Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie co może być powodem że rozrasta się ewidentnie wszerz a prawie wcale do góry?? Dzień 21 🤯

IMG_20230319_185107.jpg

IMG_20230319_185048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens miałem teraz 45cm nas roślina wg tych obliczeń jeśli chodzi o ilość światła ale może takie pomiary nie są jednak miarodajne albo chodzi o te górne zakresy. Sam już nie wiem a lampę chyba obnize i będę obserwował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens

Nie chodzi o to że aplikacje są do dupy, trzeba kalibrować sensor z urządzenia pomiarowego z innym urządzeniem pomiarowym 🤣. U mnie pokazywalo 500 ppfd a u ziomka z najnowszym telefonem, pokazywalo 600-700 ppfd więc sam widzisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hubert2020 napisał:

@sopel może ja zablokowałeś jakie masz pH ziemi ? Nawozy w dobrych dawkach lejesz ? 

Zblokowana roślina nie wyglądała by zdrowo i soczyście.

@sopel Już Ci mówiłem że te cob LED trzeba wysoko trzymać, bo wychodzi sałata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr radzisz jeszcze wyżej? No właśnie nic jej nie brakuje poza wzrostem. Kolor żywy zielony. Tu jest ulotka od tej lampy i ten wykres z zakresem światła. Mnie interesuje ten pierwszy kwadrat o boku 1 bo takiego mam boxa. wyżej niż 45 już chyba nie ma sensu. Jak sądzisz?

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman Raczej obstawiam że aplikację są mniej dokładne i dają jakiś przybliżony odczytać PPFD. Dobry gadżet do tego pomiaru by móc rzetelnie go określić trochę jednak kosztuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel nie możesz się sugerować jednym kwadratem z pola pomiaru. 4'x4' to ~120x120 cm i na takiej powierzchni zbierany był zakres ppfd, tylko odległość od czujnika się zmienia. Dlatego masz dziwne odczyty na aplikacji 🙂

@Mr.Green aplikacje działają spoko do 10% przekłamania, ale musi to być dobrze skalibrowane pod barwę i typ światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no nie rozumiem🙄. To czym mam się sugerować? Przecież światło wisi w jednym centralnym punkcie nad rośliną, widać że soczewka słaba bo mały kąt. Ale przy 45cm producent pokazuje że jest tam ok 400 na środku. Przecież ja mam boxa 35x35. A najlepsze jest to że wziąłem tablet na górę w miarę nowy galaxy TAB s8 ultra przed chwilą no i tu już czujnik w odległości 45cm pokazuje prawie identyczne wartości jak producent lampy na obrazku. To myślisz że takim pomiarem mogę się sugerować i ustawiać lampę z jego pomocą? 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła się trochę do góry. Lampa 50 cm nad. Najbardziej mnie dziwi to ze prawie wcale nie chce pić. Co dolewam to większość wypływa dołem i zbieram 😄 donica ciężka. Wilgotność w boxie 60 stale i 27 stopni. Moze zrezygnować na razie z nawilżacza i ją całkiem przesuszyć. A może przesadzić ją do mniejszej doniczki? Podpowiecie? 

20230321_191945.thumb.jpg.18720736380d2e7096fc6ef227b8f500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...