Skocz do zawartości
MiraiiNikki

1x Strawberry kush Auto, 2xBig Bud Auto|60x60x160|2xLedam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr Dzięki, rzeczywiście jest tam sporo opcji, które mogą to poprawić. Dzisiaj się z tym pobawię 😄 

Chłopaki mam pytanie co do podsypki tej ziemi. Ogólnie producent zaleca przez 3 tygodnie na samej wodzie, a ten czas minie za 6 dni. Mam lekkie obawy dać jej pierwsze jedzonko za ten tydzień, jak ją podsypię dzisiaj świeżą ziemią, żeby jej przypadkiem nieprzenawozić. 
Mam odczucia, że chyba za bardzo dramatyzuje xD Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podsypałem im ziemi. Postanowiłem przeprowadzić już delikatne LST. Jak na pierwszy raz jest ok? xD
Tylko kurde nie pomyślałem i jak skończyłem robotę, to dziewczynom zaczynała się akurat 4godznna noc. Nie wiem jak to na nie wpłynie. Lepiej jakby po takiej operacji miały słońce? Nie chciałbym też im zaburzać cyklu spania, więc siedzą w ciemni przez najbliższe 3.5h.
Mniejszy Big Bud też miał dostać sznurek, ale listek nie był zbyt mocny i bałem się, że go amputuje 😞 ale udało mi się znaleźć fartem mały kawałem drutu ^^ Liści nie mam jak dobrze złapać teraz to będę naginał systematycznie.
Strawberry jeszcze nie ruszałem, za mała jest. Myslę, że za 2-4 dni przyjdzie i na nią czas.


IMG_20220628_191843.thumb.jpg.55a15a46dbe5cb56eb3d71a63bafeec4.jpgIMG_20220628_192907.thumb.jpg.a5abf865cc6eafba2a63d61c4783bd12.jpg

Edit: Podobają mi się łodygi tych big budów, są solidne, czułem się z nimi bardzo bezpiecznie podczas naginania roślinki. Mieszający jednak fajną robotę robi 😄

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,
Update:
Strawberry sobie rośnie bez treningu jak narazie, dam jej bardziej podrosnąć w porównaniu do Big Budów. 
Jest to 18 dzień dla najstarszego, wydaje mi się że trochę sałata. Lampa była na 33 cm... podniosłem ją przed chwilą na 45 cm. Dać więcej, czy wystarczy żeby je wyciągnęło do góry?
Dziewczyny były podlewane z rana odstaną wodą 1.5L na 3 sztuki. Za 2-3 dni dam Bio-Growa 1ml na 1.5L wody.
Wilgotność kurde skacze 60-75%, chyba muszę pomyśleć o wtłaczającym, ale sęk w tym że w pomieszczeniu ogólnie wilgotno całkiem. I tu mam pytanie do @Zielone krainy Odpalić drugiego leda? On mi zmniejszy wilgotność o jakies 10-15% ale boję się, że to będzie za mocno dla tych roślinek na tę chwilę.

Młodszy
Przechwytywanie.thumb.PNG.0ada85126d77983a0fd65ee952b73538.PNG

Starszy
Przechwytywanie1.thumb.PNG.9ebdc9e111c7bcbac82f2beaec4d570d.PNG

Przechwytywanie2.thumb.PNG.035f259f3118dfb073819b7f66cd299e.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powolutku sobie rosną 😁

Ten czarny kabelek do treningu to wbiles w ziemie? 

Wydaje mi sie ze 1 lampa na grow wystarczy, druga dodasz na kwitnieni. 

Ja mam lampe 150w i przez grow jest na 75w ustawiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki  Mogą się zbijać, jak odpalisz dwa na raz , chyba, że podniesiesz je dość wysoko nad roślinę, jakieś 45 cm to nie powinno być problemu. Tylko po co chcesz zbijać wilgotność na wegu? 70 % wilgotności przy 23 stopniach to prawidłowe parametry uprawne dla wega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy Bo się kurde naoglądałem, tutaj mówią o mniejszej wilgotności już w tym czasie. Ale chyba po prostu kupie w razie wu pochłaniacz wilgoci jakiś gąbkowy, czy coś w tym stylu.
W drugiej minucie mówią, że niby przy 3 tygodniu wega powinno być ok. 50%

 

 
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom
Napisano (edytowane)

@MiraiiNikki No LST jest zajebiście przeprowadzone ja kiedyś próbowałem za mocno zgiąć, to mi pękła łodyga myślałem że już po niej, ale postanowiłem skleić złamanie taśmą, i odziwo się zregenerowała po tygodniu, a na jej złamaniu wyrosło takie zgrubienie. 😉

Edytowane przez Szwagrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Szwagrom jak są sztywne to można delikatnie zgniatać w palcach łodygę. Albo ściskać i obracać wtedy sama się położy na bok.

Wyszukaj sobie "art of pinching and pruning".

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki Niby jakie jest uzasadnienie, by na wegu w 3 tygodniu zmniejszać wilgotność do 50 %? Plecha nie ma czego złapać, bo nie ma kwiatostanów, więc nie ma praktycznie ,co się zepsuć, natomiast weg lubi wyższą wigotność, ja dopiero na kwitnieniu zaawansowanym schodzę do 50% i nigdy plechy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki u mnie wilgotnosc na wegu 70%-75% czasami nawet podchodzilo do 80% i powiem ze zycze kazdemu zeby mu tak roslo jak u mnie. Doslownie za kazdym razem jak zagladalem to one byly wieksze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,
Mały update:
Powolutku sobie rosną, jak narazie żadnych problemów.
2x już je podlałem z BioGrow 1.5ml na 1.5L, w tym raz dodatkowo z 1ml top max na 1.5L.
Strasznie są liściaste kurde, trzeba się gimnastykować żeby je chociaż trochę odsłonić.
Lst wyszło mi w miare ok, łodygi są solidne i w miarę dobrych odstępach.
Strawberry tylko mocno w tyle w porównaniu do braciszków.
Przechwytywanie1.thumb.PNG.98be9514b117194861dca929161e2df5.PNGPrzechwytywanie.thumb.PNG.8ce8d2eb857b049d114d69b358048fb6.PNGPrzechwytywanie2.thumb.PNG.b83e46959a1d1b7aaa7e99679bfa47d4.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom @Udyr Panowie jestem w szoku jak w te 2 dni strzeliły do góry 😄 Lampa poszła o 5 cm do góry.
Przy Big Budach pojawiły się już pierwsze malutkie włoski przy łodygach, więc na dniach będą pewnie się formowały topki na szczytach. Liczyć już kwitnięcie, czy poczekać na zalążki topków i wtedy liczyć?
Jak narazie dostają co podalnie, czyli co 2 dni po 1.5Ml Bio Growa i top maxa na 1.5 L wody. Nie jestem pewien, czy zacząć zwiększać dawki, bo rośliny mają ładny kolor, nie chcę przenawozić.  Do tej pory rozlewałem 1.5L na 3 sztuki, proporcjonalnie do ich wielkości, boję się  je przelać. Na wasze oko ile wody powinno już wędrować do tych panienek?

Przechwytywanie.PNG.aac4110bf6767d65822ab5753617eea3.PNGPrzechwytywanie1.PNG.649155e7ef87aca03d8bbe029fd805e7.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...