Skocz do zawartości
Mr.Green

SoG = 15 x ​ 🌲 ​ Shogun + Bonusy _Organika_Led 245w

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemia zwykła z marketu wymieszana z odrobiną wapna kredowego plus bat guano oraz humus i dodany zestawy bio tabs do każdej wcisnelem po jednym bio tabs . Rośliny mają 36 dni te co później wyszły mniej. Dostały z 3 tyg temu organex czy jakoś tak i bartex wg producenta i . Do wody  co drugie podlanie daje calmag 5 ml jakoś na 12 l oraz były opryskiwanie jakoś 4 razy bom bom spray jakoś raz na tydzień po topingu i defoliacji na stres 5 ml na litr na początku świeciło 340w jeden panel LED 50 w i 100 w 3 światełka ale trochę zimni się robi to dałem hps 600 w wzamian za 100 i 50 led

 

Edytowane przez Happygrow
Blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Happygrow jakie masz ph ziemi? Wygląda to jakby dorwały się do tabsa, jedne za mocno, drugie słabiej, ale te żółknięcie to jakby od zbyt niskiego ph, ale to musisz sprawdzić sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miernika do gleby:/ 21 jadę na urlop do 4 w tym czasie ziomek będzie podlewał co 3 dni a później chciałem przełączyć już bym przełączył ale wolę być przy kwitnieniu. Ogólnie wygląda na to tak

IMG_20221214_125804.jpg

IMG_20221214_125809.jpg

IMG_20221214_125810.jpg

IMG_20221214_125817.jpg

Nie mogę coś zdjęć wstawić więcej

.

IMG_20221214_125755.jpg

IMG_20221214_125801.jpg

IMG_20221214_125802.jpg

Ta jedna jest trochę jaśniejsza ale to też dużo zasługa hps jakie światło daje żółte. Normalnie wygląda zielona ale nie mocno jak reszta ale końcówki ma lekko jak by zjarane

Ale wodę leje ciągle między 6.0 6.5 więc pH powinno być git

Edytowane przez Happygrow
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Happygrow nie wiem teraz czy to hps daje takie światło czy od środka one się robią bardziej żółte niż na krawędziach. O te na zdjęciu mi chodzi. Jeżeli to nie od hpsa to masz ph skopane na stówę, bo podchodzi to pod niedobór żelaza

IMG_20221214_125810.thumb.jpg.787e129bb28feaadf74746163ba77a48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be lampy  hps. Jest jaśniejsza ale chyba nie ma tragedii i dziwne że  tylko jedna by miała problem z pH inne mają ciemny kolor

IMG_20221214_140855.jpg

IMG_20221214_140842.jpg

IMG_20221214_140834.jpg

IMG_20221214_140831.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Happygrow czego nie rozumiesz? Masz kilka roślin, jedna może potrzebować mniej azotu, a dało więcej, więc odczyn ph jest kwasowy, zablokowalo to wchłanianie żelaza. Druga może mieć ph dobre, ale zapotrzebowanie będzie większe to zżółkną. Jak dasz calmagu to ph podniesiesz. Biotabs wyreguluje to, ale jak dasz im wszystko na raz w takich samych proporcjach jak dla 1 rośliny, a masz 3 różne zapotrzebowania to Ci się to rozjedzie 

To jest wszystko ze sobą powiązane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Happygrow Z tego co widze po zdjęciach to za duzo azotu.  Biohumus.. ziemia.. batguano.. zestaw od BioTabs do tego Tabs.. orgatrex.. Trochę dużo tego. Nadmiar też jest szkodliwy.

Ta jedna ma popalone I poszarpane koncowki jak od nawozów mineralnych.. ? 

Lej sama wodę póki co. Niech to przerobia i  podrosna  trochę.

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik

2 godziny temu, Mr.Green napisał:

@Happygrow Z tego co widze po zdjęciach to za duzo azotu.  Biohumus.. ziemia.. batguano.. zestaw od BioTabs do tego Tabs.. orgatrex.. Trochę dużo tego. Nadmiar też jest szkodliwy.

Ta jedna ma popalone I poszarpane koncowki jak od nawozów mineralnych.. ? 

Lej sama wodę póki co. Niech to przerobia i  podrosna  trochę.

Nie,  ucielem je trochę bo przed defoliacją byla taka Dzungla że te popalone końcówki zaczęły jak by lekko pleśnieć więc je ucielem lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens miło ze pytasz 🙂  Pisalem ostatnio ze półmetek 😛  Criticale beda gdzies zaraz po nowym roku ale Shoguny troche dluzej. Dluzej dochodza 😉 


Poki co sie rozkrecaja i oby sie nie zatrzymywaly. Dodam ze pestka swojej produkcji czyli Shogun + Gelato wyjebała najlepiej. Moj top nr 1. Faworyt  😍

Widac ze panna przejela geny budowy duzego topa po Gelato.  Dolne liscie bardzien Indica a gorne troche sativove. Mam jeszcze pare pestek wiec z pewnoscia zaryzykuje jeszcze raz i wysieje swojaka 🙂 

 

 

 

IMG_20221214_191316[1].jpg

IMG_20221214_205058[1].jpg

A tu typowy Shogun 

 

IMG_20221214_205128[1].jpg

IMG_20221214_205113[1].jpg

@Rzeźnik a no puste puste 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idą dalej lejesz im herbatkę z pk na zmianę ?😅 widać ze  faworyt lubi zjeść liście jaśniejsze od innych :bongrip:

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wstawiam 12 litrow herbaty na jutro 😄 dalej lece na zmiane 😉  co mi zostalo 😄 trzeba to juz dobic do konca 🙂 Teskno mi za 25 litrowymi doniczkami 😛 wiec po nowym roku trzeba juz cos tam kielkowac nowego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...