Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

@Adrianosiku

Nie wiem skąd taka teoria, że się szybciej zużywa? Wentylator pchając lub ciągnąć i tak jest obciążony w około 30% w jednej opcji podłączenia jak i w drugiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siatkę rozciągniętą tylko. Wyżej na razie. Ale czy ktoś mógłby mi na szybko podpowiedzieć czy nie zbyt brutalnie ją potraktowałem? Czy tak na razie może zostać? Co jeszcze łapać, w jakich miejscach? Czy na razie styknie?

 

IMG_20230315_074312.jpg

IMG_20230315_074323.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem na razie z tego skobla i muszę przesuszyć porządnie donice bo jest zbyt wilgotna gleba. Będę wiązał jeszcze jak podrośnie trochę. Zastanawiam się czy mogła ją przyblokować na wzrost zbyt duża wilgoć i zaduch w boxie.. na razie wyjąłem nawilżacz. Wstawiłem pojemnik z wodą i co2 i niech sobie schnie. Warunki  rh ok 40% temp 26. Zastanawiam się też czy światło nie jest zbyt intensywne. W tej chwili jak już podrosła jest na poziomie 700 PPFD. Czy to może ją też blokować skoro zalecane jest 400-600? A może roślina prawidłowo się rozwija i mam niepotrzebne obawy? Łeb kwadratowy🤯 nie chce się spieszyć ale nie chciałbym czegoś spierdolić przez nieuwagę.. pozdro

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed 17 dzień. Teraz z kolei przy takiej temperaturze i wilgotności zaczęła opadać i nie wiem co robić. 

 

IMG_20230315_202040.jpg

A właśnie czy mogę spróbować poprawić jakoś drenaż jeszcze?

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel temperatura spoko wilgotność raczej w tym temacie nie wadzi jeśli nie jest skrajnie niska chociaż spoko by było mieć chociaż 50% parę rh. Rosły mi nawet pod 35+ stopni ( jak były te upały straszne w lato to dodaj jeszcze lampę) i nie było popaleń ani jakiś znaczących anomali Więc albo za sucho albo za mokro albo się szykuje do spania. Ile lejesz na tą donice i jaki jej rozmiar?

 

Ja lałem gdzieś koło 400 - 500ml po całej donicy 9l. Dla porównania co chyba 3 dni. Ale temp miałem niższa gdzieś koło 23 . Im wyższa tym wiadomo szybciej wysycha więc wtedy można lać częściej jak trzeba.

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed donica 11l. Na razie nic nie leje bo coś ciężko przesycha ta donica. Wczoraj wlałem jakieś 0,7 l i trochę wypłynęło do podstawki. Starałem się nie lać zbyt dużo. Muszę czekać aż spadnie wilgotność gleby, na razie jest w górnej granicy/mokro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15/03/2023 o 06:17, Truman napisał:

@Adrianosiku

Nie wiem skąd taka teoria, że się szybciej zużywa? Wentylator pchając lub ciągnąć i tak jest obciążony w około 30% w jednej opcji podłączenia jak i w drugiej. 

Jeśli powietsze najpierw przechodzi przez wyciąg a potem do filtra to cząsteczki zapachu z konopi osiadają na łopatkach wyciągu z czasem wyciąg będzie  słabnąć od tego brudu na łopatkach bo ma większe obciązenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosiku wydaje mi się że mówiąc o takich obciążeniach pyłem to masz na myśli duże powierzchnie i ekstremalnie duże uprawy. Jeśli już by do czegoś takiego doszło to łopatki zawsze można przetrzeć ale to chyba musiałby ten wiatrak( o takich parametrach jak ten) zapierdalać non stop😉 ja tam się nie znam ale takie są moje przypuszczenia🫵 pozdro

Dzień 18 od wyjścia z gleby. Roślina po nocy wygląda znowu zacnie po podniesieniu wilgotności. Ja teraz pracuje 🦦 i roślina też 😅 na razie takie warunki w pokoiku stałe 28° i rh 60% 👍

 

Jak wrócę z pracy to zmierzę czy gleba podsycha jak należy, myślę że zadane warunki temu sprzyjają 

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wydaje się opanowana 😅 po prostu wcześniej była za niska wilgoć jak na taką temperaturę. Teraz przy 27-28⁰ jest stałe 60% no i proszę. Miernik wilgotności gleby że donica ładnie przesycha i już jest lżejsza ale czekam z podlewaniem. Myślicie żeby już wiązać? Ogólnie to bardzo mi się podoba 🤪 a Wam Growerom? Pozdrówki 5

 

 

IMG_20230316_152636.jpg

IMG_20230316_152611.jpg

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green ona już jest ponad doniczką. Ile jeszcze czekać? Jeszcze 1-2 piętra?

@Katastrofedens taki jest plan tylko nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak wysoka powinna być. 

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel daj zdjęcie z boku jak możesz. Możesz giąć już taka ale ona zaraz się wyprostuje.. bo za wiele jej nie powyginasz.. bo nie ma co za bardzo..  te 700 PPFD jak widać jest wysoką wartością co sprawia że jest szersza jak większa. Jest zdrowa i jest ok jak najbardziej 😉 tyle że zbita 😛

Dwa że siedzi w tej donicy jak w bunkrze :smokelots:

Co nie zmienia faktu że jest ładna 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym wziął i wyrżnął w cholerę z 2 cm plastiku od góry jakbym leciał na jak najlepszy wynik :classic_biggrin: Te 2 cm będą Ci blokować światło, które będzie walić w roślinę od boków, odbite od ścianek growboxa. Roślinkę masz zbitą, więc ani niebieskie ani czerwone światło nie przebije się w dużych ilościach do tych najniższych pięter, a wątpię że uda Ci się w pełni je odsłonić w najbliższym czasie, chyba że będziesz je trzymał palcami cały czas:yummy:

Ale wiadomo, trochę to by było roboty, bo byś musiał nie dość że ciąć plastik, to najlepiej jeszcze jakoś zabezpieczyć, żeby opiłki nie wskakiwały na roślinę i do ziemi. Gra może być niewarta zachodu, cholera wie ile to mogłoby dać dolnym odrostom, 5 może 10%. No i też ciężko będzie Ci ją położyć, bo jak taka krótka to może Ci strzelić w rękach, a tego nie chcemy. Wydaje mi się że tutaj mogłyby dobrze zadziałać inne formy treningu, jak jest to fotoperiod, bo potencjał ma, tylko rzeczywiście niziutka. Musisz mieć w cholerę czerwonego światła tam:classic_biggrin:. Ale jak na razie wygląda super, oby tak dalej!

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green zmieniłem rano światło na 450. Wydaje mi się w ogóle że to właśnie mogło ją trochę stłamsić. Zmieniłem zawieszenie lampy i teraz już będę płynnie mógł regulować żeby nie przekraczać tych 500-600. Zaraz wyjdę z pracy na chwilę to zrobię zdjęcie z boku to zobaczysz jak to wygląda 5

8 godzin temu, Adrianosiku napisał:

@sopel ja tam miałem 1qm   wiatrak 3growów nie wytszyma, z resztą nabierzesz doświadczenia to sam się przekonasz 

??🧎

@Bob drzewny w temacie masz że to af 🤪 nie no ciął nic nie będę po prostu na następny raz będę lepiej przygotowany. Wiem też ze mam za mało ziemi w donicy ale to wszystko są błędy których następnym razem będę mógł uniknąć przez to że już raz je popełniłem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

IMG_20230317_093411.jpg

IMG_20230317_093422.jpg

Screenshot_2023-03-17-09-37-53-504_com.homestudio.ppfdmeter.jpg

Wiem jak to na zdjęciach wygląda ale wysokości od ziemi do krawędzi to 10cm. Bez warstwy ziemi którą ostatnio dosypałem to roślina ma 13,5cm wysokości i 5mm łodygę 🤣

Warunki 26/70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...