Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

@sopel af też można ciąć bez szkody dla rośliny tylko mniej za to większe topy bendą   ja zawsze wycinam jedno odgałęźenie  tam gdzie się rozdwaja na 2 szczyty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ja doginac to odchyl jej te wiatraki i je upnij. Odrosty dostaną więcej światła to pójdą też w górę. Przy mniejszym PPFD powinna teraz ruszyć w górę. Jak podrośnie to możesz doginac. Ja preferuję LST w późniejszym stadium jak roślina jest trochę większa i jest co upinać. Robię to jak najmniej razy by jak najmniej stresować roślinę. Można też od razu jak jest mniejsza ale wtedy LST trzeba często poprawiać bo roślina szybko i nieustannie się podnosi. Wybór należy do każdego.. jak zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że bez kalibracji taka apka może trochę w siura lecieć, ja bym nawet podwyższył  światło żeby rzeczywiście dłuższa się zrobiła i żeby LST fajnie ją rozłożyło. Teraz to i tak przyrost biomasy będzie kilkukrotnie mniejszy niż za 2 tygodnie, a lepiej żeby teraz miała mniej światła niż potem. Widełki ppfd dla poszczególnych etapów są właśnie po to, żeby utrzymać optymalną gęstość roślinki. Gdyby nie one, to w zasadzie każdy grower by walił ponad 1000 ppfd od wyjścia panny na świat, bo zwyczajne fullspec LEDY światła UV to mają tyle co nic w porównaniu do słońca, więc nie ma opcji na spalenie światłem (pomijając że wtedy korzenie by nie zdążyły zassać wody i pierwiastków z ziemi):classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrianosiku spoko spoko chodziło o cięcie doniczki do wypowiedzi @Growerseed  ale z racji tego że to moja pierwsza uprawa to za toping też chyba nie będę się zabierał. Chce się najpierw nauczyć czego te rośliny potrzebują. Jedyne co mogę zrobić to lst i siatka ale to już ktoś musi mnie nauczyć 🙄 więc będę później próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ładnie już prawie całą wyschła i chciałbym zacząć podlewanie. I teraz pytanie ile lać bezpiecznie wody po całej donicy na razie? 300-500ml co drugi dzien będzie ok i bardzo ważna rzecz czy do af rzeczywiście lepiej dawać połowę dawki nawozów z tabelki? A w ogóle ten roztwór z nawozami może stać gotowy ze 2-3 dni. Dysponuje Biobizz Grow, Bloom,Top max, Heaven i Calmag. Choć na razie żadnych niedoborów nie widać więc może lepiej sama woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB z tego jak ja to kminie to jest to ilość światła padająca na metr kwadratowy oświetlanej powierzchni. W zależności od tego jaką masz lampę (budowa,barwa i zakres) jest konwersja ilości na jednostki ppfd czyli strumień PAR(fotosyntetycznie czynne). I to się zmienia z wysokością czy zadaną mocą lampy. Dlatego tak naprawdę ustawienie lampy na 30 czy 40 cm jest czysto orientacyjne i nie można go odnosić do kogoś kto ma inną lampę niż osoba robiąca pomiar. Z kolei DLI oznacza ilość światła jakie nasza roślina otrzymuje w ciągu dnia zgodnie z podaną sekwencją oświetlenia (ilość h/24h). Z tego co czytałem to DLI powyżej 40 mocno już ogranicza naturalny rozwój rośliny. W przypadku indoor warto robić mapę światła, nie mówię że na takiej powierzchni jak u mnie 🤣 mnie w ogóle temat bardzo zainteresował uprawy i oświetlenia i na pewno będę go zgłębiał.  I ja np taki pomiar u siebie zrobiłem bo zainteresowałeś mnie Twoim pomiarem. To wynik u mnie przy zbliżonej ilości luksów tzn tak ustawiłem lampę nad rośliną żeby tyle dawała luksów, czas 20/4

 

 

 

Screenshot_2023-03-17-14-28-37-764_com.homestudio.ppfdmeter.jpg

Screenshot_2023-03-17-14-28-49-369_com.homestudio.ppfdmeter.jpg

I wczoraj doszedłem do tego że być może zbyt nisko opuszczona lampa szczególnie na początku zatrzymała mi częściowo wzrost. Bo najpierw się wyciągała a później jej dojebałem za mocno, za nisko

No i mapa światła może mieć duże znaczenie przy lst bo wtedy wiemy gdzie prowadzić łodygi nie? 🦉

Z kolei badania holenderskich Łbów podobno pokazały że najbardziej produktywne PPFD dla konopii jest 1500-2000 i przy zwiększonej ilości co2 w powietrzu 🤣 ale to chyba w okresie kwitnienia jak mogą chłonąć Luxy całymi sobą. No i oczywiście jest jeszcze kwestia czujnika jakim dokonujemy pomiaru ale z tego co się orientowałem to raczej telefony i tablety normalnych firm a nie tych gdzieś z garażu to są zaopatrywane w te same lub bardzo podobne specyfikacją dosyć czułe i fajne czujniki światła. W sam raz do domowej lub półprzemysłowej uprawy 👌 pozdro

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no i jak?

Ja od poprzedniego zdjęcia które dzisiaj wstawiałem zanotowałem jakiś 1 cm wzrostu po tych paru godzinach. Nie wiem czy jest to związane ze zmianą światła czy po prostu roślina tak intensywnie rośnie w tym okresie.

Ale przez ostatni tydzień kiedy lampę miałem poza zakresem to tak się nie zbierała 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green połapałem te liście jak umiałem. Wlałem pół litra wody na korzenie i po donicy tyle ile stykneło ale trochę wypłynęło do podstawki. Jutro ją zostawiam na 2 dni🌞 pozdro 

IMG_20230317_223540.jpg

IMG_20230317_223516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staraj się lać równomiernie, bo jak w jednym miejscu dużo pójdzie wody to szybko Ci przeleci przez doniczkę, mimo że większość objętości ziemi będzie po prostu sucha

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel póki co sam calmag. Na kwitnieniu można zacząć dawać małe dawki blooma, top maxa i heavena na początek i zwiększać stopniowo obserwując. Bo to organika nie ma jakby czasu czekać na niedobory bo potem są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema🤝🌲🪴🌴🌿. Miałem właśnie o coś zapytać ale mnie tak gała przybiła do fotela na balkonie a głów do ściany że zapomniał 👌🫵🦦🤯 pięknego dzionka moi mili . Spotkałem pogodę ale tą dobrą i powiedziała że już niedługo na stałe u nas zagości 🌞🌞💫🌟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...