Skocz do zawarto艣ci
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 馃槄 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green do pude艂ka w kt贸rym je kupi艂em聽 ju偶 by si臋 nie zmie艣ci艂y 馃ぃ dobrze. Szybki updated przed prac膮. Dzisiaj dzie艅 13. Wczoraj wla艂em p贸艂 litra wody z rana ale by艂o to zb臋dne bo dzisiaj znalaz艂em wod臋 w podstawce wi臋c ten tydzie艅 b臋dziemy ko艅czy膰 na pewno bez podlewania. Zreszt膮 doniczka swoje wa偶y... Warunki bez zmian. adios馃尡鈽笍馃憢

IMG_20230311_070953.thumb.jpg.0396712d17c6d1bfb324107a7b80cce4.jpgIMG_20230311_071010.thumb.jpg.b4a76e6ba0bc8182d5138f6f78bc01b2.jpgIMG_20230311_070800.thumb.jpg.f94f467eb18407aa7a9907dc67e3cec2.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@grolsch3 藕le chyba nie maj膮 馃槈 a t膮 ziele艅 w艂a艣nie dzisiaj zauwa偶y艂em i zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 czy te kulki by艂y wcze艣niej bia艂e czy zielone 馃ぃ taka zwiecha ma艂a a z podlewaniem na pewno si臋 wstrzymam. @grolsch3 jak my艣lisz czy 3 ma艂e otwory w takiej donicy to troch臋 nie za ma艂o? Mo偶e dorobi膰 jeszcze ze 3 偶eby by艂 lepszy drena偶? W og贸le szkoda 偶e zacz膮艂em w tej doniczce. Za p贸藕no kupi艂em materia艂owe ale to b臋d膮 na nast臋pny raz 馃殌

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
47 minut temu, grolsch3 napisa艂:

Posypujesz ziemi臋 p贸藕niej?

Tzn? W sensie czy dosypie ziemi臋 do pe艂na? Nie wiem! A powinienem ? 馃榿

Edytowane przez sopel

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@sopel tak w tym sensie. Doczyta艂em 偶e to automat. To nie b臋dzie za du偶o trening贸w-nie wyci膮gnie si臋, nie b臋dzie gdzie nawet podsypa膰. No og贸lnie jak ju偶 wstawiam np 12l to staram si臋 pod korek, po co marnowa膰 miejsce. A ro艣lina stabilna bardziej, wi臋cej do zjedzenia ma. No raczej to ma same plusy馃槈

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@grolsch3 dzi臋ki za podpowied藕 馃憤 tak zrobi臋 jak jeszcze troch臋 podro艣nie. Dzisiaj troch臋 wierzy艂em boxa wyci膮giem. Troch臋 by艂em zesrany 偶e z tej doniczki dalej si臋 b臋dzie la艂o ale by艂em po pracy i jest sucho. Nadmiar wody odla艂em. P贸藕niej jeszcze wrzuc臋 do pojemniczka co2 p贸ki b臋dzie 艣wiat艂o. P贸ki co jest chyba git.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
17 godzin temu, Mr.Green napisa艂:

@romanek one s膮 na kontrakcie 馃槃 po zbiorach wracaj膮 do pude艂ka i czekaj膮 na nast臋pn膮 upraw臋 馃槃

Wiesz, ja nie wiem jak On je tam karmi.. jak chujowo to skad wiesz czy na tych malych nozkach nie zaczna spierdalac przez okno?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Dzisiaj koniec drugiego tygodnia. 11 cm wysoko艣ci i dosy膰 艂adnie si臋 roz艂o偶y艂a. Tylko li艣cie jakby opad艂y troch臋 馃槦. Mo偶e to by膰 od zbyt wysokiej temperatury w boxie? Cz臋艣ciej wietrzy膰? czy te warunki kt贸re trzymam s膮 odpowiednie na tak ma艂y box?Pomo偶ecie? 馃く

IMG_20230312_200918.thumb.jpg.8de354d908e429b089651e99a84f7861.jpg

IMG_20230312_200925.thumb.jpg.c7ade7ff493bed35e92d9f3fcbaf36e1.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jakie masz ph wody?聽

K艂adzie si臋, bo ma za du偶o wilgoci.聽

Podsyp j膮 ziemia do wysoko艣ci 1cm od pi臋tra pierwszego i zaczynaj ju偶 te g贸rne wiatraki k艂a艣膰 na gleb臋, zr贸b sobie haczki w kszta艂cie U z przewodu 1.5 i je wbijaj przy samym li艣ciu. I nawiercaj p贸ki masz czas dziurki w donicy na samej g贸rze, aby艣 mia艂 gdzie p贸藕niej wi膮za膰 pozosta艂e pi臋tra.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Woda mi臋dzy 6 a 7. Tak papierki pokazuj膮 馃挜 woda z kranu filtrowana. Za du偶o wilgoci w glebie czy powietrze? Dzisiaj robi艂em dodatkowe otwory w dnie to a偶 sycza艂o-chyba nie pomy艣la艂em o drena偶u odpowiednim馃檮 Teraz otwor贸w mam 10 a doniczk臋 ustawi艂em na 2 drewienkach 偶eby by艂 dost臋p powietrza od spodu. Mo偶e na razie w og贸le zrezygnowa膰 z nawil偶acza? Bez niego jest ok 40% sta艂e. A jeszcze doniczka musi odparowa膰 bo ci臋偶ka 馃榿 jak s膮dzisz @ZielonyTabaluga?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Wy艂膮czy艂em nawil偶acz na razie. Troszk臋 ch艂odniej i Wilgotno艣膰 na poziomie 45-50 od ziemi paruje. Ro艣lina pi臋knie si臋 podnios艂a. @ZielonyTabalugadzisiaj po pracy dosypie ziemi臋 i zajm臋 si臋 tymi li艣膰mi. A ziemi臋 jak dosypie to j膮 ubija膰 jako艣 czy zostawi膰 tak膮 lu藕n膮? Pozdro

IMG_20230313_071702.thumb.jpg.7be3354781a023cd952a6fe4b25a63da.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie ubijaj, jak b臋dziesz podlewa艂, to sama usi膮dzie. Jak masz 40% wilgotno艣ci to jest ok. Je艣li Ci co艣 sycza艂o, to mo偶eliwe, 偶e ju偶 gazy si臋 tworzy艂y i korzenie nie mia艂y czym oddycha膰.聽

@sopel To wod臋 ogarnij na 6-6.5, a najlepiej jak najbli偶ej 6.2

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga聽zam贸wi艂em sobie miernik to b臋d臋 sprawdza艂 jak co艣 b臋dzie nie tak. Nie wiem czy o czym艣 takim pisa艂e艣 ale zrobi艂em to tak z tymi li艣膰mi . Dosypa艂em ziemi a na obwodzie da艂em wkr臋ty 偶eby by艂o na czym zawi膮za膰 艂odyg臋 bo nie wiem jeszcze na kt贸r膮 stron臋. Na razie nie podlewam nic bo doniczka jeszcze ci臋偶ka ale powoli odparowuje. A ju偶 nast臋pne podlewanie z tabelk膮 od Biobizz. Czekam na ewentualne Wasze dalsze sugestie. Pozdro 馃尡

IMG_20230313_155422.jpg

IMG_20230313_155431.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@WBB no jest 馃お馃ぃ bo ja dopiero przykmini艂em teraz 偶e ona ma by膰 p贸藕niej te偶 przy ziemi tak jak te li艣cie. A tak jak si臋 p贸藕niej z艂apie kr贸cej to b臋dzie 藕le? Nie wygnie si臋 czy b臋dzie bardziej podatna na z艂amania?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jak mnie pytasz to powiem tylko, 偶e chyba troch臋 inna technik臋 masz ni偶 ja.聽

Ja 艂apa艂em grubym drutem i 艣ci膮ga艂em j膮 w d贸艂 zaginaj膮c druty w tych moich dziurkach...

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

@Truman takie filtrowanie sprawia 偶e wentylator si臋 szybciej zu偶ywa, dobry trening jedna ro艣lina i b臋dzie git聽

Ja bym zrobi艂 siatk臋 treningow膮 na ca艂ego boxa聽 a nie te par臋 wkr臋t贸w bo b臋dzie ich za ma艂o聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...