Skocz do zawartości
hubert2020

3x OG Kush 1x Nasha Genetics

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr ogólnie to robię tak ze wyciąg jest ale nie wl włączam go z 4 razy dziennie żeby nabił mi przez okno świeżego powietrza i żeby zbil wilgotność bo nieraz przekracza 85% to sobie nim zbijam do 70/75 ale włączam go dosłownie przez cały dzień na 30 min 

problem jest taki ze one maja 3 dzień a maja po 7 cm a listki są małe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawsze tak lej. Korzenie mają mieć wilgoć. Wtedy będą się rozwijać a roślina prawidłowo rosnąć. Musisz się nauczyć lać wodę na wagę. Donica 11l - 1l podczas flo. Mniej więcej to wychodzi co dwa dni. Pamiętaj, aby ph było zbliżone do 6.2 inaczej nici z tego. Ewentualnie naucz się patrzeć na wilgoć na wskaźnik - o ile taki masz. W obecnej sytuacji przelej je dobrze wodą - po minucie ma wypłynąć na podstawkę, i zapamiętaj mięśniowo wagę donicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 4 wegetacji

temp 25C w dzien wilgotnosc ciagle sie podnosi do 85/90 zbijam do 70 ale ciezko bo donice wczoraj przelalem bo ziemia byla za sucha ph gleby jest 6,5

Malenstwa wygladaja tak

IMG_20230315_163840kutas2.jpg

IMG_20230315_163948kutas.jpg

czy nic im nie jest bo troche żółte ?

IMG_20230315_164000kutass.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green czy roslinki wyglądają dobrze ? Oprysk zrobiłem ukorzeniaczem i jedna się położyła i ja podparłem wykałaczka 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 Jakby wyglądały źle to byś o tym wiedział 😉 Stoją i rosną a to dobry początek. Jaki jest rozmiar boxa ?  Lampę daj więcej niż 25%.. bo to trochę za mało. Ja mam leda 245w i zaczynam 40% przy odległości około 60-70cm więc przy twoich 150w jeżeli chcesz zachować taka standardową odległość od rośliny to 40% jest minimum. Wyciągnęły się trochę ale to nie dramat. Daj trochę więcej mocy i będzie ok. Obserwuj co dnia i powinieneś zobaczyć różnicę na dniach że nie idą w górę a zaczną tyć. 

Z podlewaniem.. to ciężki temat.. bo jak sam kiedyś przelałem.. to się nauczyłem.  Nie przelej 🙂

@hubert2020 oprysk położył bo obciążył. Bez sensu zabieg w tej chwili. Po co odrazu pryskać sadzonkę 🙂

Robisz oprysk przy włączonym świetle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green okej zwiększam na 40 % dziękuje chłopaki Byłbym Wdzięczny jakbyście od czasu do czasu wpadnij na Foto relację

@Tester dzięki za spojrzenie 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzić ile masz ppfd nad każdą z roślin, ppfd meter photone działa fajnie po kalibracji. Na stronie producenta lampy znajdź zdjęcie pokazujące dystrybucję światła pod lampą, jest tam taki kwadracik 30×30cm na wysokości 30cm od lampy. Ściągasz wtedy tą apkę, wybierasz ze źródeł światła fullspec LED, w opcjach zaawansowanych włącz sobie spirit level, żeby móc telefon trzymać na płasko w stosunku do źródła światła. Wybierasz opcję kalibracji, odmierzacz od lampy 30cm w dół (podwieś sobie jakiś sznurek czy cholera wie co i niech ekran telefonu dotyka końcówki sznurka, najlepiej czymś obciążony, żeby nie był poskręcany wiadomo). Potem będziesz musiał tam wpisać liczbę ppfd jaką deklaruje producent na wysokości 30cm na danym ustawieniu mocy, przypilnuj też żebyś miał ten telefon bezpośrednio pod lampą. To wszystko da Ci +/- wiarygodny czujnik światła.

Potem sprawdź czy na pewno masz włączoną opcje "custom calibration" i zerknij sobie ile masz ppfd nad szczytami roślin, możesz napisać ile Ci wyszło to sprawdzę czy mam podobne wyniki

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry dzisiaj dzien 6 roslinki pokazuja nowe listki juz sie nie wycigaja do gory

temp 25C wilgoc skacze ciagle do 85% zbijam do 65/70%

temp w Nocy 22/23C wilgoc ok 82% bo spie :)

wczoraj zrobilem oprysk ukorzeniaczem jedna roslinka sie polozyla ale podparlem ja wykalaczka i nic jej nie jest :)

z podlewaniem czekam do jutra bo ziemia ciagle wilgotna ale zaczyna byc sucha od gory

Czy Moge dosypac im ziemi tylko tutaj w donicach mam Plargon light mix a dokupilem bio biz light mix ?

IMG_20230317_161224kutas4.jpg

IMG_20230317_161237kutas1.jpg

IMG_20230317_161246kutas5.jpg

IMG_20230317_161254kutas3.jpg

na drugim zdjeciu to jest inna odmiana od Nasha Genetics ma miec 36% THC i widac ze jest inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny No u mnie trzeba wykupić pakiet za 40 zł bo na clf i hps jest za darmo ja mam iPhone wiec to jest zjebany tel niedługo trzeba będzie dodatkowo płacić za odblokowanie tel 

Na dwóch POFD 268

a na dwoch 256 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...