Skocz do zawartości
zwiezak966

[0,16m2] AK47 Auto, LED bridgelux vero 29, LST

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr zostaniesz chyba moim mentorem 😄

Wczoraj podczas 6h ciemni zrobiłem oprysk woda + calmag, lekko spryskałem też glebę.

Jeśli chodzi o mieszanie odżywek to ponownie mnie masz.. Poprzednie podlanie poleciało PK z Cal Mag.

No to już teraz wiem co robić, jutro z rana będzie podlewana. Tym razem zapytam wcześniej, jutro może polecieć bio bloom + cal mag ? Czy dać jej samą wodę + calmag ? Nie chcę, żeby znowu pojawiły się inne niedobory, więc chciałbym dać jej cały zestaw. Ile calmag zapodać ? 1ml/litr styknie czy więcej ?

Zanim wystartowałem z uprawą to czytałem różne fora - polskie, zagraniczne, dodatkowo artykuły na tematy uprawy,  żeby maksymalnie dobrze przygotować się do tego grow, a i tak wychodzi masa błędów 😄 Z jednej strony dobrze, bo taki bagaż jak zbiorę teraz pozwoli mi poprowadzić kolejną uprawę zdecydowanie lepiej i efektywniej, z drugiej trochę lipa, że pierwsza roślinka wygląda jak wygląda.

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zwiezak966 napisał:

Ile calmag zapodać ? 1ml/litr styknie czy więcej ?

daj podwójną dawkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj panna dostała 3ml calmag/1l wody, na następne podlanie dostanie znowu 2ml calmag i osobno 3ml bio bloom na 1l/wody. Pytanie czy to dobry pomysł ?

Nie mogę zahamować tych niedoborów, ostatnie 2 podlania dostawała calmag, dodatkowo oprysk z calmagu przynajmniej raz dziennie (podczas ciemni) ale wydaje mi się, że to nic nie dało. Dodatkowo mam wrażenie, że rozwój topów mocno zahamował.

1648918474416.thumb.jpg.d1159703c2ebc0cb5075888341707ca1.jpg

1648918474438.thumb.jpg.6ca465938a5b4dfaae22e245af968406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zielone krainy napisał:

@zwiezak966  Monitorujesz ph ziemi?

Sprawdzalem, podlalem az wycieklo z doniczki dolem, pierwsze kilka kropel, ktore wylecialo mialo odpowiednie ph, woda ktora podlewam tez w normie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zwiezak966 To zrób mieszankę z 3 ml bio grow, 5 ml bio bloom i 1 ml pk 13/14. Jednorazowo to podaj, potem obserwacja.

Oczywiście te proporcje na 1 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@zwiezak966 To zrób mieszankę z 3 ml bio grow, 5 ml bio bloom i 1 ml pk 13/14. Jednorazowo to podaj, potem obserwacja.

Oczywiście te proporcje na 1 l wody.

Ok sprobuje w ten sposob, dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie jest już za późno... Wczoraj dostała dawkę nawozów wg zaleceń @Zielone krainy

Zdjęcie zrobione dzisiaj, nie widać żadnej poprawy, wydaje mi się, że niedobory się pogłębiają... Nie wiem czy coś z tego będzie, czy trzymać to czy wyrzucić w cholerę i lecieć z kolejnym plantem. Poczekam jeszcze z dzień/dwa i zobaczę, ale na ten moment z dnia na dzień jest tylko gorzej. Na domiar złego nawet niektóre liście z głownego topa też zaczynają żółknąć.. Nie wiem czy ona taka nienażarta jest czy o co tu chodzi.

 

Dzień 52 (23 flo) temperatura niska, bo światło dopiero poszło na ON.

1649064271994.thumb.jpg.ceb872ca6a533d329be55f95164c772e.jpg

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szym napisał:

@zwiezak966 ph ziemi sprawdź

No właśnie sprawdzałem 3 albo 4 dni temu, podlewałem i wlałem tyle wody, żeby dołem wyleciało, jak zaczęło lecieć to sprawdziłem paskiem i bylo w normie między 6 a 7. Zamówiłem już płyn heliga, żeby mieć 100% pewności, jutro najpewniej się dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Brazil Munster napisał:

Między 6-7 to dla mnie zbyt dużo. 
podlewam PH 6.0 i tam lecę do końca. 
 

reakcja na nawozy nie jest taka ze od razu ci pokaże po kilku h od podlania trwa to do nawet 48h 

 

 

Ciężko mi stwierdzić jakie jest dokładnie PH bo te paski które mam są trochę lipne i kolor zabarwienia między 6 a 7 niewiele się różni. ale jest to na pewno w tym przedziale.

Zobaczymy jak dalej się sytuacja potoczy, mam nadzieję dotrwam do zbiorów 😄 Bo trochę szkoda pierwsze grow do kosza wywalić, nawet niech będzie 5g z tego, ale swoje to swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że ty uprawiasz tzw. szybki automat, który kwitnie 5 - 7 tygodni. Z twojego opisu wynika,  że twoja roślina ma dokładnie 62  - 63 dni, czyli ok. 25 dni wzrostu oraz 37 dni (ok. 5 tygodni) kwitnienia.  Także jeżeli ph  masz poprawne, dajesz roślinie odpowiednie nawozy oraz dajesz jej  odpowiednią ilość  światła to musisz brać pod uwagę, że  dla niej jest to już jesień.  Automat nie wybacza błędów i jeżeli  gdzieś wczesniej coś zjepałeś to teraz masz tego efekt w postaci niskiego plonu, gdyż automat rośnie wg. określonego cyklu.  Na twoim miejscu sprawdziłbym trichomy.

Ja robiłem ścinkę w 80 -90 dniu mimo, że było jeszcze sporo białych włosków, bo na całej roślinie trichomy w 70 - 80 % były już brązowe.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kupa kupalski napisał:

Chciałbym zauważyć, że ty uprawiasz tzw. szybki automat, który kwitnie 5 - 7 tygodni. Z twojego opisu wynika,  że twoja roślina ma dokładnie 62  - 63 dni, czyli ok. 25 dni wzrostu oraz 37 dni (ok. 5 tygodni) kwitnienia.  Także jeżeli ph  masz poprawne, dajesz roślinie odpowiednie nawozy oraz dajesz jej  odpowiednią ilość  światła to musisz brać pod uwagę, że  dla niej jest to już jesień.  Automat nie wybacza błędów i jeżeli  gdzieś wczesniej coś zjepałeś to teraz masz tego efekt w postaci niskiego plonu, gdyż automat rośnie wg. określonego cyklu.  Na twoim miejscu sprawdziłbym trichomy.

Ja robiłem ścinkę w 80 -90 dniu mimo, że było jeszcze sporo białych włosków, bo na całej roślinie trichomy w 70 - 80 % były już brązowe.

 

 

 Roślina na ten moment ma 52 dni z czego 23 flo. Myślę, że przed nią jeszcze conajmniej 3tyg. kwitnięcia, czy się mylę ?

 

A co do błędów to oj tak, było tego sporo, liczyłem się z tym od samego początku, bo to pierwsze grow w życiu. Na przyszłość już wiem jakich błędów nie popełniać, ale to będzie w podsumowaniu jak już pójdzie ścinka. 

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 62

Udało się zahamować niedobory, niektórym liściom nieźle się oberwało, ale najważniejsze, że nie idzie to dalej.

Na przyszłość wiem, że tego biobizza to trzeba lać zdrowo, bo roślina dopiero po końskiej dawce zaczęła dochodzić do siebie. Na zdjęciach tego nie widać, ale liście zdecydowanie nabrały koloru.

Skorzystałem też z aplikacji, o której wspominał @Udyr zmierzyłem sobie ilość luxów przy plancie i okazało się, że lampa zdecydowanie może iść niżej, pokombinowałem, poprzeliczałem lux na PPFD i ostatecznie roślina jest jakieś 20cm bliżej źródła światła, mam nadzieję, że trochę bardziej spuchnie po tym zabiegu.

Zastanawiam się czy podawać jej jeszcze PK ? Dostała 2x bodajże do tej pory.

Zrobiłem też pierwsze podejście do sprawdzenia trichomów, z racji tego, że nie mam żadnej lupy ani mikroskopu to posłużyłem się telefonem, rewelacji nie ma, ale chyba coś tam widać. Na moje oko jeszcze trochę musi postać.

Jest też już plan na następna uprawę, jak zetnę akacza to wlecą niestety, ale kolejne 2 automaty w trochę mniejszych doniczkach. Automat tylko ze względu na to, że nie jestem w stanie posadzić sezona, czas mnie trochę ogranicza, pierwsza fotorelacja z odmianą fotoperiod dopiero we wrześniu 😄

Tutaj rzut ogólny

1649657025097.thumb.jpg.67c2c0ac87488350ffdc21894e1591e8.jpg

Tutaj tricho

1649657056017.thumb.jpg.a6a7c064313d3c440944e6f1297b38dc.jpg

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, ze to dobry pomysł, żeby lekkiego fryzjera zrobić ? Poodsłaniać trochę te topy, które są zasłonięte ? Czy już nie ruszać, żeby nie stresować rośliny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Okej, a jak z tym PK zapodać jej jeszcze przy podlaniu czy już odpuścić ? Zastanawiam się ile jeszcze jej dawać żreć, a kiedy przejść na samą wodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...