Skocz do zawartości
zwiezak966

[0,16m2] AK47 Auto, LED bridgelux vero 29, LST

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 32 image.gif.7e7ca01e847e64b591093ae231333f7f.gif

Jakieś parę dni temu Panna zaczęła kwitnąć, jeszcze trochę ją podoginałem, żeby bardziej światło do szczytów dopuścić, teraz już zostawiam jak jest. Trochę skopałem sprawę robią pierwsze LST, mogłem inaczej to poprowadzić, ale to będę wiedział na przyszłość.
Na dzień dzisiejszy tak się sprawy mają
Temperatura w dzień ok 22-23stopni, wilgotność 40% (podbijam spryskując ściany boxa co jakis czas), w nocy 19 stopni, wilgotnosc ok 35%.
Lampa ok. 65cm od szczytów.


1647242851817.jpg

 

P.S Ziemia mokra, bo ponownie zdjęcie zrobione zaraz po podlaniu.

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poza aktualizacją tematu, ktoś swoim doświadczonym okiem może zerknąć i ocenić ile mniej więcej tematu będę mógł zebrać z tego planta? 😄 Wiadomo +/- ale patrząc na roślinkę można chyba coś strzelić. Jak ktoś się pomyli to się nie obrażę, ale zastanawiam się czy te 20g suchego będzie ? 😄 

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to moze byc na lisciach ? Glownie na tych dolnych lisciach, jeden z najstarszych lisci wiatrakowych zrobil sie doslownie zolty. 

Czegos jej brakuje? Czy problem z PH ?

Podlewam bio bloom, top max, przyszedl dzisiaj Pk13/14 mysle, zeby tez dodac przy kolejnym podlaniu.

IMG_20220321_181715.thumb.jpg.12ee87572c036b62fba0a5aada786019.jpg

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 39

Generalnie to wyszła panna w stylu bonsai, jesli to już nic więcej nie urośnie, to mogłem wsadzić 2 automaty. Generalnie wyszło to co wszyscy mówili - sadź sezona. Niestety, ale błędy początkującego zapewne miały bardzo duży wpływ na to jak ta uprawa wygląda. Mam nadzieję, że parę gram z tego zbiorę. Doprowadzę tę uprawę do końca i w drugiej połowie sierpnia wleci jakaś odmiana fotoperiodyczna.

1647935558276.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma pomysły co to może być ? Liście robią się dosyć mocno żółte.

Z tyłu jest ciut gorzej, jeden liśc jest kompletnie żółty, w jednym miejscu delikatnie przysechł.

Patrzyłem na tabelę niedoborów i jedyne co przychodzi do głowy to niedobór azotu  ? Czy się mylę ?

Zastosuję się chyba do rad @Udyr i zapodam jej konkretną dawkę nawozów.

PH wody sprawdzałem mieści się w normie (o ile paski mnie nie okłamały), dodatkowo dostała ostatnio PK 13/14 1ml/1l ale tylko raz, i to już po tym jak liście zaczęły żółknąć.

Poza tym na kwitnięcie co drugie podlanie (czasami 2 podlania pod rząd) dostaje 1ml biobloom, 2ml top max. Dodatkowo podczas ciemni od wczoraj oprysk calmag.

Nie chcę żeby cała roślinka mi zdechła więc liczę na Waszą pomoc.

1648199626476.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2ml biobloom 1ml top max i pół dawki grow jeśli masz jej daj, bo cała blednie nie tylko dół.

Topmax daje się więcej pod koniec żywota 🙂

Nie przelewasz jej aby ? Liście podobnie wyglądają jak w tym jednym moim smutnym autosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje szczęście mam wszystko co napisałeś, zrobię dzisiaj mixa niech sobie odczeka do jutra i będziemy podlewać. Generalnie to z podlewaniem ostrożnie, podlewam co 2-3dni jak już ma sucho, wlewam ok. 700ml więc wydaje mi się optimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  No to wszystko jasne... Zawsze sobie robiłem mixa dzień wcześniej, bo podlewam zazwyczaj przed wyjściem do pracy, chciałem sobie czasu oszczędzić.  Chyba znaleźliśmy powód czemu liście wyglądają tak, a nie inaczej.

Wczoraj była podlana, chciałbym jej jak najszybciej dostarczyć składników co by deficyty nie postępowały. Jakieś sugestie? Lać tak, żeby przepłukać trochę tą glebę z cukrów, czy poczekać aż przeschnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 47

Udało się zahamować żółknięcie liści, ale powstał kolejny problem.. Pojawiły się jakieś dziwne plamy na liściach, wg przewodnika po niedoborach brakuje jej Cal/Mag, podlewałem calmag od biobizz 1ml/litr, ostatnie 2 podlania, a i tak wyszedł niedobór i widzę, że z dnia na dzień jest gorzej.

Ktoś ma jakieś pomysły ?

A tak się prezentuje całość, zaczyna fajnie puchnąć, zostało ok. 20dni do zbiorów, mam nadzieję, ze dotrwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laleś sam calmag + woda bez innych dodatków ? Jeśli mieszasz wszystko na raz to calmag na samym końcu.

Nie wiem czy wiesz że należy w pewnej kolejności mieszać odżywki bo calmag po zmieszaniu nieodpowiednio się nie wchłania.

Mieszanie kwasu (pk) i zasady( ca-mg) wytrąca sole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...