Skocz do zawartości
Prograss

1sza uprawa/1xGelato-K/70x70x160/TS 1000/150W/20L Airpot/Biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moja pierwsza uprawa, w dodatku organiczna. 

Namiot : Mars Hydro 70/70/160
Oświetlenie : Mars Hydro TS1000, 150W
Filtr węglowy/Wentylator : : Spider Farmer Intelligent 4 Inch Inline Fan Exhaust Fan Carbon Filter & Ducting Kit
Wiatrak mieszający : RAM 150mm(6") clip on fan 15W
Nawilżacz: 3L/25W
Wlot : pasywny
Doniczki : Air-Pot 1L --> Air-Pot 20 L
Podłoże : Biobizz Light Mix 
Nawozy : Biotabs Starterbox, Biotabs Boom Boom spray, Biobizz PH-, Biobizz CALMAG
Sprzęt : GHE Test do pomiaru PH
Trening : Topping/Scrog
Dzień/Noc : WEG 18/6, FLO 12/12
Pestki : 1xGelato-K Foto F1 Kannabia Seeds

18go piździernika nasiono wrzuciłem do wody, potem ręczniczki i 20go było już w Ziemii. 

Aktualnie wygląda to tak 17 dzień w ziemii. 03.11 przesadziłem z 1L do 20L. 

20221106_214710.jpg

20221106_214621.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss props za BioTabsa. Grono się powiększa:P pH od biobizza I pH metr nie są potrzebne przy BioTabsie  jeżeli użyłeś zestawu startowego. Woda z kranu  odstana 48h I tyle 😉 pozdrawiam 

Nie pryskaj za duzo boom boom sprayem bo mozna przedawkowac.. 🙂

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Wybrałem je właściwie głównie ze względu na prostotę podawania dla osoby początkującej i już mi się podoba mega. Też robiłeś na organice? Jeśli tak to jak wrażenia?😄 Wodę z kranu zbieram w butelkach i stoją w kącie parują. Reguluję ph dla spokoju, mam takie tanie kropelki z tubką na próbkę do testów. Moja woda z kranu ma ph8 jak nie lepiej, a tak jedna kropelka ph- robi idealnie robotę, nawet to polubiłem, czuję się jak jakiś chemik dexter, hehe. 🙂 Boom Boom spraya użyłem tylko po przesadzeniu. Niedługo zrobię Topping to wtedy użyję. Przy przesadzaniu trochę dałem ciała, zrobiłem za głęboki dołek i próbowałem wyciągnąć sadzonkę i miałem wrażenie, że mogłem gdzieś lekko naderwać korzonki. Normalnie czułem się jakby to był koniec, ale żyje i będzie git mam nadzieję. 🙂 Tak tylko mgiełka wody dla ochłody, bo 3 dni czekała na wodę. Dziś po przebudzeniu podlałem i u dołu też zalałem trochę to już wciągnęła. Co do wody jeszcze to czytałem gdzieś, że warto niby jeszcze ją zmiękczyć chwilowym gotowaniem. Co o tym myślisz? 😄Pozdrówki wszystkim growerom! ❤️

PS tak to się zaczęło, walka z wilgocią, bo miałem mało 45-50. Foliami, butelkami przykrywałem. Czekałem na nawilżacz, bo sklep w którym zamówiłem parę rzeczy nie zapakował mi nawilżacza i tydzień obsuwy było.😄

20221031_025248.jpg

20221027_134205.jpg

20221020_133103.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje kranowke odstana bez żadnych zabiegów z pH. Też mam pH wody 8 jak nie lepiej I zawsze  leje taka. Zero problemów.  Uprawiam tylko organicznie I tylko z BioTabs. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Możesz sobie poszukać moje fotorelacje na forum. Wczesniej  jechałem  automaty  a ostatnie grow poszły sezony. D

Na kwitnienie polecam herbatkę kompostowa PK kompost tea od BioTabsa. Robi dobra  robotę. Tak wyglądał  mój Shogun z ostatniego grow 😉

 

949743891_IMG_20220818_2245331.thumb.jpg.733f4fd45708a32a46d31a4a330aae7e.jpg

Oraz Critical

 

829328563_IMG_20220818_2238441.thumb.jpg.1b9376f81e21d62bfcb4cd1c1a7db21c.jpg

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green O kurna, szyszki konkret. Długo uprawiasz? To te sezony? Ile tam skosiłeś pączków? Jak walory?😄 Jakie wrażenia ogólnie z przejścia na sezony? Zamówiłem najpierw automatów parę to dostałem gratisy drugie tyle(razem 12) plus dwa sezony(Mam jeszcze Silver Widow tego samego producenta). I zdecydowałem, że jednak zacznę sezony, bo czytałem, że więcej czasu na naprawę błędów jest. Narazie nie żałuję niczego, prócz tam paru błędów, ale człowiek się uczy i to jest fajne. Bardzo mi się uprawa podoba, a to dopiero początek. Cieszę się, że nie miałeś problemów, mam nadzieję, że mi też tak dobrze pójdzie. Tą herbatkę napowietrzasz i podajesz z zalecaną porcją organtrexu jakoś, czy oddzielnie? Czytam, że nawet zalecają podawać nie tylko z organtrexem, ale i z mycotrexem, ale że na kwitnienie z mycotrexem? Coś jeszcze używasz od biotabs, lub próbówałeś prócz tej herbatki? 

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss

Tutaj masz moja obecna fotorelacje.

 

A tutaj masz moja ostatnia zakończona fotorelacje

 

 

Jak masz ochotę I chwilę czasu to przejrzyj sobie.. Może znajdziesz coś ciekawego 🙂

pozdrawiam 

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania lub problemy to z chęcią pomogę jak i z pewnością  inni użytkownicy  tego forum 😉 A ludzie wiedzę tu mają konkretną. Także bez stresu.. aczkolwiek  najlepiej jakby obyło się bez potrzeby rozwiązywania  problemów  😛

Z buchem :rollit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Do pracy na 18 dopiero, więc czasu akurat sporo także git. Chociaż już jedną noc nie przespałem, bo czytam o uprawach. Szkoda spać hah.😄 Elegancko lecisz i fajnie się czyta wszystko.🙂 Nie znałem tego forum ogólnie, przypadkiem jakoś trafiłem, gdy czegoś szukałem i jak czytałem jak ludzie piszą to pomyślałem kurde przytulne miejsce i też sporo wiedzy, stronka też elegancka i przyjemna w obsłudze, muszę mieć tu konto! 😄Z buchem chociaż mam detoks, w lutym rok będzie, więc może na tę rocznicę się uda coś zajarać w końcu, takie postanowienie mam, że jak mam palić to tylko swoje i koniec. Za dużo siana poszło z dymem. 😄 Dzięki wielkie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Prograss napisał:

Nie znałem tego forum ogólnie, przypadkiem jakoś trafiłem, gdy czegoś szukałem i jak czytałem jak ludzie piszą to pomyślałem kurde przytulne miejsce i też sporo wiedzy, stronka też elegancka i przyjemna w obsłudze, muszę mieć tu konto!

Moje stare mniejsze forum zniknęło i musiałem się trochę poużerać z tymi pojebami z #.com ale znalazłem godnego następcę mojego znikniętego forum i tutaj się zadomawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś będzie 20 dzień, niecały tydzień temu w czwartek rano przesadziłem do większej doniczki. Myślę, czy by zrobić na dniach topping, bo właśnie ją podlałem, a co 3 dni ją podlewam. Powinna być wtedy nawodniona? Raczej się wybija po przesadzeniu, więc chyba starczy czekania? 😄Zamierzam zrobić siatkę z pvc w następnym tyg najpóźniej i spróbować scrOg. 😄 Wiem, że wielu scrogerów będzie miało ubaw, ale nie mam innego pomysłu, boję się, że mi urośnie za duża, czy coś. W najgorszym wypadku poprostu usunę siatkę. Poradzi ktoś coś z tym toppingiem? Temp 23/RH 64% Lampa na 75% jakieś 40cm od szczytów. Pozdrówki. 😄

 

20221109_053742.jpg

20221109_053752-min.jpg

20221109_054253.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Zastanawiam się, czy już wykonać topping będzie git. Chciałbym, żeby trochę na boki rosła, niż pięła się w górę. Atakować ją teraz to najwyższe piętro? Za pół h gaszę lampę na 6. 😄 W tym czasie muszę się kimnąc po nocce. 

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  Melduję o wykonaniu zadania.😄 Mam nadzieję, że będzie git. Teraz szybko w kimę, bo zaraz znowu 11h robótki. 😄 Weekendzie przybywaj! 🤗 Miłego dnia wszystkim!  :yummy:

20221109_065409.jpg

20221109_065325.jpg

20221109_070442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik @Mr.Green Doktor Chirurg Chemik Botanik(i kto wie jeszcze co można do tej roboty przypisać) to nie może być lipy. 😄 Skalpele mi się kojarzą z jednym fajnym filmem o mrocznej pielęgniarce, który oglądałem w escape roomie, ale zapomniałem tytuł. Miałem sen, że roślinka mi zwiędła jakby całkiem uszło z niej życie i tak wisiała z doniczki jak u lasek włosy na głowie. To tego była cała miała kolor jakby wartość PH przekroczyła mocno 10.  Ale melduję, że po 12h pacjent żyje : O 

20221109_162914.jpg

20221109_162848.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam poważny problem.  :< Mianowicie zauważyłem po pracy, że jakieś białe coś się zrobiło miejscami. To pewnie plecha? Czy mogę zmienić jakoś z wierzchu Ziemię szybko i bliżej podstawić wiatrak i zmniejszyć wilgotność? Bo kurna trochę faktycznie chyba za daleko był, bo zapomniałem go podsunąć... Smutłem :<

20221110_063032.jpg

20221110_063019.jpg

20221110_060614-min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...