Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Udyr napisał:

@Dumel89 na opcji off (poniżej zadanej temperatury) możesz ustawić na jakiej mocy ma działać, czyli będzie chodzić non stop nisko. Jak będzie za ciepło ustawiasz jaka ma być prędkość.

To jest model 67 czy 69 ?

Czej Ty znasz zapewne angielski. Zobacz na kanale MIGRO na YT.

jeżeli mówisz o tym filmiku sprzed dwóch miesięcy na ich kanale, to to jest właśnie ta nowa rewizja, widać po wtyczkach do wentylatorów - typu c (autor ma starą ala molex) ma on też funkcjonalność bezprzewodową (dedykowana aplikacja)

niestety w starej wersji nie ma możliwości ustawienia pracy poniżej zadanej temperatury maksymalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to 529, dziwne. Nawet nie zwróciłem uwagi na wtyki.

Dalej można nisko ustawić na flo. I będzie działać non stop skoro to ten prostszy.

Ale fakt nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Udyr napisał:

Czyli to 529, dziwne. Nawet nie zwróciłem uwagi na wtyki.

Dalej można nisko ustawić na flo. I będzie działać non stop skoro to ten prostszy.

Ale fakt nie zauważyłem.

no jasne, że można - wracamy tu do pytania - po co kupować "inteligentny" kontroler za parę setek skoro zmusza cię on do ustawienia wentylatora na sztywno

Edytowane przez interesujacy_plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym tez nie mozna. On bardziej polega na tym ze mozesz podlaczyc kilka ich urzadzen do kontrolera i kazdy ustawic inaczej. Wrzucam fotki z telefonu z mozliwymi ustawieniami. Opcja jest na tyle dobra ze ustawiasz sobie konkretne wartosci i przelaczasz na telefonie kiedy trzeba. Do tego modelu co posiadam jest rowniez mozliwosc podlaczenia drugiego wentylatora i ustawienie go oddzielnie ale jaki jest sens wydawac tyle kasy. 

Screenshot_20220520-221417_AC Infinity.jpg

Screenshot_20220520-221403_AC Infinity.jpg

Screenshot_20220520-221357_AC Infinity.jpg

Screenshot_20220520-221350_AC Infinity.jpg

Screenshot_20220520-221336_AC Infinity.jpg

Screenshot_20220520-221331_AC Infinity.jpg

Screenshot_20220520-221319_AC Infinity.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 jeśli ogarniesz jak skonfigurować sterownik to szacun dla Ciebie. U mnie kontroler służył jako monitor parametrów i manualnie podkręcałem obroty na tym panelu, jeśli trzeba było.  No i strasznie głośne są na wysokich obrotach.. 8" na full obrotach chodzil jak odrzutowiec 😛Dokadasz 50 funtów i masz dużo cichszy wiatrak 🙂 no ale bez tych wszystkich bajerów. Pozdrowienia i powodzenia z uprawa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no na tym jest wylaczone kompletnie wszystko.

Dobra chlopaki to mialabyc fotorelacja jak chcecie podyskutowac na temat sterownika to zalozcie oddzielny temat 🙂

W poniedzialek altualizacja. 

 

Milego weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89

54 minuty temu, Dumel89 napisał:

@Udyr no na tym jest wylaczone kompletnie wszystko.

Dobra chlopaki to mialabyc fotorelacja jak chcecie podyskutowac na temat sterownika to zalozcie oddzielny temat 🙂

W poniedzialek altualizacja. 

 

Milego weekendu.

ustawienie zaznaczonej opcji ustawia minimalny poziom obrotów wentylatora (działa ponad ustawieniami z innych menu)

minimum.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@interesujacy_plon

Prosto z instrukcji obslugi:

Tryb wylaczony: W tym trybie wentylator nie bedzie dzialac. Predkosc wentylatora ustawiona w tym trybie okresla predkosc minimalna w innych trybach, bedzie dzialal z predkoscia ustawiona tutaj. 

 

Tryb wlaczony: Wentylator bedzie aktywnie dzialal z ustawiona tutaj predkoscia, niezalzenie od odczytu sondy.  Tryb wlaczony sluzy rowniez jako ustawienie maksymalnej predkosci z jaka beda dzialac inne tryby. 

I taki maly dopis w trybie Auto:

Jesli w trybie wylaczonym jest ustawiona predkosc inna niz zero wentylatory beda dzialac z ta predkoscia gdy zostana uruchomione w celu wylaczenia. 

 

Czyli wychodzi na to ze w trybie auto jezeli temperatura wyjdzie poza okreslona skale  to wentylator wlaczy sie na ustawiona maksymalna predkosc a w trybie wylaczonym wentylator bedzie dzialal z minimalna predkoscia. 

 

Dobrze ze to rozkminiles juz teraz bedzie wiadomo jak to ustawic 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Dumel89

ja to troszkę inaczej rozumiem

jeżeli w trybie auto temperatura przekroczy maksymalną zadaną to wentylator będzie pracował na maksymalnym ustawieniu (tego z trybu "ON") - po zbiciu temperatury wróci do minimalnego nastawu z menu "OFF"

Edytowane przez interesujacy_plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green zludzenie bo szklanka waska 🙂

 

Nasiona wrzucone do szklanki z woda i postawione na parapecie przy wlaczonym grzejniku na noc, oczywiscie zasloniete od swiatla jezeli wogole to jest potrzebne 🙂  Jutro slonce bedzie grzac przez szybe do czasu az wroce z pracy. Przeniose pozniej na talerzyk z recznikiem papierowym,  zmocze, przykryje drugim i wloze do otwartej torebeczki zeby wilgoc sie utrzymala. Sprobuje wszystko pisac jak bede cos odwalal to skorugujcie mnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green zludzenie bo szklanka waska 🙂

 

Nasiona wrzucone do szklanki z woda i postawione na parapecie przy wlaczonym grzejniku na noc, oczywiscie zasloniete od swiatla jezeli wogole to jest potrzebne 🙂  Jutro slonce bedzie grzac przez szybe do czasu az wroce z pracy. Przeniose pozniej na talerzyk z recznikiem papierowym,  zmocze, przykryje drugim i wloze do otwartej torebeczki zeby wilgoc sie utrzymala. Sprobuje wszystko pisac jak bede cos odwalal to skorugujcie mnie 🙂

Jedno nasionko wykielkowalo wczoraj. Przelozone zostalo do kubeczka z ziemia. Czekam na pozostale 3 i wrzucam wszystko do grow boxa. 

20220526_232007.jpg

Czemu jak dodaje post to nie jestem w stanie skasowac tego co pisalem poprzednio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Strona zapisuje co wpisałeś na wypadek przypadkowego usunięcia. Wystarczy wcisnąć X w okienku odpowiedzi i skasuje poprzednią zawartość. Jak kopiuje Ci oznaczenia to odśwież stronę i usuń tak samo jak wpisaną zawartość 

Będę obserwował, protip - na start zapomnij o nawozach. 

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik dzieki za pomoc 🙂

 

Panowie teraz pytanie. Czuje ze moge miec problemy w nocy z temperatura. Wczoraj wlaczylem boxa na probe. Z nawilzeniem zero problemow. Wlaczylem nawilzacz na minimalna moc i pokazywalo 70% nawilzenia. Gorzej z temperatura. W nocy pokazywalo w namiocie 19-20 stopni. Troche malo, czym to dogrzac najlepiej? Jezeli chodzi o lampe to mam zamiar ustawic zeby swiecilo w dzien poniewaz mam panele sloneczne na dachu. Moze jakas mata grzewcza i powiesic ja w srodku? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie co polecacie? Mialem zamiar zamowic juz lampe MH TSW 2000 ale znalazlem w dobrej cenie Lumatek ATS 300w Pro. Nie wiem ktora mam wybrac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...