Skocz do zawartości
MiraiiNikki

1x Strawberry kush Auto, 2xBig Bud Auto|60x60x160|2xLedam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zwiększ dawki nawozów bez przesady co tak mało na tyle 1.5l.wody

@MiraiiNikki Musisz na 1.5l wody ja leje 8ml nawozu ale to jak podlewam w upał na out a u ciebie zalecił bym ci mniejsze bo ty pewnie w boxie masz roślinki. Stosuj 5ml na litr wody nawet tak producent ci podaje tych nawozów, więc czemu tak mało stosujesz one już są dobrze rozwinięte, nie popalisz roślin nawozami organicznymi.

Rozrabiaj sobie 5ml na litr wody. I go rozlewaj powoli dokładnie żeby ziemia wchłaniała dobrze wodę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom  
Lecę zgodnie z tabelą. Pamiętajmy, że mam ziemię all mix, a nie light, więc muszę patrzeć na białe kropelki, a nie na czarne ^^  Teraz sobie uświadomiłem, że pośpieszyłem się z Top Maxem, bo dopiero co będzie kwitła. Myślę, że mogłem przez to je trochę przyśpieszyć, chociaż w sumie patrząc na czas ile już rosną to też się zgadza.

image.png.9b6a1c9934e7ad73bb5b2e913a80d2b2.png
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MiraiiNikki A ty masz ziemię all mix sry nie doczytałem się tego to zmienia postać rzeczy nie nawóz na razie dopóki ta ziemia się dobrze nie przepłuka, dopiero potem zwiększaj małe dawki. Ale na razie ona przez jakiś czas ma w sobie nawóz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki Teraz wiesz już jak kontrolować wstępnie wzrost. Jeśli nie chcesz żeby były wysokie jak u mnie to obniż, teraz możesz cudować.

Nie masz regulacji mocy, za to odległość zmieniana działa tak samo.

Tabela biobizza jest do fotoperiodycznych, więc tam uważaj przy auto 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panienki to oszalały, w 2 dni poszły z 10  cm do góry 😄 Aktualnie lampa ustawiona 35 cm od szczytów, ale strawberry przez to ma już z 55 -60 cm od szczytu. Zdjęcie wrzuca za 2 - 3 dni żeby Was zaskoczyć ^^.
Przychodzę z zapytaniem, czy podłożyć coś pod strawberry, żeby była na równi z braciszkami? Może ją zostawie tak z 24h i dopiero wtedy coś podłożyć, może jak ją tak przytrzymam to do góry szybciej pójdzie, kurde mam dylemat 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mordki o/
wszystkie 3 panienki mają już białe włoski przy łodygach 1 cm. Nie widzę jeszcze zalążków topeczków. 
Pierwsza sprawa, odpalić już drugą lampę @Zielone krainy ?
Druga sprawa, czy zacząć dawać im już Top Maxa i Bio blooma? Aktualnie cały czas jedzie na samym Bio Grow.
Troszkę mnie smuci, że Strawberry też wypuściła włoski, a jest mniejsza od BudBoysów 😞 Jak coś to ona stoi na podwyższeniu żeby na równo była.
 
1658004475731.thumb.jpg.a9e475611d3b63ec295c0e9391959c26.jpgPrzechwytywanie.thumb.PNG.d6fa21900d4a33e070699ee7c024d1ae.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MiraiiNikki Ja bym na razie nie łał nawozów, dodatkowo dał lampę jeśli masz, bo na flo potrzebne jest im jak najwięcej światła, a lampę jak bd trzymac na wysokości 40 cm to mi się wydaje że będzie git, ale może można niżej to już musisz sam obserwować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Aktualnie trzymam 42 cm nad szczytami, podniosłem o 5 cm, bo zobaczyłem że niektóre listki z górnej partii miały brązowego pazurka na 2-3mm na końcówkach . Dodatkowo dziś dostały samą wodę, bo w sumie do tej pory cały czas były podlewane z Bio Growem.
Zdjęcia robione po naginaniu liści i ułożeniu szczytów, przed podlaniem wodą.
Przechwytywanie4.PNG.3abe4846d05d6e1107109521b8774f99.PNG
Przechwytywanie3.PNG.e21f2af865bacaee67a7146bfa985ec6.PNG
Przechwytywanie2.thumb.PNG.3e75f016d4ab04b9cf6566a597dd733b.PNG
Przechwytywanie1.thumb.PNG.c206eafa6471e344ddab1c3175a3c984.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Czyli musi to być kwestia przejedzenia, bo na pewno raczej nie deficytu jak były cały czas karmione. Preflowerów jeszcze nie widać, więc wątpię żeby ją coś wyssało.
Jak się pojawią preflowery to obniżę lampę, teraz się może jeszcze wyciągną trochę, bo nie są za wysokie ok. 35 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki To zależy , co chcesz uzyskać, ja swoim nie dałem się zbytnio wyciągnąć i nie żałuje, że od razu im dałem światło blisko łbów, bo topy się budują od samych początków łodyg aż po czubki szczytów, jeden wielki top bez przerw na pustą łodygę. A te końcówki u ciebie to prawdopodobnie nadmiar azotu, ale to tylko końcówki.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie kusi aby uciąć kilka liści, mocno zasłaniają dostęp światła do środka. Mam dylemat czy to zrobić, jak sądzicie warto ryzykować?
Jak narazie to im niczego nie brakuje chyba ^^ od 18.07 zacząłem liczyć kwitnienie. 
4 dni temu podlana samą wodą,  2 dni temu podlałem ją z 0.5 Growa, 0.5 Top Maxa, 0.5 blooma na 1.5L wody. Następną dawkę zwiększę na 1ml gorw, 1ml top max, 0.5ml bloom na 1.5L. Czy narazie się wstrzymać i obserwować? 😛
Higrometr mi spadł do doniczki, po wyjęciu pokazywał 19.8 stopnia i 83% wilgotności u podstawy łodygi. Jak leży sobie na wiatraczku, to pokazuje 21-24 stopnie, 65-72% wilgotności. Chyba umieszczę wiatraczek od kompa i położę na te 3 doniczki po środku, aby tam od dołu też na nie dmuchał.

1658390987977.thumb.jpg.e8a0f60c9ecd2f80b33d950f4af1f79c.jpg
1658390987960.thumb.jpg.e43b5585f4fd231a328967f286d16dab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki 3 tyg po przełączeniu usuniesz sobie śmieci z dołu, teraz podginaj liście żeby wszystkie szczyty mogły wyciągać się do światła.

Pojedyncze niby można, ale to już jak naprawdę przeszkadzają.

A wróć, Ty masz auto 😄

To za jakieś dwa tyg pewnie będziesz mógł więcej usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki niby nie potrzeba do tripaka żadnych pk. Raz źle użyjesz i planty szlag trafi 😄

Ja mam Canna pk 13/14, ale to trzeba się wstrzelić dobrze w czas żeby to lać z organiką. 

Calmag sobie kup, dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
Tak jak pisałem na czacie, były 4 dni bez jedzonka 😞 
Dziś rano dostały po 2 ml top maxa i blooma, i 1.5ml growa.
Rdzawe plamki są widoczne tylko na jednym Big Budzie, po strawberry nic nie widać. Zestresowały się trochę biedne 😞
Jutro wrzucę lepsze zdjęcia.

1.thumb.PNG.6f787f16065fc2fd97b28fabfdab9565.PNG
1658786227172.thumb.jpg.443b368e1b27cc01d5f90eab7f9bedb4.jpg
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...