Skocz do zawartości
Prograss

1sza uprawa/1xGelato-K/70x70x160/TS 1000/150W/20L Airpot/Biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

To nic. Też tak mam czasami. To jest od Orgatrexu którym zalewa się ziemię. Przemieszać delikatnie ziemię z wierzchu I tyle. Daj lekko przeschnac górnej powierzchni I to się straci. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Hah no nic już za późno, bo usunąłem jakieś 2-3cm ziemii z góry, zwiększyłem moc wciągającego z 1/10 na 4/10, wyłączyłem nawilżacz i dałem went mieszający o wiele bliżej, bo najpierw naczytałem się o wind burnach. Wygląda git o wiele lepiej. 😄 Podsypać to Ziemią jeszcze, czy już nie ma znaczenia większego to? Temp 23 Rh 55%

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabrałaś to dosyp. Co będziesz jej żałował.  To tylko nalot się robi. Jak wlejesz Orgatrexu I nie włączysz lampy to po 2 dniach się zaczyna robić taki meszek na ziemi jak u Ciebie. Lejesz sama wodę? Czy z orgatrexem przy każdym podlaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Właśnie miałem pisać, że ostatnim razem lałem jakiś nawóz przy przesadzaniu, czyli jakoś tydzień temu. Tak to sama wóda. 😄 Tylko boom booma trochę 1ml z buteleczki nawaliłem po toppingu. W sensie nie nawaliłem, ale kurna no buteleczkę małą jak się rozrobi to szkoda chyba resztę wywalić po kilku pryśnięciach. Podsypię po pracy trochę, chociaż potem wkleję fotkę to nawet lepiej teraz wygląda wyższa jest parę cm, bo mówię na początku ją wkopałem trochę za głęboko i już nie chciałem jej szarpać dalej rozkopywać. 😄 Nie wiem jak tego boom booma rozrabiać, żeby było git na jeden raz, bo w 6h trzeba go zużyć.😄 Lecę do pracy, z pracy się coś odezwę jak coś po 22. 😄 Miłego wieczoru wszystkim! 

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss no to jak wlales boom boom-a do ziemi to na pewno jest to przyczyna owego nalotu. Bez stresu to nic złego nie zrobi. To umrze zaraz samo z siebie. Nie powinno się rozrastac. Z boom boom-em jest ten problem że przy jednym krzaku jest to ciezko odmierzyc na 5 psikniec..

@Prograss no to jak wlales boom boom-a do ziemi to na pewno jest to przyczyna owego nalotu. Bez stresu to nic złego nie zrobi. To umrze zaraz samo z siebie. Nie powinno się rozrastac. Z boom boom-em jest ten problem że przy jednym krzaku jest to ciezko odmierzyc na 5 psikniec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu weekend i więcej czasu się znalazło na czipsy dżalapeno i pepsi❤️ Do tego akurat dobre 3 dni nie dostała wody, więc wpadłem na pomysł, żeby spróbować LST. Trochę naderwałem dwie najniższe gałązki, zlepi się to jakoś, czy poprawić, żeby bardziej się "zlepiło"? Ciężko tym grubym drutem w ziemię wbić jeszcze taką suchą. 😄 Przez to złamałem też liścia małego, już go wyrzuciłem, bo odpadł całkiem nawet nie widziałem kiedy. Ocenicie jak wyszło to wszystko? Może być, czy coś poprawić? Zniżyłem lampę od razu spowrotem teraz jest 40-35cm od łodygi i dalej 75%. Temp 23/RH 60%. Pozdrówki miłego weekendu każdemu 🙂 

20221112_234128-min.jpg

20221112_232939-min.jpg

20221112_203757-min.jpg

20221112_230158-min.jpg

20221112_230215-min.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Prograss Jest w porządku, na ten moment możesz zostawić, jak jest, potem jak się podniesie i będzie rosła to coś dogniesz czy inaczej rozłożysz. Po treningu na dobę daje się wyżej światło, lub zmniejsza moc, by roślina odpoczęła, potem wracasz do poprzedniej opcji, ale skoro to jest weg to panel Hydro Mars ts 1000 trzymaj wyżej, jakieś 50-45 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ile byście dali jeszcze wega, żeby to miało sens pod siatką wylądować na scrog? Myślę nad końcem miesiąca, żeby przełączać. Zależy w sumie jak będzie rosło dalej, ale liczę, że wystrzeli trochę bardziej po tym LST dopiero 2gi dzień. W tym tyg siatkę zamontuję. W czwartek będzie 4 tygodnie wega. Jak dobrze pójdzie to jutro zamawiam 2gą TS1000, bo akurat jest promka. Może się przyda na koniec wega i flo. 🙂 Pozdro 😄 

20221114_192306.jpg

20221114_133213.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  zaraz będę czytał o scrog, czyli co jeszcze z tydzień i po przełączeniu przez te 2tyg moge je pod siatką przeplatać? czy jeszcze jakiś czas przeplatać przed przełączeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss tydzień jeszcze śmiało możesz po przełączeniu przeplatać, później łodygi robią się twardsze i jest większe ryzyko złamania. Chociaż nadal można je lekko naginać.

Szkoda trochę że jedną masz na takiej powierzchni, ciężej będzie zapełnić siatkę przy krótszym wegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Nie musi być w sumie całkiem pełna siatka 70x70. Ważne, żeby nie wyszło tak, że 1/4 boxa będzie zapełniona haha chociaż 3/4 i będzie si. 😄Nie chcę się specjalnie spinać, żeby było jakoś idealnie, bo to pierwsze grow i tak fajna zabawa jest. 😄 Zrobię chyba jak mówisz, bo idzie jak krew z nosa i na koniec tyg przełączę na kwitnienie, a wcześniej założę siatkę i będę kombinował co dalej. 😄 Jest 10 szczytów największych więc kit może być tylko ten środek słabiutko idzie strasznie. Jakby te większe wyroły poza doniczkę i nagiąłbym je, żeby szły poza doniczką w dół tak, żeby były poniżej poziomu tych malutkich co są w doniczce na środku to one zaczną szybciej rosnąć, a te większe poza doniczką spowolnią, czy to tak nie działa? 😄  Tak o w ten sposób 

Zdj z dziś

20221116_140327.jpg

20221116_141031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  Haha bez kitu, mi na początku tego pseudo LST przypominała Conora w duszeniu Nurmagomedova. 😄 Musi lubić takie zabawy skoro rośnie dalej. 😄 Jak mam jej dać spokój to znaczy, żeby je nie ruszać w ogóle kilka dni, czy mogę w tym czasie coś tam poprawiać czasem? Bo te liście lubią się wyłaniać i zakrywają odrosty. Ale z tych odrostów to ponoć popcorn będzie o ile nie nadrobią w ten sposób co wymyśliłem, żeby główne w dół poza doniczkę skierować. Chciałbym, żeby wyrosły kurna jakoś sensownie, żeby popcornu nie było, czy jakiejś konstrukcji gniazda.😄 

PS zamówiłem 2gą TS1000 z okazji, że 1000 dni jebło jak nie dotykałem %% no i do tego akurat promka była na lampy na MH , więc szkoda było nie wybulić 120jurków. Tylko nie wiem, czy jej użyć, czy zobaczyć ile wyjdzie pod jedną lampą. 😄  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss napewno nie radził bym ich odpalać na 100% 2 szt. I nie widzę mocnej potrzeby wsadzać tam dwóch lamp na raz.

Gdybyś miał więcej roślin albo pokryty cały namiot to tak. A w tej sytuacji będziesz mieć chociaż zapasową.

Liście można poprawiać, odrostom daj spokój żeby miały czas na rośnięcie. Bo tak to nie są skierowane w stronę światła i nie czerpią korzyści z lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Masz rację. Jak jest jedna i prawie całego boksa nie zakryję tylko będzie jak teraz to bez sensu. Myślałem, żeby odpalić tak by było maksymalnie 200-215W z dwóch lamp czyli maks 70% obie. Patrzyłem takie testy różnych lamp np: Mars Hydro TS 1000 Field Test & Review - Coco For Cannabis i jak się wpisze ile sztuk TS1000 będzie dobre na powierzchnię 70x70 to pokazuje 1,42szt, czyli 213W 😄 na 60x60 akurat 1,04szt.

Chciałem wam powiedzieć, że kurna mam problem znowu na dole nie patrzyłem co się dzieje, a tam wodę lałem też na dół. No i co ujrzały moje gały po podniesieniu tak ciężkiej doniczki ponad głowę? No jakieś tam korzenie sobie wiszą fajnie, ale co jeszcze kurna pleśń! O nie delikatna jak wtedy za pierwszym razem tylko teraz już miejscami odcień zielony, więc na pewno to ona, jeszcze na same korzenie się rzuciła? Teraz pytanie mam czytałem, że woda utleniona 3% jest dobra na pleśń, albo cynamon. Tylko tam kurna są korzenie, więc pytanie co robić, żeby tam lipy nie było całkiem? Można korzenie psikać utlenioną? Czy wodą z cynamonem jakoś? Apteka do 18.. Ja pierdziu wywaliłem tą plastikową wannę, bo pewnie przez to też. Ale przypał :x Pomocy. Przydałby się jeszcze jeden went na dół donicy, bo jedyne co mam teraz to za mała i połamana podstawka. 😄 Nie leję już na spód tylko u góry pierdzielę... :< 

20221116_164244[1].jpg

20221116_164010[1].jpg

20221116_164018[1]-min.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr haha rafa koralowa się tworzy, kurna dwa jointy na jednym ogniu. 😄Tak serio to algi zielone raczej, a to perfidnie jakiś seledynowy w kilku miejscach było większe, ale wywaliłem od razu. Widać na zdjęciu taki mały korzeń jest zbrązowowiał na nim trochę tego gówna jest.. 😕 To na bank pleśń była. Jeszcze na korzeniach pod spodem to przypał chyba ostry. 😕 

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Minął miesiąc odkąd nasiono trafiło do ziemii. Wypuściłem ją z tych szponów drucianych i chyba poczekam chwilę jeszcze i przełączę na weg. Co myślicie? . Zamontowałem filtr, bo jeszcze tydzień temu czułem zapach po powrocie z pracy, a teraz jakby się przyzyczaił węch i prawie nie czuję tylko jak coś poprawiam przy roślince, nie chciałbym przypału. 😄 Powiecie mi jak roślina rośnie na tej indukcji? Identycznie jak na weg wtedy jeszcze przez jakieś 2 tyg zanim coś pokaże? Czy szybciej, czy wolniej? 😄 Nie mam kiedy tej siatki skleić choć to taka banalna rzecz i zastanawiam się, czy nie przełączać już powoli i samo przytrzymanie drutami głównych gałązek i szczytów nie będzie wystarczyć?😕 Chyba będzie git jak na pierwszy raz, nie chce mi się już przedłużać, chcę zajarać bonia. 😄 Wkurwia mnie ten zapach jeszcze jak weekend przychodzi to czuję jak sąsiedzi jarają, a mi tylko ślinka cieknie. 😄  23stopnie/RH 64% Lampa na 100% jakieś 65cm od rośliny +-600ppfd

Pozdrówki 💚

20221120_204517-min.jpg

20221120_204607-min.jpg

20221120_204802-min.jpg

20221120_204550-min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...