Skocz do zawartości
MiraiiNikki

1x Strawberry kush Auto, 2xBig Bud Auto|60x60x160|2xLedam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki Tak niskie dawki możesz dać, ale wkomponuj w to dawkę calmagu, jaki jest też potrzebny na kwitnieniu rośliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Z braku wody, dziś już się wyprostowały, koło 17 wrzucę zdjątka w lepszym świetle.  W boxie miałem najwięcej 24.6 stopnia jak na dworze było 35+ ^^  Z temperaturami nie mam problemów, bardziej z wilgotnością, bo mi się utrzymuje na 70-75%, a jak wyłączy się światło to i do 90% dobić potrafi, coś z tym muszę zrobić i myślę na początek o tych woreczkach co wilgoć pochłaniają, tylko ciekaw jestem w jakim stopniu są wydajne ^^
Nawet jak bym dał wtłaczający, to raczej nie przyniósłby rezultatu, ponieważ w pomieszczeniu mam  19 stopni i ok 80% wilgotności :< 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki domyslam sie ze jest to piwnica skoro temperatura nie wzrasta ale minusem jest ze pewnie piwnica nie jest zaizolowana stad wysoka wilgotnosc. O ile to piwnica 😉

Z ta wilgotnosci to nie tyle co woreczki a sa takie pudelka plastikowe ze szparami przypominajace male kuwety dla kota w ktorych w srodku znajduje sie worek z zelem albo z kamyczkami ktore potrafia duzo wilgoci wciagnac. Jest to dosc skuteczne. Po zdjeciach widze ze jest tam miejsce by takie boxiki postawic do tego ewentualnie jakies woreczki na dokladke jakby wciaz bylo za wilgotno.

70% to duzo na kwitnieniu a wraz ze wzrostem rosliny na flo przybedzie masy zielonej u rosliny wiec i trzeba bedzie podlewac wieksza iloscia wody co w zaawansowanym stadium kwitnienia sprawi ze wilgotnosc bedzie jeszcze gorsza a wtedy latwo o pleche na topach.. a tego chyba nikt nie chce. 

Musisz dzialac zeby potem sie nie wkurwiac 😉

Screenshot_20220726-124013_Chrome.jpg

Tak to wyglada mniej wiecej. Sa rozne rozmiary i pudelko samo w sobie jest nieskonczonego urzytku a wymienia sie tylko te worki z zelem lub kamyczkami. Mozesz tego sprobowac

Tez nie dziala to odrazu ze to wlozysz i jutro bedzie sucho 😄 ale po kilku dniach powinno byc juz widac efekty. Chwile to musi popracowac samo z siebie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Na pewno wykorzystam i  poobserwuję działanie tych pochłaniaczy i podzielę się spostrzeżeniami 🙂 
A zanim mi to dostarczą, to może bym sprawdził woreczek ryżu, kaszy jakiejś, ciekawe czy by przyniosło jakiś rezultat, chociaż na takiej powierzchni to raczej wątpię xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki mozesz sprobowac ale watpie by woreczek ryzu byl wydajny w czasie. Moze 100 woreczkow tak 😄

problem w tym ze wilgoci bedzie przybywac z kazdym podlaniem i taki ryz chyba nie nadazy tego wchlaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Wrzucałem pliczki mp4, ale jak zobaczyłem, że się rozciągają na 3/4 strony, a chciałem wrzucić 3, to byś musiał scrollować i scrollować. Chciałem usunąć poprzez edycję, ale wyskakiwał mi komunikat, że muszę usunąć całą zawartość, a to zrobiłem. Zgłosiłem posta do moderatorów z prośbą o usunięcie. 
Wrzuciłem na streamable ogólną prezentację roślinek ^^ Ale chyba mnie ktoś za to okrzyczy pewnie 😛 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki  Lepiej wrzuć normalnie, albo filmik daj Testerowi, to ci wrzuci na yt na konto forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26/07/2022 o 00:14, Zielone krainy napisał:

@MiraiiNikki Górne liście wysyfiło, a nie dolne , wydaje mi się, że chodzi o wapń i megnez , czyli dałbym calmag, bo to nie popalenie, nie złe ph , więc dalbym calmagu. 

@Zielone krainy Jak zamówiłem sobie Calmag, to dostałem takie dwie fajne książeczki. Jedną ze szkodnikami, a drugą z deficytami. Fajnie jest to pokazane i opisane. Masz rację, że na pewno chodziło o Magnez lub wapń. Bardziej chodzi o to co spowodowało deficyt.
Nie chodzi tylko o fakt, że nie podlałem ich przez te 4 dni i trochę je przysuszyło. Chodzi też o to, że mam duża wilgotność w boxie, czyli ok 75% i  21.5-22,5 stopnia w dzień, a bez światełek temperatura spada do 17.5-18.5, a wilgotność potrafi dobić 85%.
Wczoraj mieli mi dostarczyć osuszacz powietrza, ale coś im nie pykło i jutro dopiero będzie. Mam nadzieję, że uda mi się poprowadzić maleńkie do końca bez większych problemów pozbywając się problemu z wilgotnością.
Roślinki teraz mają drugi wentylator, który wieje od dołu, no i jutro dojdzie osuszacz. Bo te woreczki itp, To w ogóle nic nie warte.


mangez1.thumb.PNG.bc8d360f2b6e6de89fed304ee01b4e8b.PNGmagnez.thumb.PNG.31715ad1613af43d48e3d02c87099738.PNG
1214096817_Wap.thumb.PNG.68ad7609fc1e73505e88b9b30e5a8df3.PNG514696080_Wap1.thumb.PNG.4bf07a10b49a2238f628f2a554c56940.PNG

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@MiraiiNikki Też dostałem te książeczki, fajnie obrazują niedobory. Jak miałeś na kwitnieniu wilgotność powietrza sięgającą 85 % to osuszacz to konieczność, bo w takich warunkach plecha to prawie pewnik, a ona potrafi zniszczyć cały plon. Dokup sobie jakiś preparat do zabezpieczenia rośliny przed pleśnią, jak nie masz, np. Cana Cure albo Biobizz LeafCoat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki na magnez siarczan magnezu ( sól epsom) w oprysku dolistne działa też szybko. Albo siarczan wapnia(gips, anhydryt) w glebę jeśli tego brakuje, dolistne też można ale słabo to się rozpuszcza w wodzie i  trzeba pamiętać CaSO4 podnosi pH w glebie.

Ale u Ciebie nie ma aż takich tego niedoborów żeby calmag sobie nie dał rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki biobizz można. To nie mineralny.

Ale jak chcesz za każdym dodawać i nie będzie widać niedoborów to trzymaj się 1/2-3/4 dawki.

Przed początkiem kwitnienia z tydzień najlepiej zaczynać dodawać te bio. Mineralne można podawać jak zauważasz problem, szybciej docierają do rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...