Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, lampa poszła do 30 cm nad roślinę, wlałem jeszcze 500 ml wody. W sumie na razie 3L od włożenia kiełka. Cały czas wydaje mi się to trochę mało jak na 10L ziemi.. 😐 na zdjęciu może nie widać ale na całym obwodzie ziemia odchodzi od doniczki tak jakby się skurczyła jakieś 0,5cm. To nie za sucho? Pozdrówki

 

IMG_20230301_201803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dziś dzień 6 od wyjścia na powierzchnię. Do końca tygodnia utrzymuje jeszcze chyba aktualne warunki czyli 26-27 stopni i 65% wilgotność. Widać nowe listki, łodyga wyraźnie się wzmocniła 🥰 i zgrubiała. Wysokość 6 cm. Lampa 30cm. Ogólnie chyba jej dobrze.. 🫠 pozdrówki 

 

IMG_20230303_215335.jpg

IMG_20230303_215325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiedzcie mi tylko jak z tą temperaturą i wilgotnością? Utrzymuje takie warunki w zasadzie cały czas. W nocy na chwilę spadają bo na 4h jest wyłączana lampa. Temperatura jest raczej w sugerowanym okresie jak na wzrost, wilgotność zresztą też. Kiedy zmienić te ustawienia wilgotności na niższą? Dopiero w fazie kwitnienia? Czy to co widać to już wege? Pytam bo w tej tabelce co dawałem wyżej jest start nawożenia od drugiego tygodnia i nie wiem jak traktować ten tydzień który mija? Jako pierwszy czy jako zerowy bo roślina jeszcze nie jest w fazie wege.

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 7 poranek. Jako że roślina ma już 4 listki to od jutra włączam podlewanie wodą z nawozami(połowa stężenia). Tyle ile będzie trzeba żeby zachować wilgotną glebę. Warunki zostają takie same i to chyba na dłużej 🤪 zielonego dnia for everyone

 

IMG_20230305_085741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto juz na tym etapie kumulowac nawozy w glebie ktora juz sama z siebie je ma w wystarczajacej ilosci? Podlewaj sama woda, ewentualnie jakis stymulant do korzeni.. nie bedziesz sie musial zastanawiac jak zacznie cos sie dziac, czy to niedobor czy przenawozenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romanek ja się tak zastanawiałem czy nie zostać jeszcze przynajmniej przyszły tydzień na wodzie i chyba tak zrobię. Dawałem grzyby a jutro chciałbym dorzucić dżdżownice, gleba jest świeża więc chyba bogata jak na początek. Akurat w ten tydzień podrośnie no i jakby nie patrzeć będzie zgodnie z zaleceniami producenta nawozów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel zrobisz jak uwazasz, ale ja bym na Twoim miejscu do momentu pokazania sie pierwszych niedoborow nie dodawal nic poza czyms na wzrost korzeni, ewentualnie tak jak wspomniales dzdzownice, ktorych osobiscie nigdy nie testowalem, ale moze to jakis wiekszy sens miec jesli patrzec z punktu widzenia ewentualnego gnicia korzeni, badz naturalnego nawozenia. Na chwile obecna nie podlewaj za duzo, niech roslina troche poszuka skladnikow. Najlepsza metoda na sprawdzenie czy ma juz sucho, jesli dopiero zaczela start i po lisciach nie jestes w stanie wykminic ze to juz ten moment zeby ja podlac, to podniesienie doniczki.. powinienes czuc roznice miedzy waga po podlaniu, a orientacyjna waga gdy jest juz sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wlałem 500ml wody, zmieniłem położenie czujnika temp/higro żeby towarzyszył szczytowi i będzie się z nim podnosił. Obniżyłem lampę do 25 cm nad szczyt. daje na roślinę 80k lux. No i pierwszy tydzień za nami 👋👍☯️🥳 źle wygląda? Jak uważacie?

IMG_20230305_210304.thumb.jpg.854636d09966ed2179cf29330664ae74.jpg

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr pewnie masz rację 🖐️ ale już wczoraj nie chciało mi się nic zmieniać. Chciałem iść spać. Dzisiaj to zmienię żeby nie przekraczać tych 60k. Ale to nie będzie wiele myślę 2-3cm chyba że roślina urosła przez noc bo dzisiaj jeszcze u niej nie byłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy tydzień 2 czyli dzień 8🤪 Dziś bez wody. Piękny zielony kolor ale moze na zdjęciu nie widać🤣 warunki stałe światło 20/4 ppfd ok 1900. Temp 26 higro 65. W "nocy" trochę spada 🌚 pozdro

IMG_20230306_224405.thumb.jpg.7295f37d966a00dd14a71ec02c78bb43.jpg

Na liściu widać wodę jakby co 🫣😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Dzisiaj dzień 10. Rano wlałem jeszcze 500 ml wody bo wyczułem zapotrzebowanie. Dałem lampę żeby ppfd nie przekraczało 600 tak jak radził @Udyr a przynajmniej tak wywnioskowałem, bo boje się żeby karzeł (ze złotą tacą 🤣) nie wyrósł🤩 sam osobiście nie mam nic do karłów 🤣🤣 pozdro. Jak będzie jakaś zmiana to wrzucę foto wieczorkiem. 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra będę podlewał mniej ale częściej i z dodatkiem co2 w tabletkach na niedługo przed podlaniem. Teraz pora do 3 na odpoczynek🌱🌚 a dla mnie nieco dłużej... 🦦

IMG_20230308_225902.thumb.jpg.42674f12d12574cc15ab41903b6c8d0d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechali przyjaciele🪱🪱🪱🪱🪱 z Kalifornii do pomocy🏜️🤣Tak szybko się rozgościli że nie zdążyłem zrobić drugiego zdjęcia 🤣🤣 mam tylko nadzieję że ku ich zgubie nie wyjdą przez otwory do napowietrzania ziemi które robiłem w doniczce 🪛

 

IMG_20230309_141839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...