Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

@sopel pamiętaj że ile watów tyle kwiatów. 

Napewno będzie co zapalić, sam fakt doprowadzenia do końca rośliny do końca w dobrej kondycji już można brać za sukces.

Robisz to dla siebie więc nie masz co się spinać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr podpytam akurat Ciebie bo czasem zaglądasz a widzę że masz duże pojęcie w temacie👀💪 ale chętnie przeczytam każdą opinię. chodzi mi o nawozy i deficyty. Czy rośliny dają znać jakoś inaczej jeszcze że czegoś im brakuje albo mają nadmiar poza kolorami liści no i ich opadaniem bądź zwijaniem. A pytam dlatego, że od kiełkowania mój Mutant poza tym że miał za dużą donice i z dużo wody to poza tym kolory ładne żywe w zasadzkie pojawiają się wszystkie odcienie zielonego. Widzę że im bliżej końca to przechodzą w coraz ciemniejszy ale piękny i wysycony zielenią. Szkoda że mam chujowy aparat to tak nie widać 🤣 czy to by oznaczało, że wszystko jest po prostu ok? Poza tym wczoraj podniosłem światło do 30 cm i znowu ruszyła do góry po 2 dniach stania ze światłem na 20cm. Muszę napewno uważać z tą lampa bo jest niepozorna ale chyba rośliny dostają zajoba 0d niej. Na 30cm jest ok 950 ppfd

Bardzo jestem ciekawy ile kwiatów uda mi się zebrać. Ktoś się pokusi o typ? No i powoli powoli będę zabierał się po jakieś podsumowanie chociaż wiem że to jeszcze zbyt wcześniej ale też chciałbym podzielić się jakimiś swoimi uwagami i obserwacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem też @Tester że może mógłbym się zwrócić do Ciebie po jakieś odznaczenie. Chociaż jakieś skromne ale jakże użyteczne - zautomatyzowanie warunków uprawowych. Po cyklu ocenisz czy zasłużenie będzie za dobre wyniki. Zresztą parę razy patrzyłeś na mój grow więc wiesz co jest😉 byłoby zacnie dołączyć do grona osób z odznakami wytrawnych palaczy. Ja poznałem konopie 22 lata temu. Spotkaliśmy się na squacie w Amsterdamie w dzielnicy Sloterdijk. Nomen omen jeden z wyjazdów mojego życia ale nie o tym bo ze śmiechu nie będę mogl pisać. A ktoś twierdzi że marihuana upośledza pamięć? Ja u siebie zauważyłem że tak ale tylko krótkotrwałą a akcje sprzed 22 lat pamiętam jak wczoraj pomimo wysokiego haju🤣🤣🤣  ale za to nie bardzo pamiętam co robiłem przedwczoraj 🤪🦉 no dobra ale wracając do tematu. Po pierwszym spotkaniu przepadłem. Bonga wiadra i butelki miałem poustawiane w domu dopóki moja żona nie urodziła nam dzieci, wtedy zszedłem do domowego undergroundu. Po prostu smażę tak żeby dzieci nie widziały. No i od 13 prawie lat mi się udaje. Czyli krótko mówiąc potwierdzamy tutaj że trening czyni mistrza 💪moim ulubionym medium jest lufka 🥰 później w zasadzie na równi wapek nie ma tu takiego pierdolnięcia jak lufka natomiast haj jest uzupełniany przez pełne spektrum innych kanabinoidów co czuć na ciele i umyśle czego brakuje lufce bo tam zbyt wysoka temperatura i spalanie. Aha no wapek jest mega oszczędny jeśli chodzi o śrut. Wiadra i jointa nigdy nie odmawiam, tu musiałby być jakiś chyba ultra ważny powód ale jeszcze mi się trafił to nie wiem. No to właśnie dokończyłem lufkę która zacząłem zanim zacząłem pisać 🤪 i idę lepić pierogi, myślę jakieś 200 szt🤯🫡 dobra muzyczka, wolne, pracę manualne na wkrętke, świeże powietrze z balkonu, nabita komora w wapku, czego chcieć więcej...? Ogólnie pozdrawiam wszystkich palaczy i miłego dzionka 🥳🤝🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟🥟😱🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sopel napisał:

mógłbym się zwrócić do Ciebie po jakieś odznaczenie. Chociaż jakieś skromne ale jakże użyteczne - zautomatyzowanie warunków uprawowych.

Ja wczoraj dostałem brązowy medal. Ale jestem już w połowie drugiej uprawy a wczoraj mi pykło 500 postów i wleciał ten medal 🙂

A co żeś tam miał zautomatyzowane?

 

edit: aha, widzę.... smart box 🙂 Też poszedłem w tym kierunku... ale na razie mam tylko 2 urządzonka smart w boxie

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel kolor i struktura liści pokazują zapotrzebowania/nadmiary. Czasem też łodygi rośliny pokazują że roślina jest w jakimś stresie.

To nie jest fizyka kwantowa, wystarczy obserwować jak się zachowuje kwiatek. Potrzeba czasu i doświadczenia, napewno zaczniesz zauważać problemy i je rozwiązywać sam lub z pomocą ludzi na forum. 

I najważniejsze to pamiętać ze liście które miały jakiś problem zazwyczaj nie wracają do zdrowia, wtedy należy skupiać się na nowych powstających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo @Tester dziękować. Właśnie zrobiłem sobie przerwę na buszka a tu taka miła niespodzianka. Będę się starał zdobyć je wszystkie - wiadomka oprócz tej dla Pań 🤔🤭 pozdrawiam i obserwujemy dalej 5

@WBB ja miałem od początku 4, tylko z mieszającego nigdy nie korzystałem po przy wyciągu i tak roślina cała lekko pracuje. Sprzężone ze sobą mam teraz tylko 3 i tak będę stosował przy kolejnych uprawach. W zasadzie tylko muszę podlewać no i oglądać. Warunki są takie jakie sobie życzę 🤤

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sopel napisał:

Będę się starał zdobyć je wszystkie - wiadomka oprócz tej dla Pań

Ubierzesz nam się w pończoszki i też dostaniesz 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB 3 gniazdka Wi-Fi (lampa, wyciąg, higro) + wzmacniacz sygnału co by łapać sieć z domu nieco niżej w bloku no i apka do tych gniazdek.

3 minuty temu, WBB napisał:

Ubierzesz tam się w pończoszki i też dostaniesz 🙂

Ziomek tu akurat nie trafiłeś, zero tolerancji więc miej się na oku 👀🫡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja od razu brałem bramkę do tych urządzeń. Mam termometr w boxie i jedno gniazdko smart, którę steruje wyciągiem w zależności od temperatury. Bo ja mam nieustanna walkę z temperaturą 🙂

Chciałem gniazdko pod nawilżacz dać ale nawilżacz trzeba dotknąć palcem żeby się włączył.... nie włączy się od samego podania mu zasilania.

 

Nie myślałeś o kamerce? Bo ja tak ale podczerwień przy sezonach może popsuć wszystko....

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB koniecznie zmień nawilżacz bo sobie w chuj roboty robisz niepotrzebnej. Musi być regulator mocy pary zgrany z włączaniem, koniecznie pokrętło nie żadne przyciski. Ja znalazłem nowy/używany teraz bo zmieniałem na olx z przesyłką za 30

Albo taki sprzęt z automatem ale one są drogie i nie do naszych małych boxów.

Screenshot_2023-04-27-11-58-24-108_com.tuya.smart.jpg

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się mądrzejszy nawilżacz ale już przemęczę się na tym co mam. Dziennie dupeczki oglądam to ustawiam mu moc i czas 5-12h o dmucha. Ale termometr prawie cały czas pokazuje 99% wilgotności ale olewam to bo za chwile nawilżacz robi wypad z boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się da to szukaj w używce po chuj wydawać pieniądze. Ja ten nawilżacz kupiłem, jest tylko w necie po chyba 80£. Cichy prawie 3l i kurwa robi robotę za mniej niż za punkta 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was znawców @Udyr @Tester@Zielone krainy @grolsch3 i inni bo każdy zawsze wnosi coś dobrego 👍 mógłby się wypowiedzieć ile chociaż mniej więcej do końca od takiego etapu. Będę startował od razu z drugim projektem i chciałbym przygotować sobie wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dodać swoje 3 grosze... Używałem wcześniej zwykłych najtańszych higro-termometrow z Amazonu, takie też stosuje do swoich gadów... Ale jeden mam taki profesionalny, który standardowo siedzi w inkubatorze... Z tego co zauważyłem te tanie zawyżają parametry, 1 stopnień lub 5%💦

Do takiej zabawy to uważam że te tańsze wystarcza chyba że ma się wolnego papieru to czemu nie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...