Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym sprawdzić 

Z tego co pamietam to grow to cukry. Nie pamietam dokładnie bo nie uzywam ich od lat.

Od biobizz uzywam tylko ziemie.

Za to co do deficytu jestem bardziej niż pewien ze to potas zwłaszcza ze zaczęła się już faza kwitnienia.

Lecisz wg tabeli czy masz jakiś swój przepis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lece wedlug tabeli ale ze zmniejszonymi dawkami. Sprawdzalem wlasnie ze Bioo Grow to cukry i potas. NPK 4-3-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem etykiety. Bio Grow 6%, Bio Bloom 4.6%, Top Max 0.01% potasu. Podlalem wczoraj panny 3ml/l Bio Grow. Poniose jego dawke podczas podlewania. Topy rosna dalej na szczescie.   

20220729_210415.jpg

20220729_210407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 62/31 kwitnienia

55%-58% wilgotnosci 28 stopni w dzien. W nocy wilgotnosc 62-65%, temperatura 24 stopnie. Dzisiaj ponownie zostaly podlane tym razem z dodatkiem 3ml/l Bio-Grow i Bio-bloom, 2ml Top-Max, 1ml Bio-heaven i 0.5ml Calmag. Nie ma narazie nowych oznak braku potasu takaze na chwile obecna mam zamiar utrzymywac diete i obserwowac. Od nastepnego podlania bede uzywal wiecej wody bo coraz wiecej pija.   

 

20220731_205644.jpg

20220731_205652.jpg

20220731_205656.jpg

Teraz pytania 🙂

Co z tymi zoltymi lisciami? Czy to jakies niedobory czy po prostu brak swiatla? I co z tym zrobic? Wszystkie to dolne liscie albo w srodku.

 

20220731_205705.jpg

20220731_205710.jpg

20220731_205717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z roslin dalej wykazuje niedobory potasu. Podlewam rosliny z nawozami co drugie podlanie. Dzisiaj piwinna byc sama woda ale dodam ponownie Bio-Grow  

20220803_115731.jpg

20220803_115737.jpg

20220803_115742.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim. 

Mam male pytanko odnosnie stosowania PK 13/14. Panienki sa coraz blizej godziny zero. Obstawiam ze jeszcze okolo 6 tygodni do scinki. Z moich wyszukiwan ze PK dodaje sie 2-3 tygodnie przed scinka. Teraz wytlumaczcie mi czy skoro 2 ostatnie tygodnie powinno lac sie wode czy to oznacza ze PK powinno sie uzyc przez tydzien 3 tygodnie przed scinka czy stosowac najpierw PK 2-3 tygodnie a pozniej 2 tygodnie wody? Drugie pytanie jezeli chodzi o laczenie z BioBizz. Czy kiedy zaczne stosowac PK odstawic BioBizz czy mozna laczyc? 

 

Z gory dziekuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 3 tyg przed planowanym ścięciem lejesz od najniższej dawki gradacyjnie w górę przez tydzień (około 4-5 podlań). Musisz też zwracać uwagę czy po podniesieniu dawki nie pali Ci liści, bo dosyć mocne to jest.

Można łączyć z biobizz ale pk rozmieszaj z sama wodą i dolej do reszty żarcia, nie lej koncentratu . Potem dwa tyg woda i pod koniec tego czasu powinna ładnie koloru nabrać z powolnego wyjadania, chyba że jest mocno napakowana to kilka dni wcześniej można odstawić nawozy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajny namiot prawdziwy przyjaciel, no i zajebiste roślinki. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 74/43 kwitnienia

Witam serdecznie. Liscie maja problemy, zaluje ze nie posluchalem @Cali_Bastard i nie kupilem potasu od razu. Mam nadzieje ze jak zamowie jutro to bede mial na wtorek. Kolejna roslina rowniez zaczyna miec te same objawy. Ostatnio ciagle dostaja papu. Co drugie podlanie daje polowe porcji. Dzsiaj dostaly ponownie 0.5ml/l CalMag, po 3ml/l Bio-Grow, Bio-Bloom, Top Max. Temperatury w dzien wysokie 28 stopni i 45% momentami 40% wilgotnosci. W nocy 23-24 stopnie i 55%-60% wilgotnosci. Obstawiam ze jeszcze 4-5 tygodni, za tydzien zaczynam lac Pk 13/14. Mozna juz robic zaklady? Licze na 200g 🙂 

20220812_210936.jpg

20220812_205353.jpg

20220812_201754.jpg

20220812_201746.jpg

20220812_201734.jpg

20220812_201728.jpg

20220812_201715.jpg

20220812_201705.jpg

20220812_201646.jpg

20220812_201638.jpg

20220812_201552.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie bio sys w proszku i makro potasium od canny i polej dwa razy w cyklu co 3cie podlanie inaczej w tej fazie zwiększenie potasu nic nie da a jak dołożysz zaraz pk to możesz tylko zablokować i deficytu zrobisz nadwyżki. Bio sys to bakterie i mikroby które fajnie zadziałają z bio biz, pozwolą roślinie lepiej zaabsorbować potas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem co podlanie 8ml blooma i wychodził niedobór potasu, więc nic dziwnego, że przy 3ml wychodzi. Nawet w połączeniu z potasem z biogrowa to jest za mało przy 3ml/l, ogólnie ta tabelka z biobizza jest strasznie nieżyciowa xd

@Cali_Bastard czemu by przyblokował dodając PK13/14? Niekoniecznie, to kwestia odpowiednich proporcji, jakbym miał PK to bym używał PK, a nie nabijał komuś kabze

Sam zamiast PK na następny grow wjeżdżam z tym na koniec: 

Screenshot_20220812-235555_Chrome.jpg

Screenshot_20220813-000635_Chrome.jpg dutch-passion.com z kolei dodaje zdjęcia z takimi samymi objawami pod niedoborem wapnia, może Ci to coś pomoże @Dumel89

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dumel89  Ja tu widzę niedobory magnezu, a nie potasu, ja bym zdecydowanie zwiększył dawkę calmagu, a nie sądził, że głównym odpowiedzialnym jest niedobór potasu. Wysyfienie liści jest według mnie typowe dla niedoborów magnezu, sprawdź też ph .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pH się zgadza i nic nie zmieniałeś w uprawie chociażby np. wody i innych warunków to @Zielone krainy zgadzam się z zielonym w kwestii potasu. Masz liście dość ciemne na tym etapie wzrostu, i ciemne linie na liściach to wskazuje niedobór fosforu ! Na pewno nie brakuję potasu bo potas atakuje od zewnętrznych części liści!Calmag(może odblokować pobieranie składników lecz jego nadmiar blokuje ale twoja roślina tego nie wskazuje) lub fosfor pomoże .Jak to by była moja uprawa to bym zapodał im  mała dawkę P/K i calmag ale też inną dla każdej rośliny i obserwował co się stanie,wtedy łatwo wyciągnąć wnioski... (nie sugeruj się moim zdaniem ,nie mam doświadczenia dużego ,wnioski wyciągam z ,,google" ale segreguję informacje i wybieram te ,,perełki" ) A prawdą jest że każda uprawa jest INNA !Staraj się ją "wyczuć ,, jak od początku dobrze idzie to tylko jej zwiększaj papu i sama urośnie,chodź i tak będą problemy bo teraz tą genetykę mixują że niedługo może wyrosnąć nam do góry nogami ,trzeba brać tolerancję.

😉  A tak na marginesie to każde zdjęcie wygląda inaczej liścia, właściciel najlepiej zauważy niedobór/nadmiar zgodnie z tabelą co masz na forum. Twoje oko nigdy nie dorówna aparatu i odwrotnie .

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...