Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Acapulco gold i Dos Si Dos 33 - Barney's farm

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy cos w tym moze byc ale z drugiej strony musi istniec jakia limit gdzie wiekszosc czasu nie przeklada sie na lepszy efekt.. bo tak by juz na pewno krazyly opowiesci ze ktos trzymal np. Tydzien w ciemni i dalo np. Podwojny lub potrojny efekt tego co w 24 lub 48 h

Mysle ze pewne rzeczy dzialaja tylko do pewnego stopnia a potem ich efekt nie zwieksza sie wykladniczo.. a z tego co czytalem w tym artykule to gosc probowal roznych okien czasowych i najlepiej wychodzilo 36 h ciemni i kosa. Czyli od zgaszenia swiatla cala doba ktora nie swieci i jakby znowu zgasic swiatlo.na noc do rana i nad ranem kosa.. bede to badal . 

Bedzie to dosc pokrecone bo bedzie duza kombinacja roznych mozliwosci z wiec bede musial to zapisywac zeby sie to nie poplatalo wszystko a experyment ten powtorze na minimum dwoch podejsciach w SoG. W jednym bedzie monokultura a w drugim mieszane odmiany z czego wybiore same Indica o poodbnym wzroscie i czasie kwitnienia 

@Brazil Munster ciekawe ile schnie taki giga top 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Mi się kosy nad ranem robić nie chce, wole poczekać 48 h , a z 72 h nie będę kombinował, bo niby nic nie powinno się złego stać, ale nie będę tutaj przecierał nowych ścieżek, choć różnica jednej doby nie jest wielka, nie chodzi o tydzień, ale o dodatkową dobę, może coś by to dało, ale ryzykować mi się nie chce, bo za wiele do stracenia

.@Brazil Munster  Nie mam szans ziomku na takie warunki suszenia. Ja to wiem, jakie powinny być warunki, ale nie jestem takich w stanie zapewnić w obecnych temperaturach, więc tutaj lekko polegnę, curingiem to na ile będę w stanie naprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Green napisał:

@Zielone krainy niestety nie. Jedyne co czytalem a nie potrafie tego wyczaic gdzie to czytalem to to co Ci juz kiedys pisalem jakoby ktos z USA to badal i niby 36h jest optymalnie i by scinac o poranku bo wtedy roslina ma inna chemie niby z samego rana i jakies zwiazki w niej zawarte odpowiedzialne za smak i aromat najbardziej sa aktywne po nocy gdy ma nadejsc dzien.

Ciekawe jaka w tym prawda i jak wyczuwalna potrafi byc roznica. Sam jestem ciekaw i stad nastepne grow lece SoG 15x Shogun i bede prowadzil swego rodzaju badania. Podziele je na 5 grup po 3 sztuki z czego jedna trojka bedzie grupa zero i beda rosly poprostu.. a pozostale grupy bede poddawal roznym experymenta takim jak miod i ciemnie itp.

Zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

Najlepiej na klonach sprawdzić...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już klonuje.Ale tak bardziej z nudów, bez nadzieji na cokolwiek.Udało mi sie wcisnąć drugi boksik 🙂 Ja stawiam na obserwacje roślin jako takich, bez treningu.Nastepna uprawe robie w 25l doniczkach.

Chce zobaczyć duże rośliny nie tylko dużo kwiatów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja lece w 25 litrowych i Ci powiem ze mozesz sie spodziewac ze metr wystrzela w gore jak nic, bynajmniej u mnie tak bylo. Duza doniczka to duzy korzen co przeklada sie na duza rosline. Cieszy oko 🙂 otwierasz boxa a tu takie ponad metrowe wariaty 😄

@Zielone krainy rozumiem ze nie jestes porannym ptaszkiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green No nie jestem, też zależy od powodu, jak trzeba wstać wcześnie to wstanę, ale jak nie muszę to wole pospać, nie chciałoby mi się w sobotę wstawać wczesnym rankiem , by kosę rośliną zrobić o świcie , wole się wyspać, a kosę zrobić wieczorem.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Tak sądzę, że szkoda zachodu , lepiej się wyspać niż budzić specjalnie na kosę.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Green napisał:

@Lasir ja lece w 25 litrowych i Ci powiem ze mozesz sie spodziewac ze metr wystrzela w gore jak nic, bynajmniej u mnie tak bylo. Duza doniczka to duzy korzen co przeklada sie na duza rosline. Cieszy oko 🙂 otwierasz boxa a tu takie ponad metrowe wariaty 😄

@Zielone krainy rozumiem ze nie jestes porannym ptaszkiem 🙂

To mój cel.Minimum metr.mam potencjał na 140cm, co za niedługo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PrzeMIX  Nie wiem jeszcze, zobaczę, ale chyba ze względu na temperatury,  trymował będę po , a nie przed, by dłużej schły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Tak mnie naszło, popatrz mówiłeś o ścinaniu roślin o poranku, bo wtedy walory smakowe mają być lepsze, ale powiedz skąd roślina odizolowana całkowicie od środowiska zewnętrznego w tym od słońca, księżyca, warunków zewnętrznych, utrzymywana w hermetycznym środowisku sztucznie oświetlonym , sztucznie nawietrzanym, , ma wiedzieć , że na zewnątrz panuje właśnie poranek, jak ona w szafce uprawnej ma całkowitą ciemnie, jaką odbiera, jako noc ? Poranek by miała wtedy, gdybym po ciemni włączyłbym jej z powrotem panele led w szafce.

W przypadku outdoor to bym się zgodził, ale w indoor to my ustalamy kiedy jest dzień, a kiedy noc, poranek dla rośliny to pierwsza godzina światła, gdy zapala się panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy rozumiem twoje spostrzezenia ale gosciu to badal w uprawie indoor bo jak na outdoor zrobisz plantowi np. 36 h ciemni ?

Tu nie chodzi o to czy roslina wie ktora jest godzina poza namiotem i jaka pora dnia a o jej cykl zycia w boxie. Jezeli miales swiatlo 12/12 i wlaczalo sie o 12 w poludnie to dla rosliny to jest poranek. Chodzi o ten poranek w boxie. Nawet jezeli swiatlo by swiecilo na noc. 

Roslina pamieta ze ma nadejsc poranek w boxie po calym cyklu zycia tak samo jak na wegu wie ile godzin jest swiatla a jak sie zmienia na 12/12 to tez to odczuwa chociaz w przyrodzie na outcie tak naglej zmiany nie ma

Wiec reasumujac nie trzeba byc porannym ptaszkiem zeby robic scinke planta o poranku 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Dałoby się zrobić ciemnie na outoor pod warunkiem, że rośliny byłyby w doniczkach, wtedy to nie problem wziąć je ze słońca i postawić do odpowiednio zaciemnionej piwnicy z zaklejonymi szczelnie oknami, by nie wpadało światło. Jednak rozumiem , co masz na myśli, jesli by przyjąć, że roślina pamięta godzinę , o której robiło się jasno, to owszem traktuje ją jako swój poranek a związku z tym w indoor kosa może wypadać o każdej godzinie dnia, w jakiej ktoś sobie ustawił, że wtedy odpala się u niego światło w szafce/namiocie. U mnie to była 10:00.

@PrzeMIX Ja sobie odpuszczę akuratnie, ale jak ktoś chce to może próbować, sam robię 48 h ciemni, kosa poleci wieczorem.

@Barney's Będę tak robił głównie ze względu na temperaturę, wolniej będą słchy, jakbym wytrymował przed suszeniem to szybciej topy byłyby suche.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...