Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że zacznę tu relację chociaż do rozpoczęcia uprawy jeszcze trochę. Na pewno będę korzystał zezieki wskazówek, których udzielicie mi na forum( o co bardzo proszę ) a także będę czerpał wiedzę zawartą już na naszym forum. No więc zacznę od tego co mam do dyspozycji i czego może mi jeszcze brakuje. Pomieszczenie o stałej temperaturze ok 21°C z oknem otwieranym. W rogu zakupiony growbox 35x35x120 i pozostałe sprzęty które zakupiłem. Namiot jest solidnej konstrukcji jeśli chodzi o wieszanie czegoś. Na zdjęciach nie ma a mam jeszcze kostki do kiełkowania, ziemię biobizz light mix. Nie mam jeszcze doniczki i temp/higro ale jest na długim kablu sonda od temp. od wiatraka. Czy coś ewentualnie jeszcze wg Was będę potrzebował? Jeśli skompletuje już wszystko wtedy zabiorę się za składanie zestawu co chciałbym relacjonować krok po kroku. Jeśli ktoś chciałby się do mnie przyłączyć to zapraszam. Nie ukrywam, że liczę na pomoc doświadczonych użytkowników jak i na każdą dobrą radę👍 dzieki i pozdrawiam 👋

FILTR MASTERCARBO FI100 260M3/h

Wentylator mieszający z klipsem, Garden Highpro 5W 15CM

Wentylator Vents-group TTUN 100mm z regulacją mocy i temperatury 187m3/h

LAMPA LED NAKED COB 60W, LED CREE X-TE 3000K PHYTOLITE, do uprawy roślin

IMG_20230218_124206~2.jpg

IMG_20230218_124141~2.jpg

IMG_20230218_124533~2.jpg

IMG_20230218_124815~2.jpg

IMG_20230218_124047.jpg

IMG_20230218_124222.jpg

IMG_20230218_124434.jpg

IMG_20230218_175852.jpg

IMG_20230218_175936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lampę na czym zamierzasz zawiesić, u mnie na późniejszym etapie był problem, z regulowaniem wysokości. I koniec końców przerosło mi boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel ja tez świeżak 

ja zakupiłem Box 60/60/180

Lampa Mars Hydro TS1000 150w 

Wentylator Cornwall Dwubiegowy Kanałowy TT Cichy 149 m3 do 189 m3

Wentylator Vents Kanałowy cichy Quietline  Duo do wpuszczania świeżego powietrza 

Wiatrak Mieszający Cornwall 15w z klipsem 

Filtr węglowy winfelx hy filter V2 Carbon 

Termohigromete stacja pogodowa HTC

Miernik PH Adwa AD12

Kabel grzewczy 100 w 8 m

Termostat z panelem elektrycznym 

Timer do wl wył lampy 

Nawilżacz HB AirSonic UH2050DG

Osuszacz jeszcze muszę dokupić 

ziemia ZIEMIA PLAGRON ALLMIX 50L 

ziemia startowa 

doniczki 3l

doniczki 14 l

nawozy muszę dokupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom do powieszenia lampy jest w komplecie cienka linka stalowa z karabińczykami do zapinania. Planuje ją powiesić pod filtrem węglowym w jakiejś tam odległości. Tak to wstępnie widzę. Ale wentylator na bank na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyczaiłem że mam do namiotu specjalne dodatkowe 2 rurki i uchwyty do nich i do tego 2 paski  gdzieś mi się to zapodziało 🤣 w sam raz chyba na powieszenie tego zajebiście dużego filtra 🤯 później jak będę to robił to pokaże jak to wygląda ( bo może ktoś akurat jest na tym samym etapie i będzie chciał spojrzeć swoim okiem🫣).

A właśnie kiedy uruchamia się w ogóle wentylację w boxie? Lampą będę świecił tak jak jest przykazane 18/6 od wyjścia z ziemi do końca. Filtr podłącza się chyba dopiero jak zacznie się pojawiać zapach (czyli kiedy?) A wyciąg i mieszający mają chodzić od początku tak jak lampa od wyjścia rośliny czy jak już będzie mocniejsza?

Większości użytkowników pewnie te pytania i ich forma wydają się pewnie zabawne ale chciałbym uniknąć niepotrzebnego błądzenia 😉

@TheNotoriousOfWeed dalej nie kminie o co chodzi z tym przybliżenie które masz na myśli😅 przecież jest soczewka skupiająca światło i to daje odpowiednie spektrum. Do takiego namiotu i jednej rośliny sugerujesz, że potrzeba coś więcej?

 

IMG_20230218_124835.jpg

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mikroskop x60 to jest do podglądania trichomow pod koniec życia rośliny... przed ścięciem. Wprawne oko poradzi sobie może bez mikroskopu albo z aparatem telefonu...

 

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym pisałem rano zamontowałem filtr w boxie ale jeszcze go nie podłączam. Pod spodem wiszą jeszcze 2 metalowe zaczepy (może do czegoś się później przydadzą). Filtr idealnie wręcz pasuje poziomem do otworu wylotowego 👍

Następnie będę wieszał lampę 🤪

 

IMG_20230219_121905.jpg

IMG_20230219_122507.jpg

IMG_20230219_122525.jpg

No i rzutem na taśmę postanowiłem powiesić też lampę. Wysokość na spokojnie będę regulował. Zasilacz od lampy na zewnątrz no i z wiatrakiem wymyśliłem tak że będzie stał swobodnie na górze. Kanał mam więc kawałek dopasuje i chyba z głowy będzie ten temat..

 

IMG_20230219_125156.jpg

IMG_20230219_125204.jpg

IMG_20230219_125613.jpg

Co na razie myślicie? Zamysł jest ok?

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wystawił ten filtr na zewnątrz, podłączenie na końcu wentylatora i tylko rura do środka, zaoszczędzi ci to bardzo dużo miejsca. W późniejszym etapie będziesz walczył o każdy cm jest zaczną rosnąć w górę. Koniecznie poczytaj sobie o treningu lst, ogarnij sobie miernik pH do mierzenia wody. 

Screenshot_20230219_131837.thumb.jpg.df7339694ba264b4637d46f9dc6423ff.jpg

17 godzin temu, hubert2020 napisał:

Wentylator Vents Kanałowy cichy Quietline  Duo do wpuszczania świeżego powietrza 

Zbędny ten wentylator. Na tak małej powierzchni wystarczy Wlot pasywny. 

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator to nie mój sprzęt, ktoś się podpiął. @Truman ja jak widać w sprzęcie nie mam "in" ale z tym filtrem na zewnątrz to dobry pomysł warty przemyślenia. Myślę że mógłby wtedy stać nawet koło wenta na wierzchu co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman ale ja w gratisie go dostałem bo chciałem zwykły a nie było i mi w gratisie zrobili przy zamówieniu 

@Truman a ja będę wentylator robił na zewnątrz z filtrem i tylko rura w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę zmieniłem koncepcje i tak już zostanie. Mam pytanie: gdzie najlepiej umieścić ten czujnik temperatury od wentylatora?? Widać go na zdjęciu na zakończeniu kabla. Bardziej przy podłodze czy na górze boxa? Czy mogę zostawić te 2 pasywne wloty (100 i 125)? Chyba nie będą w niczym przeszkadzać?

 

IMG_20230222_180836.thumb.jpg.56ebf7e054904b74774ddb59a6cf5a97.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Roślina pięknie zakiełkowała w szklance po dwóch dniach i dwóch nocach.

IMG_20230224_171921.thumb.jpg.ba4a6d0010b01ffb0b2eee71d1e2f1f4.jpg

Powędrowała do 11 L doniczki (z nawierconymi otworami na całej powierzchni) a w niej: 10 L ziemi light mix. Wcześniej pod dołkiem do którego poszedł kiełek wrzuciłem 2 łyżki żelu z mikoryzą który sam wcześniej przygotowałem z kupionego zestawu. Kiełek przysypałem delikatnie ziemią i całość zalałem 1 L wody filtrowanej - chyba wystarczy?

Na pierwszą noc szykują się takie warunki jak na zdjęciu. Dorzuciłem jeszcze do boxa nawilżacz ultradźwiękowy bo znalazłem na stryszku. Zadany jest na najniższym poziomie po włączeniu prądu więc myślę że dosyć łatwo będzie mi zarządzać wilgocią. Wyciąg też jest zadany na cichy bieg po włączeniu prądu jak też mieszający i lampa.

IMG_20230224_210156.thumb.jpg.045660a469de4799f93e85cad773d8dd.jpg

Screenshot_2023-02-24-21-33-29-455_com_tuya.smart.thumb.jpg.b671f604546aef1d5933829b72781992.jpg

 

Następne zdjęcia z mojego Smart Boxa już zaraz po pojawieniu się rośliny na wierzchu.

Pozdro i wszystkiego zielonego 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...