Skocz do zawartości
MiraiiNikki

1x Strawberry kush Auto, 2xBig Bud Auto|60x60x160|2xLedam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

Siema o/
Tak to wygląda z osuszaczem 😄 Aktualnie przeprowadzam obserwacje bezpośrednio w boxie, a potem sprawdzę jak to będzie wyglądać poza boxem. W boxie podnosi mi temperaturę o jakieś 4 stopnie i wprowadza fajny podmuch w środku, 2x lepszy jak ten mieszający na klipsie ^^ Do środka wleciał też malutki wentylatorek, który dmucha na planty od dołu.
O 19 gasną światła, to mnie najbardziej ciekawi 😄 


1.thumb.PNG.37fe0665df77787a616545044efc3e50.PNG
2.thumb.PNG.727aa6e1427a1a6ad6f82b470eb76371.PNG
3.thumb.PNG.99432150c3eb3cf3a83d14bd3a9fed58.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no masz rację nooo, ale ta wilgotność by mi zabiła krzaki na 95%. A teraz przynajmniej nie muszę się aż tak martwić.
Najniższa temperatura przy zgaszonych światłach to 23.8 stopnia, 48% wilg. z tym osuszaczem, a bez niego średnio było po 16-17 i 85% wilgotności.
Korzenie miały zimno i mokro, przez co zatrzymało wchłanianie magnezu/wapnia + nie dostały picia przez 4 dni, co poskutkowało wysypką rdzawych plamek. Będę się cieszył jak dzięki temu osuszaczowi zobaczę różnicę w przyswajaniu przez nie jedzonka. Już teraz odniosłem dobre wrażenie po pierwszej "nocy" z osuszaczem, a podlewałem je dziś z rana.
Wydaje mi się że przesadziłem z wielkością, bo on na 40m2  xDD Ale chciałem mieć pewność, że szajsu nie kupie. 
@Zielone krainy obniżyłem światło na 17 cm ^^

Zastanawia mnie jeszcze jaki będzie miało to wpływ na rośliny, a mianowicie nagła zmiana różnic temperatury w dzień i w nocy u panienek.
Takie różnice temperatur, w szczególności na wegu, mają chyba wpływ na to w jaki sposób tworzą się piętra u rośliny, chodzi tu o "boost" do wzrostu takiego piętra, dobrze kojarzę Panowie?

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo o/

Coś  kurdee jest delikatnie nie tak ^^, chyba za mało jedzonka. Dziś rano podlałem samą wodą z calmagiem 2ml na 1.5L. Bo rdzawych plamek zrobiło się więcej. Sprawdzałem wczoraj ph gleby. wychodziło ok. 5.8-6.0.
Z tym osuszaczem szybko chcą pić strasznie, a trzymam je w 47% 28-29 stopni od 2 dni.
Strawberry nie daje po sobie nic poznać jeżeli chodzi o niedobory, a topy będą sute coś czuje. Bardzo ładnie się wiąże.
1.thumb.PNG.04bea7fcd5de63bdc2d16df5c43859e3.PNG2.thumb.PNG.fdd49aed4358fb99324c6af9ac03f563.PNG
3.thumb.PNG.444c307e610cb7d7ad4f503d39930b58.PNG4.thumb.PNG.334e06344bbb9012da5f5a0c1579115e.PNG
5.thumb.PNG.489f6fa513b9ac1a9f0e2046551bae75.PNG6.PNG.745f2b204ed2c2725b108665607b3f17.PNG

spacer.png7.thumb.PNG.f57f87b81b406d18f613b46ce974154f.PNG8.thumb.PNG.1a238fb23642c4875b34986fdc6e841a.PNG9.thumb.PNG.83874c8e415bfab313bc1522ac97b397.PNG

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki  Daj tej co żółknie od góry Potasu , kwitnie głosisz zaraz ci polecą bardziej te liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki Ale widzę, co liście mówią, to nie jest naturalne wyssanie, to zaburzenie, jakie wychodzi od góry, a nie od dołu, spory niedobór Potasu, masz wywalony na wstępnej fazie kwitnienia, jaki będzie sie pogłębiał to zrobi się przykry widok, liście będą wpadały w plamy i obumierały zawijając się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Chyba przesadziłem z wapnem zapodając przez 3-4 podlewania calmag w dość dużej dawce, co mogło zablokować wchłanianie potasu. Ta sytuacja zrobiła się w ciągu 2-3 dni. A organiczne działają z opóźnieniem z tego co kojarzę. Przy następnym podlaniu dostaną tylko grow, bloom, top max. gdzie zwiększę dawkę blooma. 
Dodatkowo wydaje mi się, że ziemia zrobiła się kwaśniejsza trochę. Nie będę teraz odstawiał wody chyba, tylko leje od razu + nawozy. Nie ukrywam że jest mocno zbita, a woda łatwo ścieka już po ściankach. Mogę ją podsypać delikatnie all mixem, czy to głupi pomysł?

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Niektóre są zdecydowanie za ciemne. Co ty im dokładnie lejesz do ziemi i co ile ?

@MiraiiNikki  Tej ciemnej z tyłu lej samą wodę.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Od kilku dni dostają ok 1.3L z z 1.5ml Grow, 1.5 ml top max, 3 ml bloom + Calmag 3x w różnych proporcjach, pierwszy raz 0.7 na 1.5, drugi raz 1 na 1.5 i dziś trzeci raz sam calmag z wodą 2ml na 1.5l
Podlewane co 2 dni.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki  Wszystkie dostawały to samo? Musisz je karmić indywidualnie, bo maja inne potrzeby, nie możesz lać takich samych dawek,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MiraiiNikki napisał:

@Zielone krainy Stosuje się do tabeli, i to tak bardziej delikatnie wzwyż, ale pozwolę sobie dać więcej przy następnej okazji. +1 +2 ml blooma? Irytuje mnie strasznie fakt, że te nawozy od biobizza nie mają etykiety ze składem...

Odklej róg naklejki na butelce, tam jest info o składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...