Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Lumatek zamowiony.

Jezeli chodzi o temperature to na razie zostawie w takim razie jak jest i bede monitorowal. Wlaczylem wczoraj na pusto i box byl otwarty caly czas wczesniej obstawiam ze jak w ciagu dnia  nagrzeje sie to w nocy temperatura sie utrzyma chociaz na troche. Czekam jeszcze na jedna pestke zeby wyszla, reszta juz siedzi w kubeczkach. Swiatlo ustawione 40cm od szczytu kubka. Jak wroce z pracy wrzuce fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestki w pojemnikach. Nie podlewam tylko pryskam rano i wieczorem zeby utrzymac ziemie wilgotna, nie chce zrobic bagna tam. Temperatura ustawiona maksymalnie na 28 stopni (czuje ze bede musial i tak dogrzewac ale wyjdzie w praniu), wilgotnosc 75% i swiatlo 16/8. Jak wyrosna zamontuje mieszaki powietrza. Ziemia jest all mix takze po przesadzeniu do docelowych doniczek odczekam tydzien lub dwa i zaczne stosowac Root Juice. 

20220528_191810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A dlaczego masz światło na 16/8, tniesz koszta, czy tak przeczytałeś, że skuteczniej? A co do temperatury, ja mam obecnie krzaki, które kwitną od 1 maja i temperatura nigdy nie przekroczyła 28 stopni, a nawet powiem Ci, że byłoby to niewskazane, bo z temperaturą zwiększa się wilgotność,szczególnie przy podlaniu i gdybym nie zrobił fryzjera w porę to przez liście wilgotność nie spadałaby poniżej 70%. Przy kwitnieniu niepożądana, powyżej tej wartości. Nie wiem jakie tam masz warunki, ale ja uprawiam w piwnicy i ciężko mi o konkretną wymianę powietrza, mimo, że mam 3 wentylatory, które powinny wystarczyć, albo to, albo inwestycja w osuszacz powietrza, a lepiej ciąć koszta, niż generować. Światło daj minimum 18/6, jest to myślę najbardziej optymalna wartość, która sprawnie imituje cykl dzień/noc aż do momentu przełączenia. 

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik jak grzebalem po internecie to mi sie gdzies przewinal taki cykl 16/8. Jezeli chodzi o temperature to jest ustawiona maksymalnie na 28 stopni czyli po przekroczeniu tej wartosci wentylator wskoczy na wysokie obroty zeby wyciagnac cieple powietrze, ale na chwile obecna nawet w dzien mam temperature nie wyzsza niz 20 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja. Jedna z modelek wyszla na wybieg. Jezeli chodzi o warunki to temperatura w dzien 22 stopnie w nocy 20. Musze wylaczac nawilzacz powietrza na noc bo strasznie rosnie wigotnosc powietrza w nocy i cala noc wentylator chodzi na full obrotach. W dzien wilgotnosc 75% w nocy 60%. Swiatlo jak wspomnial @Rzeźnik ustawione na 18/6. Jak narazie pryskam ziemie sama woda.

20220529_210130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 1 

Wszystkie panienki juz sie pokazaly. Martwi mnie jedna bo utknela w jakiejs blonce,  nie chce tego ruszac bo boje sie ze ja uszkodze. Temperatura i wilgotnosc w dzien 22 stopnie/75%, w nocy 20 stopni/60%. Caly czas tylko woda pH 6.2. Dzisiaj przyjedzie nowa lampa.Teraz pytanie do was kiedy bedzie pora przesadzac? I na jaka moc ustawic lampe? 

20220601_070126.jpg

20220601_070105.jpg

20220601_070047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile nie podlewaj bo widać ze masz tam niezłe błotko. 
przesadzic jak bezie miała już trochę lisci. Z 1-2 piętra. 
 

Co do lampy to póki co to najniższa moc jaka da się ustawić i dać na 35-40cm na ta chwile 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster ogolnie to nie podlewam tylko pryskam delikatnie ziemie zeby utrzymac wilgotna. Zdjecie jest zrobione swiezo po pryskaniu. 

Dzisiaj jeszcze zamowie dwa mieszacze powietrza ale na chwile obecna i tak pewnie tylko jeden wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 4

 

Na razie niewiele do roboty. Od dnia 7 zaczne stosowac mala ilosc Root Juice. Na salony wjechal Lumatek ATS 300W PRO (czy mozna zmienic w nazwie tematu?) oraz wiatrak mieszajacy. Temperatura/wilgoc w dzien 22-23/75-80% w nocy 19-20/60-65%. Lampa ustawiona na 25% niecale 40cm od szczytow. Zamiast pryskania gleby woda od dzisiaj podlewam juz normalnie ale dalej w malych ilosciach. Po odklejeniu naklejek z kubkow mozna juz zobaczyc korzenie. 

20220604_170715.jpg

20220604_170748.jpg

20220604_172311.jpg

20220604_170741.jpg

20220604_170754.jpg

20220604_170751.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Dumel89 napisał:

Na salony wjechal Lumatek ATS 300W PRO (czy mozna zmienic w nazwie tematu?)

niech zostanie kto będzie chciał to doczyta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster mam zaklejone tasma malarska. Nastepne kubki kupie zakryte. 

@guma1993 bede nawozil w minimalnych dawkach. Po przesadzeniu swoich jak podlales? Cala donice czy tylko tam gdzie jest sadzonka? Tez mam te materialowe donice. Patrzylem wczesniej relacje to koles pisal ze jednym z bledow bylo to ze za malo podlewal. Caly ten filc musial sie namoczyc a jak w jednym miejscu gdzieś przeciekalo to oznaczalo ze za duzo lal wody w jednym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dumel89 napisał:

@Brazil Munster mam zaklejone tasma malarska. Nastepne kubki kupie zakryte. 

@guma1993 bede nawozil w minimalnych dawkach. Po przesadzeniu swoich jak podlales? Cala donice czy tylko tam gdzie jest sadzonka? Tez mam te materialowe donice. Patrzylem wczesniej relacje to koles pisal ze jednym z bledow bylo to ze za malo podlewal. Caly ten filc musial sie namoczyc a jak w jednym miejscu gdzieś przeciekalo to oznaczalo ze za duzo lal wody w jednym punkcie.

Lałem po całości ale nie do przesady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 8

Wilgotnosc i temperatura bez zmian. Dziewczyny maja sie dobrze. Od dzisiaj dostaja Root Juice w dawce 1ml/1l. W weekend prawdopodobnie przesadze je do docelowych doniczek. 

20220608_174303.jpg

20220608_174245.jpg

20220608_174237.jpg

20220608_174218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...