Skocz do zawartości
Prograss

1sza uprawa/1xGelato-K/70x70x160/TS 1000/150W/20L Airpot/Biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green  No w sumie to nie jest nawet pelne 20L, zeby te 3 tabsy koniecznie dawac. Moze kapke calmagu dodam nastepnym razem. Cos mi mowi, ze to wilgotnosc jest za sucho jak na poczatek kwitnienia, bo serio czasem mi spada na 37%, teraz mam 41 akurat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss ogolnie ta ziemie naparzasz ponownie 🙂 wiec jej nie wyrzucaj.. bo taka uzyta jest lepsza na drugi rzut 😉

@Prograss No to rzeczywiscie za malo 🙂 moze to byc kilka skladowych i wyskakuja jakies niedociagniecia.. ?! 

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Tylko nie mam jak podbić wilgotność chociaż do 50, opcja kupna nowego nawilżacza nie wchodzi w grę aktualnie kompletnie. Tamten miałem nowy i potraktowałem własną głupotą. 😄 Zmniejszę trochę prędkość wenta zobaczę co będzie. Z tą Ziemią to powiem Ci trochę strach ryzykować, ale pewnie to wynika z tego, że o czymś nie wiem, jednak ufam Tobie! Dla pewności będą dwie panny w 120x60 jedną na tej ziemii zrobie tak jak mowisz. Opowiedz o swojej nowej teorii nt światła jestem ciekaw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss możesz nawilzac scainy boxa spryskiwaczem, im czesciej tym lepiej. Wiem, ze to pracochłonne ale coś pomoże. Ewentualnie ręcznik zmoczyć woda i rozłożyć na podłodze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho! 

Witam Was bracia i siostry!

Moja kochana roślina ma już 9 tygodni, jakoś 3 tygodnie od przełączenia na 12/12.

Póki co daję jej na zmianę PK compost tea plus orgatrex i Bio PK 5-8, czasem calmag. Dziś trochę powalczyłem z podnoszeniem lampy o jakieś 10cm możliwie pod sufit, bo uwolniłem roślinę z większości drutów i trochę się podniosła. Myślę, że nie ma co narzekać coś tam się włochaci powolutku. Dużo listków, które były całkiem pod spodem, z dala od światła stały się żółte, usunąłęm je wszystkie, bo niektóre jakby poumierały. 😄 Możliwe, że jest za gęsto i wysysa energię z najsłabszych liści do których nie dociera światło? Ogolić lekko po świętach? Zacząłem zastanawiać się jeszcze nad podaniem trzeciego tabsa, ale nie wiem. RH +- 50%, TEMP dzień 24-27, noc 18-20

Z racji, że mamy zaraz święta życzę Wam zdrowych, spokojnych i wesołych świąt spędzonych z bliskimi, rodzinką, czy kim tam chcecie. 🙂

Pozdrówki! :yummy:

1-min.jpg

2-min.jpg

3-min.jpg

4-min.jpg

5-min.jpg

6-min.jpg

20221224_003136-min.jpg

20221224_003220-min.jpg

20221224_003225-min.jpg

20221224_003554-min.jpg

20221224_003617-min.jpg

20221224_003623-min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ja bardziej karmić bo ona się wyssie zaraz. Stworzyłeś potwora.. A taki wymaga ogromnych ilości składników.  Ile lejesz tej herbatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  Mam nadzieję, że się nie wyssie..  :x Daję jej co podlanie na zmianę tej herbatki 30g i trochę orgatrexu, a potem bio pk 5-8 czasamj bactrex, calmag.. W czwartek wieczorem ją podlałem herbatką z orgatrexem i dziś rano dałem jej pół tabsa rozkruszyłem i posypałem na wierzchu potem to zalałem litrem z bio pk 5-8, bo do pondz jestem u rodzinki. Mam nadzieję, że się przyjmie, nie przelało się i wystarczy jej wody do tego czasu. Uchyliłem też okno, żeby było chłodniej może mniej wychleje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy to możliwe, że w jednym miejscu mogłoby wyrosnąć nasiono albo worek pyłkowy? Przejrzałem tak pi razy drzwi wszystkie gałązki i nic więcej nie znalazłem. Na zdjęciu jest miejscu po usunięciu, bo nie pomyślałem o zrobieniu fotki. Wyglądało jak nasiono, albo woreczek pyłkowy, czy chuj wie tam co, nie było twarde tylko miękkie, a w środku jakby jedna biała nitka nie wiem, czy nie usunąłem zamkniętego pączka, czy to było faktycznie woreczek, albo nasiono? 😄 Lekko obsrałem gacie nie powiem, możliwe, że by się teraz cofnęła, jakbym nie zauważył jeszcze jakiegoś woreczka i by się otworzył? 😄 

20221226_211927[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prograss  Tam się nic złego nie dzieje, wszystko ok, nie widać niepokojących symptomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prograss He no nie wiem, on ci powiedział, że hermi, to bym spokojnie nie spał, jakbym w to uwierzył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Pierwsze co jak spojrzałem po otwarciu boksa zauważyłem to i tak mnie zimny pot już oblał myśle o kur.. i po plancie... już sobie wyobraziłem, że to co znalazłem jest wszędzie na całej roślinie...  ale na szczęście nic więcej nie znalazłem narazie. 😄 Pozostała nadzieja, że to się wszystko dobrze skończy, bo na szczytach już pojawia się coś co wygląda jak cukier. Wyciąłem teraz troszeczkę liści i mniejszych odrostów spod spodu co nie mają światła w ogóle i tak już zostawię raczej. W czw up będzie jak co tydz oby było git!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prograss Nic tam niepokojącego nie widać, nie ma jajec , więc nic na ten moment nie widać, aby hermiło, czy cokolwiek innego, by się z rośliną złego działo, jest w porządku, karm dobrze, dbaj o warunki, to zbierzesz dobry plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Zielone krainy napisał:

He no nie wiem, on ci powiedział, że hermi, to bym spokojnie nie spał, jakbym w to uwierzył 😄

powiedziałem że może lekko hermi a to duża różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss jajca po roztarciu między palcami zostawiają taką maź jak mokra mąka, nawet jak są niedojrzałe. Jeśli jest kulka i nitka to jest żeński calyx .

Łatwo jest rozróżnić jajco od żeńskiego kwiatka.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Andi  Może lekko hermi to nakierowanie umysłu na możliwy problem, jaki jednak w tym wypadku nie istnieje, bo nic nie hermi, normalna żeńska roślina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Andi To początkowa faza kwitnienia, jaja tam by były w powijakach, jakby były, a nic nie widać, ale rozumiem twoją logikę myślenia, zostawmy to w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...