Skocz do zawartości
hubert2020

3x OG Kush 1x Nasha Genetics

Rekomendowane odpowiedzi

@ZielonyTabaluga dałem ja nizej na 52 cm licząc od liści moc ok 30. % tylko Dodam ze to nie automaty jedna ma 4,5 cm druga ma 5,5 cm a te dwie 6,5

IMG_20230313_205840kutas.jpg

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 3 wegetacji Lampe obnizylem znow na 44 cm

Za dwa dni chce zaczac delikatnie lac nawozy TERRA VEGA i RHIZOTONIC

czy mozna spryskac ziemie po calosci tak delikatnie sama woda i podlac wokol roslinki bo ziemia jest sucha wokol miejsca podlewanego ?

 

IMG_20230314_111456kutass.jpg

IMG_20230314_111500kutas2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemię to złej porządnie wodą. Cała ziemia ma być mokra, a nie tylko w koło roslinki, tam mają się korzenie rozwijać, ponadto jak zeschnie Ci się ziemia, to później będzie Ci odrzucać wodę i po prostu spłynie. Także lej śmiało w całe donice. 

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche je zalalem bo ziemia byla sucha jeszcze widze od spodu ze jest sucha i nie wiem czy ja zwilzyc tak by byla wszedzie wilgotna @Tester@Zielone krainy@Spizgany@Andi

IMG_20230314_162712kutas.jpg

Od wczoraj z 6 cm podrosły do 7 cm lampe trochę obniżyłem teraz jest na 45 cm od liści i jest ustawiona na 35% mocy bo ciagle do światła idą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie często radzą na forum, żeby podlewać do momentu aż woda nie wycieknie od spodu. Wiadomo jednak, że jeśli wlejesz 2 litry w przeciągu 20 sekund to nie wycieknie dołem, bo nie zdąży ta woda spenetrować całej gleby, a po jakimś czasie zrobi Ci się takie bajoro, że będziesz miał problem z przelaniem.

Postaraj się cierpliwie lać równomiernie po całej donicy i zaledwie trochę więcej wokół niej. Rób to powoli i sprawdzaj czy od spodu nie zrobiło się już mokro. Gdybyśmy lali tylko wokół sadzonki, to nie miałaby bodźca żeby drążyć głębiej korzeniami, bo po co ma sięgać do suchej jak wiór ziemi, kiedy pod sobą w bliskim otoczeniu ma pod dostatkiem wody.

Co do samej wysokości lampy i mocy staraj się nie przesadzić, praktycznie nierealne jest żeby w takim stadium sadzonka miała za mało światła przy tej lampie na wysokości 50cm i 25% mocy. Większy problem będziesz miał jak ją spalisz niż jak delikatnie się wyciągnie.

I jeszcze jedna wskazówka, ale już forumowa. Staraj się nie oznaczać jak najwięcej osób w każdym poście, bo to wygląda jak niegrzeczne domaganie się odpowiedzi, a pamiętaj że wszyscy tu wspierają się za darmo, nic z tego nie mają i można kogoś łatwo rozdrażnić, jak dostanie 5 powiadomień na dzień. Szczególnie gdyby było takich osób 30, wtedy trzeba wziąć pełny etat na odpowiadanie na forum:D

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny nie chce tutaj kogoś zdenerwować jak kogoś tutaj zdenerwowałem to sorki chłopaki 

ogólnie walczę z ta lampa już od niedzieli bo w trzy dni wydłużyły się mocno a to jest moja pierwsza uprawa i niechciałbym tego spartaczyc i tez nie wiem czy to jest normalne ze są one takie długie czy nie 

moc zmniejszę na 25% i zostawię ja na 45cm co do podlewania teraz mniej więcej wiem ze trzeba łac po całości nie tylko wokół roslinki bo do tej pory 50 ml lalem na donice 11l 

sorka chłopaki za oznaczenie więcej nie będę 😊😊🥹🥹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 Mam tą samą lampę i jak na 16 dniu życia rośliny wrzuciłem 50% mocy na wysokości 50cm, to mi w pół dnia zaczęły wychodzić ślady popalenia od światła. Tyle że ja miałem roślinę bezpośrednio na środku gdzie jest największe natężenie światła. Postaraj się też zrobić coś żeby był tam ruch powietrza, żeby łodyga nie była zbyt wiotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 ja bym dał spokojnie te 50% mocy teraz jest za mało no i się wyciągają. Jak temp nie przekracza 30 stopni i ma w glebie co potrzeba to się nie popali ewentualnie można dorzucić 0,5ml calmaga żeby spać spokojniej. Albo niżej dać tą lampę o 10 cm 

@hubert2020 a masz wyciąg zamontowany?  Można by było jeszcze pokombinować z mocą wyciągu i możliwe żeby trochę to zbiło temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed ogólnie mam wyciąg zamontowany na pierwszym biegu jest 147 m3 a na drugim mam 187 m3 temp w Box jak jest lampa wl to utrzymuje ja kablem grzewczym bo w pomieszczeniu mam 21/22 C bez lampy bez kabla z lampa mam 23.8 jeśli jest na 25% to dać ja wyżej i dać więcej mocy ?

bo ogólnie ile cm powinna mieć przy 3 dniu bo ona wyszła w niedziele i w pare godzin się wyprostowały 

a znów calmag nie chce teraz dawać bo zalałem ziemie bo była za sucha a jak teraz ja podleje to będzie bajoro

a ziemia jest nowa PLAGRON light mix

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 a po co masz wyciąg włączony jak to są siewki jeszcze ? One dużo świeżego powietrza nie potrzebują, włącz mieszający oby nie prosto na rośliny i będzie i wilgotno i ciepło.

Osobiście wyciąg uruchamiam w 2-3 tyg od wyjścia z ziemi, wcześniej to trochę bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...