Skocz do zawartości
TROUBLEMAKER

MIMOSA/GLOOKIES/DOSIDOS/ORANGE MOON CAkE / BLACKBERRY MONROCOK - [LUMATEK 300W PRO]

Rekomendowane odpowiedzi

@Lasir  tak też robie,  taka dostałem rade i też na chłopski rozum myślę że dobrze zrobiłem,  

Dzień 12 

Po przesadzeniu mają się dobrze 

Uruchomiłem dopiero wyciag ac infinity cloud line t6 (polecam naprawde , cichy , mocny ) filtr podepnę dopiero przy flo żeby kobita mnie z domu nie wyjebała za zapach  xd 

Nie ukrywam miałem problem malutki z Temp bez wyciagu , bo dochodziła do 30stopni , teraz na prawie najmniejszym biegu wyciagu , 28.5 max . 

Planuje toping za 10dni , zobaczymy czy do tego czasu znacznie odbija . 

podlane 500ml na leb , z kapka ukorzeniacza 0.3 na L (stopniowo zwiększam o 0.1 , taka rada od doświadczonego ziomka) plus może 0.5 silicy na stres też na Litr

Zdjęcie po przebudzeniu 

20220831_110841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir robia tak growerzy zza oceanu ze dwa razy przesiadka. Raz na wegu by dac wiecej miejsca dla korzeni i nowych substabcji odzywczych, by pobudzic planta do wzrostu a drugi raz przed zmiana swiatla na flo. Ogladam jednego typka z Kanady i on tez tak robi. Nie zawsze ale robi. To zalezy jaki projekt i co chcesz stosowac. Nie ma jednej zlotej zasady uprawy 🙂 a z drugiej strony jak dasz cos na korzenie to raz wystarczy przesadzic i przy idpowiednim wegu tez zapelni cala donice. 

Wszystko zalezy co chcemy osiagnac i w jaki sposob. To jest piekbe w tym hobby 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Opcji cała masa :) Ja kiełkuje w docelowych odrazu i jeszcze na tym nie straciłem.

Dobrze poczytać co jaka odmiana lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr w UK gdzie mieszkam upaly mi nie straszne , kwestia budownictwa i klimatu 

@Mr.Green do docelowej donicy wlasnie planuje max tydzień przed flipem

 

Za 11dni planuje toping o ile pozwoli roślinka,  później Za kolejne 14 dni plan przesadzenia w docelowe , 7 dni i flip .. I wyjdzie mi 6 tyg planowanego Vega.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.Porady producenta co do uprawy danej odmiany.Dodam, że to Dutch Passion.

Screenshot_20220901-015508_Samsung Internet.jpg

Na serio nie ma się co sprzeczać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ciekawostka fajna.. wypróbujemy:) 

Mały update 

dzień 13 

Jutro wrzucam co2 bag 

Lampę podwyższyłem troszkę , dalej 

50% mocy 

Temp dalej 28st w dzień w nocy trochę ponad 20 .. 

Jedna roślinka ma troszkę popalony listek 

Nie wiem czy przez lampę,  czy może ochlapalem woda , lub może Ziemia dla niej zbyt mocna ( allmix od biobiza) 

Kontynuuje ukorzeniacz 0.4 na litr ( co 0.1 podnosze) I silice 0.3 na litr 

Jedna z panien GLOOKIES od barneya , pierwsza od lewej mega przerosła resztę sióstr.. 

Czuje ze obiecany toping za 10 dni się odbędzie , 

Jestem zadowolony z postępu wzrostu 

Ps . Wody dostają po 500ml ale myślę że przy następnym już wjedzie 1L , a napewno 750ml

20220901_144617.jpg

Edytowane przez TROUBLEMAKER
Zapomnialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pestki masz

Będę obserwował, bo właśnie wieżdza mniejsza wersja twojej lampy no i też podobną technikę będę robił na następne grow. Dodatkowo myślę o daniu siatki jak u @Cali_Bastard

 

Jakie nawozy będziesz używał ?

Jaki ukożeniacz dajesz i co które podlanie?

No i co to jest ta silica? Bo już widzę to któryś raz 

Do organicznej uprawy to się nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shagyalonzo nawozy mam z biobizz , raczej tylko na kwitnięcie coś dam . Topmaxa , blooma , może fisha ( zależy czy będą niedobory) I heavena też w sumie .. 

Mam jeszcze biogrowa, algamica no i calmag to też będę w sumie stosował zapobiegawczo w późniejszym etapie . 

Ukorzeniacz mam z biobizza też stosuje go od 1 tygodnia życia.  Zaczynając od 0.1 na litr i stopniowo sobie podnosze o 0.1ml ..kiedy przestanę dawać ? Jak łodygi będą zadowalające:) 

Silica , to krzem , działa antystresowo i też na korzenie .. mam z firmy shogun , tam zalecane jest 1ml na litr ale tak samo daje sobie 0.3 narazie na litr i stopniowo też będę podnosił jak łodygi będą grubaśne.. 

Silice można też dawać tylko kiedy roślina przechodzi stres np 48h po przesadzeniu czy jak jakieś robaki zaczną się pokazywać czy pleśń lub też po treningu . Ale ja zapobiegawczo 0.3 tylko .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, TROUBLEMAKER napisał:

Ukorzeniacz mam z biobizza

BIOBIZZ - ROOT JUICE ?

Ten twój shogun to jak BIOTABS Silicium Flash, ciekawe które lepszy efekt daje.... Dodając na start do mieszanki ziemi czy w razie stresu podlewając np. shogunem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shagyalonzo tak ten ukorzeniacz .. jeśli chodzi o biotabsy to się nie wypowiem .  Odradzało mi je paru ludzi , też chciałem ogolnie w to pojsc bo myslalem ze latwiej ale do tego to najlepiej kokos w sensie medium bez zadnych odzywek w sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego bo najlepsze jest najbardziej jałowe medium i wtedy pilować dawać pełne dawki żeby wyciągnąć pełen potencjał.

Dodatkowo ostatnio np zwróciłem uwagę też że jest sporo tańszych i bardzo dobrych odpowiedników np green sensation od plagrona, można dawać zamiast herbatki pk i pk13/14 biotabsa... Oczywiście porównuję to cenowo i łatwością, co do dokładnych efektów nie mogę się wypowiedzieć. 

Ale jak te nawozy się skończą to next na flo brzy biotabsach dam Gs i później Bloombastic od atami, który mi polecono do tej uprawy

Bawmy się tym, to takie fajne 🥰

Edytowane przez Shagyalonzo
No spam 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shagyalonzo chłopie przecież green sensation to mineralny nawóz a  biotabsy to organika to o czym ty piszesz?  Przeważnie albo w jedną idziesz albo w drugą stronę. 

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już nie raz jak są łączone mineralne i organiczne nawozy 

Przykład kolega z tej fotorelki, doradzali mu te nawozy doświadczeni hodowcy i ma bio Bizz organiczny i shogun mineralny

Trzeba tylko pamiętać o kolejności podawania nawozów jak pisał tu gdzieś na forum @UdyrDla przykładu fotka shoguna

Screenshot_20220901-201627_Chrome.jpg

Screenshot_20220901-201524_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ShagyalonzoNo jasne ze sie da ale po co? Skoro idziemy w orgnike to po co ladowac minerale?  Przecież to bez sens jest 

 A jak tak bardzo chcesz silikon  to używasz T.A siliicon który jest organiczny. (Przykład który podałeś) Jacy doświadczeni hodowcy? 😂

@Growerseed jaki jest sens mieszania organiki z mineralem? 

 

Edytowane przez Danczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan no akurat pk ma bo nie uzyskasz organicznie samego fosforu i potasu bez azotu w takiej dawce jak mineralny. Taki bio bloom ma sporo azotu co jest czasami zbędne i wtedy lepiej podać samo pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...