Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Peka89 mysle że nie jestem lubiany bo pisze wprost ale poczytaj. Poczytaj a nie że idziesz na łatwiznę. Mozna poczytać i kupić dobre używane auto albo zatrudnić kogoś kto powie wszystko od podstaw tylko że weźmie hajs. Tu Ci ludzie doradzą ale weź poczytaj.

Bo już samo założenie że tyle tygodni weg a tyle flo jest głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Peka89 napisał:

Witam. Taka sytuacja :

Scinka za 2 tygodnie, a kolejne sadzonki (z ziarenek) wykielkowane. Jak przechować, a raczej jak zacząć powoli uprawę,  aby za dwa tygodnie móc włożyć gotowe wyrośnięte sadzonki i płynnie przejść na normalny, 4 tygodniowy cykl wegetacji? 

Rozumiem, że powinienem je trzymać w mniejszym growboxie, ale jak i ile świecić i jakich wytycznych przestrzegać, aby osiągnęły one ok 10cm wysokości i były w pełni gotowe do rozpoczęcia właściwego cyklu 12tygodniowego?

Czym podlewać? 

Z góry dziękuje za podpowiedzi ?

Na gorze masz juz wiekszosc odpowiedzi. Naswietlac mozesz np. 24/0, a na wegu najlepiej sprawdzi sie zarowka cfl  6400k.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN a co ty na to, że przetrzymałbym je w mniejszych doniczkach w małym namiocie na zewnątrz przez 2,5 tygodnia ? 

Tu gdzie mieszkam o tej porze roku jest jasno od 6 do 22.30. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 W malym namiocie na zwnatrz ? To nie ma sensu, ewentualnie skoro masz dobra pogode i duzo slonca, to wystaw je  pod slonce bez zadnego boxa.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN tak zrobię, ale nie zawsze jest ładna pogoda, więc muszę je gdzieś chować w razie deszczu, dlatego mały greenhouse(przezroczysty foliak) myślę, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze zdanie? Popalona roślina czy norma na tym etapie? Zastanawiam się czy przelać Ja porządnie Woda. Uzywam AN micro/grow/bloom + rhino skin. Proporcje to 1ml grow/2ml micro/3ml bloom + 2ml rhino skin. Łącze to wszystko z 1.5L wody co drugie albo trzecie podlewanie 

516D959B-233B-46A6-AD2F-F57168A8BEE2.jpeg

2C6D5FB6-9A0E-444A-88FF-224B575EE121.jpeg

8EC46853-FE49-4BDE-931A-870ECAD2687E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konto.paczkomat  Azot i wapn, tego brakuje. Podlej calmagiem i dodatkowo nawozem na wega.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karthez dla początkujących lepiej wybrać jakieś fotoperiodyczne nie automaty bo jak coś zepsujesz na starcie to będziesz mógł dłuższego wega dać, a przy automatach nie da się tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karthez indica, sativa potrzebuje dużo miejsca żeby iść w górę. Przy niskim bocie to albo indica albo automat. Automat nie toleruje błędów ale jest niski. Oczywiście sezonową roślinę też możesz trzymać nisko ale sativa sezonowa potrzebuje wysokości. Pewnie jak się uprzec to i sative możesz tam wrzucić ale po co się potem przy niej męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym a jeszcze jedno pytanie jak jest filtr węglowy i jest wiatrak to ten wiatrak na zewnątrz wydmuchuje oczyszczone bez zapachowe powietrze tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...