Skocz do zawartości
Mr.Green

SoG = 15 x ​ 🌲 ​ Shogun + Bonusy _Organika_Led 245w

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mr.Green napisał:

Że mała doniczka nie służy organice 

Za 1,5 miesiąca Ci odpowiem na to pytanie 😉 w 8l mam living soil, takie z robakami i jeszcze więcej kokosu niż przy kushu. Dają radę.

Dla mnie nie doniczka, a całokształt uprawy jest problemem(ograniczeniem) , czyli organik. Bo rozumiem że chodzi o wielkości?

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no widzisz ja twierdzę inaczej :) kurde fajnie, że możemy o tym pogadać. No większy litraż to pewność nieograniczonej bryły, lepsze i większe życie w ryzoserze-bardzo prawdopodobne. No ale robiłem w większym growbagu 39l. Teraz 12 i te 8 i wszystkie żyją. Wszędzie w glebie życie jest. Leje wodę i rosną.

Ja myślę że growera to ograniczają jego błędy najbardziej i za słaba pamięć. Albo szukanie nie tam gdzie trzeba.

Światło o odpowiedniej długości i barwie na daną fazę, przestrzeń między węzłami (tu oprócz światła wpływa bardzo podaż pierwiastków na lepsze czy gorsze rozwinięcie), odpowiednia wilgotność i temperatura. To dla mnie oprócz pojemności medium i miejsca na korzeń ma znaczenie w osiągnięciu grubych topów. Organik ogranicza growera w tym że nie ma jak wytrenować rośliny pod wysokie ec (jak w hydro czy 'bio' - mineralne), w sensie trenuje glebę. Przewagę mają Ci co mają miejsce i czas na uprawianie -nie ruszanie-gleby po grow. Ewentualnie lekkie modyfikacje, ale ta gleba musi przejść z 2-3 cykle żebym ja(niewierny Tomasz) mógł sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto :) a gdzie tam błędy growera czy inne czynniki wpływające na wynik i produkt końcowy.

Ja wiem do czego zmierzasz. Wrzucić 3 donice po 25 l i zgarnąć więcej. Może i jest szansa, ale wszystko inne może Ci się zjebać po drodze i się człowiek zrazi. Nie sądzę że największym problemem są wielkości donic, medium, a jedzenie i światło. Może bardziej wykorzystanie tego jedzenia. A na koniec to zawsze inaczej wygląda w boxach do 150cm i powyżej 😉

Cd. 😂

Zapomniałem - trening. Większy bag, dluzszy weg i porządny trening. Ale na same główne odrosty, topping razy x...

To może mieć sens w organiku i zebraniu sensownego plonu pod względem wagi. Ale musisz zapewnić dobre wyciągnięcie łodyg na indukcji zachowując zdrową przestrzeń między węzłami. Wykonalne bo ludziom się udaje, mnie jeszcze nie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 ciekawy wykład 🙂

Moja teoria jest tylko teoria bo sam sobie ja zaburzylem zwiększając brutalnie ilość plantow w boxie.  Gdybym dał 6 roslin w takich doniczkach 8L to było by miejsce i zapewne lepiej by to wyszło. 

Nie chodzi żeby zgarnąć "wiecej" dosłownie.. chociaż wiadomo że waga kusi zawsze 😄 jednak przy zapewnionym qualitecie człowiek poszukuje czegoś więcej. Potencjał to jest to słowo które robi robotę i który mam zamiar wykorzystać. 3 bagi 25 litrów. 

Zauważyłem ze mimo 3 razy mniejszej objętości i takiemu samemu karmieniu jak przy 25L to jakby te organiczne odżywianie miało ograniczenie własnie wzgledem wielkości bio sfery A co za tym idzie mozliwosciami przerobowymi odnośnie pokarmu. 

Jak już jednak wspomniałem nie jest to do końca opinia potwierdzona do końca rzetelnym badaniem 🙂

Teraz pójdzie porządne LST na głównych odrostach i bardziej skupię się na stworzeniu większej rośliny by dac jej szansę pokazać swoje możliwości. Szczerze to byłem pewien że przy tych 8 litrach to rośliny nie będą aż tak wysoko rosły ale to też zapewne mój brak umiejętności władania światłem co jest ważnym czynnikiem.  W nowym projekcie przyłoże do tego większa wagę. 

Sam temat living soil nie jest mi do końca obszernie znany bo moje doświadczenia ograniczają się póki co do jednej z prostszych metod uprawy organicznej. 

Ile najdłużej miałeś roślinę na wegu w swojej living  soil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem powiedzmy po 2 obserwacjach w living soil, obie to są pierwsze cykle ( czyli pierwsza uprawa po przerobionej już glebie, tak ja to pojmuje). Więc za dużo tu nie mogę mówić, że wiem. Też Ziomek teoretyzuje, oczywiście może w innym stylu to pisząc, ale ja cały czas szukam tak jak Ty 😉 niczego pewien nie jestem, a już na pewno nie 31 grudnia o 19.30😎

Zacznę od dupy strony. Trening to zawsze powtarzam, jak każdy umie i potrafi 🙂 ale z obserwacji lepsze (bardziej czasochłonne) jest cięcie na główne odrosty. Treningi typu low to masa luźnych topów bo to boczne odrosty głównej łodygi, bez cięć nie będzie wagi, a do tego trzeba czasu.

Wracając do 1 akapitu. W obu tych pierwszych cyklach to w sumie nawet nie jest typowo, purystycznie podchodząc, living soil. Bo wziąłem kilka garści medium tej pierwszej uprawy, dorzuciłem dużo dużo kokosu, perlit i mało posypek. Musiałbym nie ruszać po pierwszej uprawie medium i uprawiac dalej w nim(takie będą kolejne uprawy), ale szukałem innych odpowiedzi. Szukam właśnie odpowiedzi czy faktycznie litraż ogranicza, na razie tego nie stwierdziłem. Jeszcze grow trwają 😉 dwa, chciałem sprawdzić czy przy 70-80% kokosa i tych kilku garściach poprzedniej ziemi, potrafię stworzyć posypkami swoje tabsy. 

Najdłuższy weg był tu na forum, ten growtest. Ale ja serio nie liczę dni, ale szczerze wszystko pisze. Więc jak masz ochotę to przejrzyj. Tam zabiłem światłem wyciąganie się krzaczków. 

Wrzucę zdjęcie co mam w tych 8l. Może dyskusja zrodzi coś ciekawego. Nie mówię że wszystko się wie, albo rozumie. Liście są dużo bardziej, nazwie to, niedożywione względem grow pure kush. Medium takie samo z większą ilością kokosu i prawie zerową ilością wermikompstu(1 cyklu). Ale rośnie zdrowo. Do przodu, jak widać ostre treningi a żyje 🙂

IMG_20221228_210811.jpg

IMG_20221229_205457.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 znam twoja relację z grow testu. Myślałem że może przezyles coś dłuższego. Jestem ciekaw jak zareaguje taki twój bag na długiego wega i stworzenia dość większej rośliny bo rozmiar który był u Ciebie nie jest wyznacznikiem. Bardziej mi chodziło o porównanie dużej rośliny która można stworzyć w 25L bagu i jej potencjał do rośliny w 8L. Niby karmię tak samo A mniejsza nie przerabia. Taki  mój mały wniosek. Duża roślina bardziej wykorzystywala skladniki.  Tak mi się wydaje po tych dwóch uprawach. 

Sam używam teraz glebę z poprzedniej uprawy ale ja ją rozdrobnilem.. Co pewnie też jest karalne  😄

Dobrze ze w sylwestra można popisać o ważnych sprawach 😄 jak się akurat spędza go w domu 🙂

Szczęśliwego nowego roku i dojebanej organiki  w 2023 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nie, ja serio amator beginer, co do używania to profesor 😂 nie przeżyłem nic dłuższego 😉. Te 25 l ma sens jeśli chodzi o życie, więcej wiadomo wsypiesz też np posypek, dłużej będą się uwalniać. Wtedy długi weg. Ja powiedzmy standardowo, myślę że się wbijam w jakieś maksymalne widełki, tak żeby korzenia własnie nie ograniczać przy mniejszych growbagach. Weg do 40 dni i nie więcej niż 15l. Tak uważam. Nie mówię wstawiać więcej donic dzięki mniejszym litrazom. Lepiej rozłożyć krzaki wtedy?

2/3 musi zostać nie naruszona, 1/3 z góry może być wymieniona😉 rozdrobnienie całej nie wchodzi w grę😁 ale nikt tu purystą (chyba) nie jest więc oboje mamy living soil 😂

Najlepszego dla Ciebie i Twoich bliskich 🙂

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green przygotowanie ziemi z zaleceniami biotabsa to zdjąć 5cm starej dostać nowej stara pokruszyć i wywalić korzenie które się da 🙂  a w typowej organice jest trochę  inaczej zobaczcie sobie cali green na yt on dobrze mówi i pokazuje co i jak 🙂  

Szczęśliwego   nowego roku 🙂 

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Ja z ulicy niczego nie biorę, konsumuje tylko swoje, nie szukałbym na ulicy mając w boxie choinki oszronione, bo mi się nie chce nowego roku zaczynać w darmowym hotelu na rachunek polskiego podatnika. :D Jak mi zabranie to coś tam ciachnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27/12/2022 o 20:51, Katastrofedens napisał:

@Mr.Green moja po porodzie zrobiła się naprawdę nieznośna odjebalo tak ze szkoda gadac… niby akceptuje palila  dużo kiedyś ze mną a teraz ? Nawet nie chce słyszeć o tym i mówi jaki ja nienormalny niedojrzały i wyzywa od kij wie kogo, to nie jest normalne 🤷‍♂️  nawet jak by było to legalne to i tak  miała  by problem 😂 wiec coś trzeba z tym zrobić 🤷‍♂️  zazdroszczę takiej wybranki i wszystkiego  dobrego dla was 🙂

Baby po porodzie zamieniaja się w pierdolone latające smoki ziejące ogniem z byle gowna. Drugi wariant to babska które nie zauważyły nawet ze doszedł mały ziomek który wymaga sporo uwagi i śmigają dalej na swoich miotłach jakby się nic nie stało a dzieciak lata obsrany i głodny. I jeden i drugi wariant wymaga poskromienia bo dogadać się nie dogadasz, skoro przed wiedziała wszystko najlepiej to teraz już wogole posiadła wiedzę tajemną i nawet nie probuj pouczać paziu. 
Powodzenia w walce z wiatrakami 👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje w płucach ze juz 4:20

Mały up w nowym roku

Coraz blizej 🙂 ostatnie podlanie bylo z odzywkami a od nastepnego leci juz sama woda.. Niech sie wyzera towarzystwo. Cudowny moment.. kiedy wiesz ze to juz tuz tuz i do tego kolory sie zmieniaja jak lico geby na dobrym melanzu 😛  Na dniach startuje z nowym projektem zeby zaczac juz wega zanim Shoguny dojda :bandit:

 

@Cali_Bastard chyba zaglada.. i do tego czyta.. i zastanawialem sie czy cos napisze 🙂 nie w temacie ale i tak miło 😄  Jak tam Zanzi czlowiek.. odpoczal 😛😉 

Pozdro wariaty 😉 

 

IMG_20230102_184654[1].jpg

IMG_20230102_193353[1].jpg

IMG_20230102_193148[1].jpg

IMG_20230102_193521[1].jpg

IMG_20230102_193020[1].jpg

IMG_20230102_192652[1].jpg

IMG_20230102_184725[1].jpg

IMG_20230102_184445[1].jpg

IMG_20230102_184426[1].jpg

IMG_20230102_193616[1].jpg

207384618_IMG_20230102_1936291.thumb.jpg.b50d59dce92eccaa7c116c6186109d94.jpg

u kilku panien pod glownym topem.. jest siedlisko topkow 😄 jakby tam jakis melanz byl o ktorym nie wiem :acigar:

 

IMG_20230102_193703[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mr.Green napisał:

 

@Cali_Bastard chyba zaglada.. i do tego czyta.. i zastanawialem sie czy cos napisze 🙂 nie w temacie ale i tak miło 😄  Jak tam Zanzi czlowiek.. odpoczal 😛😉 

 

Coś se tam poprzeglądam czasami na kiblu 😉 oj odpoczął fest 11go wracam do rzeczywistości. 
Dziwnie trochę wyszły te panny, dużo fox tails i takie fluffy trochę się wydaje. W betoniarce bym tego nie uklepal 😎

Ogolnie jak zobaczyłem numer z jednym badylem sloiku to stwierdziłem ze dobrze ze wogole to urosło do takich rozmiarów 😉

Za dużo tych panien tam i dlatego jest freestyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard wiem wlasnie ze za duzo. Nie potrzebnie dalem te 6 sloikow ktore zabraly troche miejsca 🙂 ale mnie to nie rusza czlowiek bo to na opierdol nie idzie takze nie ma tragedii 😄 

Jednak nastepne grow lece 3 sztuki. Wiecej miejsca i wiecej swiatla dla panien to i topy beda bardziej tluste i zbite. Tak mysle. Teraz rozumiem co kiedys mi pisales odnosnie za wielu roslin 😛 

 Nie wiem gdzie Ty tam masz te foxtaile 😄 niektore maja biale wloski bo pozniej na flo wbiły.. przez troche nieudolne defo.. stad moze Ci sie wydaje ze to foxtaile 😛 Lampa 60% byla do dzisiaj to chyba foxtaile nie mialyby sie za bardzo z czego zrobic.. ? hmm 🤓 albo ja sie nie znam 😄 koniec koncow nie ma tragedii 

Sam jestem w szoku ze one tak wyjebaly na 100cm z tego sloika.. 😕 myslalem ze to mniejsze bedzie wszystko.. ale chyba nie umiem poprostu operowac swiatlem by zrobic z niego pozytek 😛 wiec jeszcze troche nauki przedemna 🙂

Nie wiem od czego to ale 2 sztuki maja strasznie dziwna strukture topa.. jakby sie hermily.. ? i tak sie wlasnie foxtailuja.. 😕 To nie Cali Strainy 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard Na pewno nie są tak zbite jak twoje kamienie  😛 ale to już wiemy dlaczego 🙂 dlatego będę starał się to zmienić w następnym grow 🙂

@Katastrofedens ze 100 będzie 😄

@Katastrofedens nie ma źle.  Jak na drugie grow z sezonami.. I takim natlokiem panien to i tak jestem zadowolony.  Nie zapominajmy ze to jednak organiczny shit 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...