Skocz do zawartości
Mr.Green

SoG = 15 x ​ 🌲 ​ Shogun + Bonusy _Organika_Led 245w

Rekomendowane odpowiedzi

DON'T PANIC IT'S ORGANIC

Witam wszystkich uzytkonikow tego forum. 

Czas ruszac w przygode. Po wielu przemyslunkach i walki z samym soba, przystepuje do projektu SoG czyli szybko, duzo i konkretnie.. jak bedzie to sie okaze 🙂

Pojdzie maly eksperyment i mam nadzieje ze bedzie wesolo.

Zamierzam posadzic 15 malych choinek na dosc malej powierzchni. 

Namiot_  100x70

Lampa_  SanLight Q6 245 W 

Doniczki_  15 sztuk x 8 litrow

Odzywki_  BioTabs

Pestki    10 x Shogun  od RQS  +   2 x Critical  od RQS   +   1 x Sugar Bomb Punch   od Dutch Passion  +  2 x Bonus pestki wlasnej produkcji 😛

Na zdjeciu kilka pestek wiecej poszlo niz docelowo bo  bede robil selekcje. Pestki kielkuje w mini kubeczkach do kielkowania od BioTabs ktore zalalem roztworem z zestawu.

Jak cos wykielkuje to sie zamelduje.

Pozdrawiam 😉

             

IMG_20220929_183414[1].jpg

10 pestek od lewej to Shogun  -  dwie obok to Critical  -  3 obok to Sugar Bomb Punch ale biore tylko jedna na probe.

2 pestki nizej to pestki wlasnej produkcji czyli hybryda Shoguna i Gelato Blue

2 pestki na samym dole to pestki wlasnej produkcji czyli hybryda  Criticala i Gelato Blue

1740192637_IMG_20220929_1928161.thumb.jpg.f7149b2fc929128e8bb375aff872e46f.jpg

 

713599697_IMG_20220929_1928471.thumb.jpg.d47d5fe8429da5a58a08a6a0e8e4e042.jpg

 

 

 Pestki zalane i czekamy. Mysle ze na dniach cos sie zacznie dziac 😛

IMG_20220929_193149[1].jpg

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  W  8 litrowej doniczce da się wega robić z 35 dni, myślałem że dasz je w 5 l, jak chcesz krótkiego wega robić. Dlaczego aż 10 x Shogun  od RQS ? Tak ci ta odmiana podchodzi czy na handelek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak troche nie bylem pewny z tymi doniczkami.. ile litrow itp. i 5L wydawalo li sie ze za malo. Aczkolwiek jak dojechaly to stwierdzam ze moglem zamowic 5L i wiecej sztuk bo az 24 😄  Moze tak zrobie na nastepny grow. Zobaczymy jak pojdzie to.

Co do wega to czas mnie nie ogranicza jakos za specjalnie. Chcialbym by byly rowne w miare i wiadomo zeby bylo jak z obrazka ale na bank wyjdzie inaczej hehe 🙂 Mysle ze te 3 tygodnie wega?  Bedziemy obserwowac co i jak na biezaco. Mam kilka scenariuszy w glowie. W ostatecznosci zostawie 12 i tez bedzie ok. 

Odmiana mi siada strasznie  :rollit:dobrze klepie i pozytywnie na mnie dziala 🙂 najlepsze co mi sie udalo stworzyc jak do tej pory. Do tego przed jej posadzeniem zamowilem na promocji wiecej nasion z zamiarem tego projektu i patrzac po jednej sztuce to jak dla mnie dobry strzal. Jestem ciekaw czy będą tak szronic jak tamta. Chcialem tez sprawdzic rozbieznosc w danej odmianie. Jaka roznica bedzie miedzy sztukami wiec poszla cala paczka 10 sztuk.. a mialo isc 15 kompletnie sam Shogun.. ale to by bylo troche nudne. 

Primo_  to punkt dojscia. Critical szybko dochodzi a Shogun dluzej. Stad Criticale w zestawie.. no i zamowilem juz pestki z Dutch Passion bedac ciekaw jednej odmiany, a ze byla na promocji - 30% no to ciezko mialem sie nie skusic. Tym bardziej ze pestki drogie maja.. bo jak chcesz jedna sztuke na sprobe to 29.95 € co jest lekkim przegieciem jezeli chodzi o jedna pestke.. chyba ze placisz za pudelko.. 😕

A ze zamowilem 3 i jedna taka mniejsza to na probe ja biere na testy czy to warte zachodu. Ona ponoc wolniej rosnie na wegu.. zobaczymy.

Ja nie handluje. Nie moja branza.

Co nie oznacza ze jak ktos wpadnie na herbatke to wyjdzie z pustymi rekami 😛

@PrzeMIX no co Ty 😄 skad mialbym w ogole miec pewnosc.  Ide w ciemno w tym temacie. Jak beda jajca to odrazu wyjazd 😛 zobaczymy 🙂

@Barney's Critical pierwszy juz glowe wypycha na swiat 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Obszerne wyjaśnienie, w sumie rozumiem, nie paliłem tego Shoguna, muszę spróbować kiedyś skoro tak bardzo chwalisz tą odmianę, jak to wchodzi kładzie na łopatki czy bardziej bawi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy bardziej bawi. Nie kładzie na łopatki. To hybryda z lekka przewaga sativy 70% do 30% do tego dobry plon na metr. Dobra genetyka bo rodzice to klasyka. Amnesia Haze i Gorilla Glue4. Experten nie jestem ale dla mnie dobrze rośnie, wygląda i klepie. Mój flagowy produkt:P 

Robiłem masło wczoraj i dzisiaj. Dodałem 5g takiego ledwo stezalego do herbaty i się porobiłem grubo 😄 fajna faza 🙂 wchodzi prawie jak drops ale nie wygina 😄 tylko lekko miękki i wszystko takie płynne lekko jak na grzybach 😄 bez kitu 🙂 ujebalem 500g masełka z 25gietow popcornu 🍿 do tego liście, trym i łodygi. Jutro robię muffinki i Brownies. Po ukończeniu dodam do relacji 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green To bawisz się grubo, ale fajnie zioło to piękna sprawa , jasne nie wszystko jest dla każdego, ale jak umiesz się na nim bawić to czerpiesz same profity bez strat. Ja na razie tyko wapuje, ale coś mi się waporyzator buntuje, chyba go powoli trafia szlag, trudno kupie sobie nowy, chyba postawię tym razem na Mighty, Storz&Bickle, choć cena taka, jak za panel Lumatek attis 200 W.  Jak chodzi o tego Shoguna to tak z opisu twojego przypomina mi Acapulco gold ( 80/20 sativa), ale kiedyś sprawdzę, co lepiej na mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy polecam kiedyś spróbować. Postaram się zaprezentować Shoguna z samych dobrych stron. Może kiedyś trafi do twojego namiotu.

Ja kupilem tańszego wapka. Jak dla mnie to wapki spoko ale jak pali dużo wąsów to będzie mu brakować tego palenia blancika 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Brazil Munster  Zależy od sytuacji, jak pytasz o preferencje, to wole sativę i jazdę taką euforyczno- kreatywną, ale z banią w głowie, że fruwasz, ale jest to pod kontrolą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster lepiej porobiło niz jak spale wąsa czystego z gięta. Bardziej wyczuwalne efekty. Mocniejsze doznania. Lepsza bania 🙂 wrecz taka jak początki palenia że dobrze ślizgamy 😄 serio 5g masełka. Znalazłem przepis na mega mocne masełko. Pyrkalo 20 godzin. Jutro się podzielę hehe alem się spizgalem haha bez kituuu :)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Ja wczoraj jarałem z fifki, dawno tego nie robiłem, ale byłem zmuszony , bo waporyzator włączył światła awaryjne i nie chciał odpalić, rozkręciłem go po zjaraniu się dwoma lufami, wszystko rozłożyłem na części pierwsze, poskładałem wszystko do kupy od nowa, a paluchy po zjaraniu to miałem tak nieporadne, że chwilami myślałem, że coś zepsuje, w sensie urwę gniazdo, wyrwę jakiś drucik i będzie po wszystkim, ale się udało szczęśliwie poskładać i zaczął znowu działać :D Wolę wapa bo mój bije z mocą bonga.

 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy haha po wapie fifka robi swoje 🙂 musiałbym spróbować tegoe dużego właśnie zawapowac. Kupiłem taki mniejszy i średnie to ale adekwatny do ceny.. Bardziej skłaniam się do wapowania żywicy którą chciałbym wycisnąć z Shoguna jak wszystko pójdzie po moje myśli. Wtedy poświęcę część plonu i miodek pójdzie w ruch 🙂

To jest zajebista roślina na zajebiaszczych patentach 😄 te masło mnie tak porobiło że ja jebie 😄 ręce mi się przesuwają jak w starej kasie fiskalnej hehehe jaka jazda 😄

Długo z wapa palisz

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Ponad rok jakoś, ale sobie chwalę taką formę, jest zdrowsza, a do tego nie ma tego zapachu, jak przy paleniu, owszem czuć, ale to para szybko ulatuje, więc jest to sposób dyskretniejszy. Mój waporyzator klepie , jak z bonga, dwie lufy wypalone pod rząd lekko to równoważą, ale wap i tak jest silniejszy, daje taki efekt, jak zjaranie na raz 2,5-3 luf pod rząd, jak całą komorę wapa wciągniesz. Spoko , że fajnie na ciebie zadziałało, ja też bardzo pozytywnie wspominam wypieki na maśle konopnym i green dragon, kiedyś po nim nie czułem ciała normalnie, inaczej reagowało na bodźce dotykowe, uderza jak połączenie zioła z alkoholem.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kartek  Ja mam Crafty, STORZ & BICKEL, zadowolony z niego byłem, ale od pewnego czasu zaczął łapać, jakieś awarie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano wszystkim 🙂

Dzisiejszy UP nie bedzie dotyczyl nowych dziewczyn a zostanie poruszony temat zwiazany z paniami z poprzedniego sezonu 🙂 Jako rolnik z szafa zamiast polem uwazam iz obowiazkiem jest dozgonne ksztalcenie kunsztu konopnego celem osiagniecia poziomu Panoramixa Marihuany 😛 Jak sie osobiscie przekonalem to najlepsze jest  nie to co najlepiej blyszczy lecz to co zazwyczaj skrywa sie pod plaszczykiem niewinnosci i skromnosc. Bowiem ciasteczko male.. lecz moca swa nie ustepuje najlepszym jointom

A wiec tak.. szukalem przepisu na maslo itp i wszedzie zauwazylem tręd skracania wszystkiego.. ze szybko pyk cyk i juz w sumie nic nie trzeba bo samo sie zrobi.. szybki przepis wsyp wymieszaj i gotowe.. mysle nie ma chuja musi byc cos lepszego 🙂 a ze misie lubie najslodszy miodek to zapalilem dobre lolo i odrazu sie tam pojawil napis ktory do mnie przemowil.. MegaMocneMaslo..  😎 3xM  🙂 NIe wiele myslac odrazu cykam przepis i na starcie wiadomo co jest 5  bo masla nie robimy 2 , 3 , 4 , 5 godzin tylko 24  co sprawia ze maselko daaaajjjee niezlego kopa. Uzylem przepisu lekko po swojemu i osiagnalem cel ktory przerosl moje oczekiwania. Mocna bania :):):)

Przepis na maselko mocy:

2 kostki masla ze wzgledu na duza ilosc materialu roboczego 🙂

1 litr wody 

2 garnki + Sito / Filtr 

Caly towar ktorego Ci nie zal do masla hehe 😛 Ja dalem 25g popcornu w tym bylo kilka topkow, do tego liscie cukrowe i trym plus liscie i lodygi z poprzedniego grow. Caly material roboczy wysuszony i rozdrobniony wedle uznania. Material zostal poddany dekarboksylacji w piekarniku na dwoch blachach zeby ladnie byl rozlozony po calosci. Temperatura 105 C przez 45 min. lekko mieszajac od czasu do czasu

1360185367_IMG_20221001_1425321.thumb.jpg.fea5c844b986fac974c229aa0ede005a.jpg

 

Po wstepnej obrobce w piekarniku przystepujemy do dalszego etapu wydobywania naszego ukochanego cukruLukruPudru na ktorym nam najbardziej zalezy. W powietrzu unosi sie juz ladny lekko orzechowy aromat prazonej baczki 🙂 mozemy zatem odpalic gary i zaczac czary mary.. Lodygi i liscie do wiekszego garnka i wody wlac tyle zeby zakryc caly material. Topki i trym do mniejszego garnka i okolo 300ml wody i wymieszac. Duzy garnek z liscmi i lodygami gotowalem na srednim ogniu by srednio bulgotalo okolo 30 minut po czym na malym ogniu okolo 4-5 godzin. W tym czasie na palniku obok do malego garnka dodalem maslo zaraz po wymieszaniu wody z suszem i trymem. Delikatnie mieszajac niech maselko sie ladnie rozpusci i masa zacznie sie laczyc. Malego garnuszka nie wolno zagotowac a z wolna ma pyrkac ledwo ledwo co.. by taka pianka sie robila na wierzchu..  Po tych okolo 5 godzinach biore wode z duzego garnka z liscmi i lodygami po czym przelewam przez sitko i filter czy co tam macie pod reka. Przelewam ta zawartosc do mniejszego garnka. Polaczone wywary w jeden ustawiam tak na palniku by byly w stanie przed gotujacym sie.. i tak na okolo 15 kolejnych godzin.. co w sumie dalo mi 20 godzin "gotowania" i 4 godziny samowolnego stygniecia zanim zdjalem garnek z kuchenki i wlozylem go do lowodki. Po stezeniu ku mojej usmiechnietej mordzie ukazalo sie to czego chcialem 🙂 ladne i mocne maselko 🙂 

688971642_IMG_20221003_1243131.thumb.jpg.f97622ac78495610d7ab7c40417bd92c.jpg

 

 

 

Z maselka zrobilem babeczki i brownie ktore wczoraj testowalem i musze przyznac ze wyjebalo mnie z butow. Dwie babeczki i nie pamietam kiedy mialem taka mocna faze. Mocna ale zabawna. Cialo inaczej reaguje. Na miekko wszystko jak przy grzybach. Wchodzi od srodka jak drops.. dziwna faze wczoraj mialem 😄 lekko schizowa.. ze az za mocno.. Normalnie sie az zakochalem w maselku hehehehe :):):) 

IMG_20221003_172354[1].jpg

IMG_20221003_173022[1].jpg

IMG_20221003_174714[1].jpg

20221003_192829.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green wiedziałem, że dzisiaj coś dodasz, odświeżałem chyba z 2h forum licząc na post, ale na po robocie też fajnie wchodzi 😁 Fajne są wypieki z gandzią, nie? 😁 Taka euforyczna fazka, że choćbyś chciał, to nic nie zdoła Cię zdemotywować 😏 A na kolacje leczo czy chłopski gar robiłeś, czy może coś innego, bo tam w tle widzę składniki ✌️😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...