Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny podniosly sie jeszcze tego samego dnia po podlaniu. Wysuszylem je troche bo za malo wody im lalem. Jak podlewam strasznie duzo wody mi wylatuje bokami i zawsze myslalem ze juz sa po prostu pelne. Teraz trzymam je na podstawkach takze jak troche wody uleci to wchlonie z powrotem. Zamowilem seaweed wiec jeszcze wieczorem wrzucimy zeby gleba wrocila tez do zywych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 tak jak udyr napisal.

Ziemia jak jest sucha to nie chlonie wody. Woda tworzy kanaliki ktorymi splywa na dno i ucieka. Jezeli wlewasz 1.5 litra a 0.5 litra albo i lepiej wycieka dolem to jest zle podlane. Materialowe doniczki bardziej wysuszaja brzegi ziemi. Lejesz na wierzch a strumyczki wody leca do krawedzi doniczki i uciekaja bokami na dno i sie wylewa. Zwilz ziemie. Nie lej wody strumieniem jak z butelki tylko konewka z sitkiem na koncu zeby bylo jak pod prysznicem. Podlej najpierw troche zeby ziemia z wierzchu zrobila sie mokra. Odczekaj i powoli dolewaj reszte. Im mniej wody wycieka tym wiecej zostaje dla rosliny.

@Szwagrom jak by byla przelana to by wiedly wszystkie liscie. Nie te pod siatka. Roslina jak ma sucho to pobiera wode z dolnycj lisci zeby dostarczyc je do lodyg gdzie buduja sie topy.

Te dolne liscie i tak niedlugo skoncza zywot. Plant sam je wyssie bo przestana byc potrzebne. Wszystko umrze samo pod siatka z czasem.

 @Dumel89 po przelaczeniu planta bedzie on mial wieksze zapotrzebowanie na wode niz przed. Zaczynaja sie budowac kwiatostany i do tego trzeba wody. Temperatura 26 to jic strasznego dopoki ma wode. Inaczej liscie beda opadac bo plant wysych. Ja leje 2 litry co 2 max 3 dni i maja sucho. Duzo pija skurczybyki 🙂

jezeli wsadzisz palca wskazujacego calego do gleby i caly wierzch jest suchy a koncowka planta wyczuwasz lekka wilgoc to powinienes podlewac. Jezeli palcem czujesz ze jest jeszxze w miare mokro to poczekaj dzien i sorawdz jeszcze raz ale nie w ta sama dziure bo ona rez wyschnie. Bedziesz widzial roznice i wyczujesz to na jednym dniu czy podlac czy sa rade do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mr.Green Spoko mordzia. 😄 

@Mr.Green Tylko wiesz że ja nigdzie nie napisałem że jest przelana 😄 ale ok. Podałem mu kilka przydatnych wskazówek dlaczego czasami się tak dzieje że liście opadają, to tak na prawdę z poradnika Testera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 47/ 12 kwitnienia

 

Temperatura 27 stopni 55-60% wilgotnosci. Straszne upaly ostatnio ale teraz pare dni ulgi. Wczoraj panny zostaly podlane seaweed po przesuszeniu. Dzisiaj z racji ze wyjezdzam wycialem praktycznie wszystko co jest pod siatka. Zostaly tylko liscie ktore lapia swiatlo. Niech sobie teraz odpoczywaja. Zostaly ponownie podlane na czas wyjazdu z dodatkiem 0.5ml calmag, 1ml top heaven, 1ml bio grow. 

Zdjecia z gory juz po wycince.

20220712_212227.jpg

20220712_212219.jpg

20220712_212207.jpg

20220712_212139.jpg

20220712_212121.jpg

Zauwazylem jeszcze ze po wylaczonym swietle liscie jakby oklaply. Jak jest wlaczona lampa to panny stoja na bacznosc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dumel89 To jest normalne ziomku, w nocy liście opadają, to naturalne zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 55/20

Przetrwalismy fale upalow. Musialem je podlewac codziennie i to po 2 litry na jedna. Dostaja po 0.5ml/l calmag i po 1ml/l BioGrow, BioHeaven, BioBloom, TopMax. Dzisiaj dostaly ponownie 4ml/l Seaweed. Temperatura w ostatnich dniach 28 stopni i 45%-55% wilgotnosci, lampa ustawiona na 75%. Niektore liscie maja dziwne przebarwienia ale mialy tak od poczatku. 

20220720_190044.jpg

20220720_190038.jpg

20220720_190027.jpg

20220720_190020.jpg

20220720_190015.jpg

20220720_190010.jpg

20220720_185954.jpg

Czy te wywiniete brzegi lisci to normalne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Czy to oznaki braku wapnia? Dostaja co podlanie Calmag 0.5ml/l. Znalazlem tylko w sumie na 3 lisciach na dwoch roznych roslinach. 

20220729_110824.jpg

20220729_110806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dumel89 napisał:

Witam panowie. Czy to oznaki braku wapnia? Dostaja co podlanie Calmag 0.5ml/l. Znalazlem tylko w sumie na 3 lisciach na dwoch roznych roslinach. 

20220729_110824.jpg

20220729_110806.jpg

Wg mnie zaczyna brakować potasu. Jak kiedyś używałem bio bizz to musiałem uzupełniać potas bo się robiły plamy i liści potem żółkły.

Zaczynało się to tak jak na twoim zdjęciu i na początku uzupełnialem Top maxem ale dużo lepiej sprawdził się sam potas w makro tylko musisz w miarę szybko uzupełnić zanim roślinka mocniej oberwie bo odbije się to na luźnym plonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...