamała, to nie znaczy że roślina umarła. Wystarczy że ją skleisz taśmą jakąkolwiek w miejscu przerwania i ona się zwyczajnie zregeneruje, oczywiście opóźni to wzrost na parę dni, no ale jak dasz za dużo nawozów to też masz opóźnienie rozwoju na parę dni, a nie śmierć rośliny.

Wątpię że Ci się dosłownie przepołowiła w rękach, wystarczy ją skleić i tyle. Jest szansa że padnie, bo się nie zregeneruje i tak samo jest szansa że w zasadzie nic to nie zmieni, oprócz 3 dni w plecy rośliny

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...