Skocz do zawartości
zwiezak966

[0,16m2] AK47 Auto, LED bridgelux vero 29, LST

Rekomendowane odpowiedzi

@zwiezak966 przed następnym podlaniem jak będzie sucha podnieś doniczkę i sproboj zapamiętać wagę. Po dolaniu wody też podnieś. Powinna być ewidentnie cięższa.

Doniczka 11 l ale chyba jakieś 3/4 ziemi tam masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Udyr napisał:

@zwiezak966 przed następnym podlaniem jak będzie sucha podnieś doniczkę i sproboj zapamiętać wagę. Po dolaniu wody też podnieś. Powinna być ewidentnie cięższa.

Doniczka 11 l ale chyba jakieś 3/4 ziemi tam masz ?

Doniczka 11l, ciężko powiedzieć ile ziemi było wsypane, ale między górną krawędzią, a tym co jest były jakieś 4-5cm luzu.

EDIT: Teraz sprawdziłem w historii zamówień, doniczka ma 12l.

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 21, powoli zaczyna wstawać 😄 Dzisiaj była podlana, zaczekam do jutra wieczora i znowu będę glebował chyba 😄

 

1646383862667.jpg

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jeszcze raz dokładnie, na ten moment wisi 60cm od szczytów. Poprzednio było 40cm. Sporo poszło do góry, mam nadzieję teraz trochę się wyciągnie. Dzisiaj była podlana, więc zaczekam do jutra wieczora/niedzieli rano i będę kombinował żeby coś tam jeszcze pogiąć. Do tego czasu może troche się wyciągnie, powinna przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Brazil Munster napisał:

Aż tak bym jej nie glebowal bo wyjdzie karzeł. Zobaczysz za kilka dni co się będzie działo.

 

Ona zaraz lrzeplaczy się na flo więc powinna ruszyć ładnie 

Mówisz, że odpuścić ? Myślałem nad tym dlatego, że box ma 120cm wysokości, nie braknie mi miejsca jak jej teraz nie powyginam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 25

Jeszcze trochę ją powyginałem, żeby bardziej wyrównać szczyty, póki co myślę, że tak zostanie.

1646726754145.jpg

Nie wiem czy rozwija się prawidłowo. Ktoś może ocenić ? Lampę podniosłem na 60cm od szczytów. Mam jeszcze zapas na jakieś 5cm.
Myślę zacząć jej lać bio-grow wg. zaleceń producenta. Do tej pory podlałem tylko raz z tym nawozem, tak to leci cały czas woda. Zrezygnowałem z oazy, podlewam przefiltrowaną i odstaną wodą z kranu.

Nie pasują mi coś te liście, jakoś dziwnie wyglądają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966  jak dla mnie to ziemia jest zbyt wilgotna, dlatego te liście tak wyglądają. Do tego takie krępowanie zabiera dobry przepływ powietrza od dołu, co też nie pomaga dobrze odparować ziemi. Zawsze najlepszą metodą podlewania, jest ważenie donicy. I tylko moim zdaniem, lepiej przedłużyć roślinie czas bez wody, a potem wlać trochę więcej.

Tak z ciekawości, ten cob to na ile wat masz zrobiony? I też z ciekawości, ramkę z tego aab cooling ściągałeś, jak on wisi? :) zrobisz foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ziemia wilgotna bo dzisiaj podlewana, zaraz po tym zrobione zdjęcie. Ciąg powietrza jest dobry, bo przykładam rękę do wlotu pasywnego i czuję jak zaciąga. W środku mam wiatrak mieszający, wentylację od COB'a i jeszcze wentylator od filtra węglowego. Podlałem dzisiaj bo wziąłem donicę i była już bardzo lekka, dodatkowo sprawdziłem ziemię, było sucho.

Zdjęcie zrobione od góry, może dlatego tak nie oddaje, ale roślina ma od dołu trochę miejsca, żeby ziemia mogła oddychać. Zaczęła powoli wstawać, wcześniej było gorzej.

COB z tego co wiem ma 50W. Osoba, która robiła tę lampę twierdzi, że idealnie nadaje się do boxa 40x40 takiego jak ja mam.  Wg info to generuje 9173lm.

A co do ramki to tak ściągnąłem 😄 Wpuściłem do boxa tą płytkę z wtyczką USB, wisi sobie zawieszona o górną część growboxa, a sam wiatrak jest przymocowany na drucik do ściany boxa. Czasami trochę haczy i muszę kombinować, żeby go przestawić, ale generalnie w miarę spełnia swoje zadanie.

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Udyr napisał:

@grolsch3 pewnie na takim trójkącie pozostawionym ze stelażu 😄

@zwiezak966 magik 😄

A jak 😄 Miałem tą podkładkę do laptopa, więc ją wykorzystałem, w innym wypadku pewnie wleciałby po prostu wiatrak komputerowy 😄

A co do roślinki, jak to widzicie chłopaki, będzie coś z tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coba mam na 70cm i w ogóle mi się nie wyciąga, 60w. Więc jeżeli to nie przelanie, to liście może miały za gorąco za dużo skupionego światła, nie wiem. To zgadywanie. Na przyszłość to lepiej dać się wyciągnąć roślinie i wtedy lst, nie zbija się tak. Przynajmniej ja taką naukę dostałem z moim 1 zakończonym do końca grow. No będzie coś, musi być.
Trochę jarka i sporo nauki 😉 TO@Udyr
widocznie w życiu mało widziałem, ja tam wolę z ramki wentylatora nie wyciągać, łatwiej można zawiesić i bawić się jego położeniem😉 centralnie magik 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak być, bo dosyć szybko ją zglebowałem, a dwa, że wcześniej COB wisiał na 40cm od planta. Na 60cm podniesione przed weekendem, czekam na efekty. Wczoraj dogiąłem jeszcze żeby wyrównać szczyty i mam nadzieję, że już dalej nie będę musiał kombinować. Pierwszy grow, nie obejdzie się bez błędów, najważniejsze to wyciągać wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...