Skocz do zawartości
zwiezak966

[0,16m2] AK47 Auto, LED bridgelux vero 29, LST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierwsza fotorelacja, totalny nowicjusz, bez wcześniejszego doświadczenia w uprawach. Tylko tyle co oczytałem się forum w kwestii doboru boxa, oświetlenia itp.

Do dyspozycji jest box 40x40x120cm oświetlany diodą bridgelux vero 29 - lampa zrobiona przez jednego z użytkowników pewnego forum.

Cały czas lecę 18/6

Zdecydowałem się na donicę materiałową, bodajże 11l, Ziemia to Canna Terra Professional, póki co pierwsze 2-3 tygodnie poleci bez nawozów, dalej przygotowany już try pack od BioBizz. Podlewana wodą Oaza z biedronki (podobno PH jest idealne - tak czytałem 😄 ) . Dzisiaj do boxa wlatuje stacja pogody, wtedy będę w stanie powiedzieć jaka jest wilgotność i temperatura.

Jest to moja pierwsza uprawa, więc będę wdzięczny za porady 🙂

Na ten moment bez filtra węglowego, ale niebawem musi wlecieć, bo Panna powoli zaczyna pachnieć.

W planach jest LST i w sumie raczej nic więcej, raz, że to automat, a dwa, że nawet w LST jestem zielony, nie mam pewności jak mi to wyjdzie.

Pestka poszła do ziemi 10.02, po 2 dniach się przebiła:

1645432679244.thumb.jpeg.cc7ea9a667e0f792dafd202b0b2e07d1.jpeg

 

Dzień 9 (od wyjścia z ziemi):

hmmm.thumb.jpg.2954cf48f6969dc61879c85687ead319.jpg

Poczekać jeszcze z 2 dni i powoli ją glebować ? Czy dać jej więcej czasu ?

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Udyr napisał:

@zwiezak966 poka tego coba 🙂 z chlodzeniem aktywnym ?

Daj jej chociaż 3-4 piętra wytworzyć do lst.

Robi się 😄 To nie jest dokładnie ten egzemplarz, ale jest to coś takiego:

lampa.thumb.jpg.efe6f9d78583a43df24be96b5045ce9f.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie mam tej soczewki założonej, z drugiej strony jest radiator i wentylator z silentium PC.  Dzisiaj będzie stacja pogody, to będę w stanie powiedzieć jakie temperatury mam w środku.

W boxie dodatkowo jest wentylator mieszający.

@Brazil Munster no własnie nie wiem czy to autosugestia czy faktycznie coś czuć, nie jest to mocny zapach, ale po wejściu do pomieszczenia z zewnątrz czuć już lekki aromat.

 

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Udyr napisał:

@zwiezak966 trochu ucieknie światła na boki ale też jest ok. Na małą szafkę jakaś soczewa '120 by pasowała lux. No ale może ściany odbija jak należy 🙂

U mnie w 14 dniu musiałem założyć filtr 😄

Zobaczymy jak to będzie szło 😄 Jak będzie potrzeba to wleci soczewka.

Generalnie z dnia na dzień co raz bardziej widać, że roślinka się rozrasta, filtr musi wlecieć i to szybko bo jak zaczyna pachnieć to za tydzień może być ją czuć wszędzie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update 😄

stan na 23.02 - dzień 12 dzień od wyjścia z ziemii, chyba dobrze idzie ?

ro1.thumb.jpg.793142689e1f069d9373e7f0541d0e19.jpgros3.thumb.jpg.8bc90847a0340fa45d4ac1d46a3d2fd2.jpg

Wrzuciłem do boxa termometr z higometrem, na zdjęciu temperatura i wilgotność po 6h przerwy w świeceniu. W trakcie świecenia wilgotność ok. 65-70% i temperatura 24stopnie - jest git ? 😄

ros2.thumb.jpg.44811869d372bd189a3cabb9cc9913b1.jpg

 

Zaczekam chyba jeszcze, aż te nowe liście się rozwiną i będę powoli kładł, tak mi się wydaje, że to już odpowiedni moment.

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że jeszcze niczego jej nie brakuje, ale w pogotowiu czeka już try pack od bioBizz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27.02 dzień 17 od wyjścia z ziemi

Wleciało LST, uznałem, że to już pora. Jak ocenicie ? Pierwszy raz robiony jakikolwiek trening 😄

1646034619615.thumb.jpg.da4eb6e01700fa52d8169e3f1c7274cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3 dzień po pierwszym LST, czy nie za wolno roślina odbija do góry ?

Druga sprawa, że wydaje mi się, że mogłem trochę lepiej zrobić LST. Mam wrażenie, że dosyć mocno skrępowana jest. Jakieś opinie bardziej doświadczonych co zmienić / poprawić. 

Dodatkowo martwią mnie te powykręcane liście

1646225757568.thumb.jpg.688395793e9084e3bf36f3c8b664906c.jpg

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Udyr napisał:

@zwiezak966 tak pytam bo ziemia wydaje się fest mokra, chyba że światło tak dziwnie pada na zdjęciu.

Akurat tak się złożyło bo dzisiaj podlewałem, niedługo przed zrobieniem tego zdjęcia. Pytanie teraz co to może być, bo te liście w jednych miejscach klapnięte,a w innych trochę zwinięte do środka. Dotykałem tego delikatnie to mam wrażenie jak by suche były. Teraz mam zagwozdkę czy to przelanie czy jednak za mała ilość wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...