Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

chce podczas uprawy dodać dzwiek a konkretnie wysokie tony rośliny wyczuwają takie fale  przez co pory sie poszerz ja jak przy fotosyntezie u normalnych rośliny za op serwowano zwiększenie plonów mial ktoś możne z tym do czynienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program oglądałem naukowcy w stanach serie doświadczenie przeprowadzali, zwierzęta a konkretnie krowy nie wiem czy słyszałeś ich mięso jest bajecznie drogę  , o wpływ się nie martwie tyka ciekawią mie rezultaty czy konopie tez bedzie dobrze pracować przy tym wyniki z normalnych byly bardzo dobre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, arek88bb napisał:

naukowcy w stanach serie doświadczenie przeprowadzali

Naukowcy w Stanach odkryli też, że żeby przenieść się do przyszłości.....

Należy poczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arek88bb  Interesujacy temat, tez sie tym kiedys interesowalem. Wiem ze rosliny faktycznie reaguja na muzyke, i wydaja dzwieki gdy odczuwaja bol. Ale nie slyszalem jeszcze zeby ktos testowal to na swoim grow. Czlowiek im dluzej uprawia tym wiecej uwagi poswieca na perfekcjonowanie swojego grow. Ja teraz planuje zakup miernika PAR, wtedy bede w stanie idealnie dopasowac wysokosc lamp nad krzakami. Drogie to w cholere, ale i przydatne.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duże liście przysłaniają mi resztę rośliny to mogę je uciąć? Jeśli tak to robić to przy głównej łodydze odrazu? Liście są zdrowe i zielone ale problem taki ze po prostu przysłaniają resztę i światło nie dochodzi wszędzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! 

Jestem tu nowy, niedługo mam zamiar ruszyć z własnym boxem... 

Koledzy podpowiedzcie mi czy taki panel LED da radę do oświetlenia 4 krzaków na powierzchni 0.36m2?

Ewentualnie jakieś inne propozycje co do oświetlenia? 

Screenshot_20200608_174318_pl.allegro.jpg

Screenshot_20200608_204050_pl.allegro.jpg

Edytowane przez Mrbuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik patrząc na opis lampy którą tu wrzuciłem to chyba daje rade, a wręcz okazja przy tej cenie... ?‍♂️ W takim razie co konkretnego możesz polecić na taką powierzchnię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa automaty. Co jeśli okaże się, ze jeden z nich nie jest automatem? Oba były wrzucone do kieliszka z wodą 8 maja, po dobie poszły na waciki i wykiełkowały jakoś 12 maja i trafiły do ziemi. Mamy teraz 9 czerwca i jedna już ma białe włoski a druga nie. Zastanawiam się czy ta jedna może okazać się nie automatyczna. Co wtedy, bo światło jest 18/6 to jak zmienię na 12/12 to tej która zaczyna kwitnąć nie zaszkodzi? Czy czekać jeszcze pare dni i obserwować czy się pojawia białe włoski? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konto.paczkomat

1 minutę temu, Konto.paczkomat napisał:

Co wtedy, bo światło jest 18/6 to jak zmienię na 12/12 to tej która zaczyna kwitnąć nie zaszkodzi?

nie zaszkodzi 

2 minuty temu, Konto.paczkomat napisał:

Czy czekać jeszcze pare dni i obserwować czy się pojawia białe włoski? 

to już twoja decyzja 

@Konto.paczkomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14/01/2019 o 19:10, Tester napisał:

Zadaj tutaj ogólne pytanie o uprawę pod lampami, doświadczeni użytkownicy pomogą

Witam. Taka sytuacja :

Scinka za 2 tygodnie, a kolejne sadzonki (z ziarenek) wykielkowane. Jak przechować, a raczej jak zacząć powoli uprawę,  aby za dwa tygodnie móc włożyć gotowe wyrośnięte sadzonki i płynnie przejść na normalny, 4 tygodniowy cykl wegetacji? 

Rozumiem, że powinienem je trzymać w mniejszym growboxie, ale jak i ile świecić i jakich wytycznych przestrzegać, aby osiągnęły one ok 10cm wysokości i były w pełni gotowe do rozpoczęcia właściwego cyklu 12tygodniowego?

Czym podlewać? 

Z góry dziękuje za podpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue cykl rozwoju rośliny, przeważnie 4 tyg weg i 8 Bloom. 

A czym i ile godzin dziennie świecić w tym boxie?Wspomnę tylko że będą musiały tam przetrwać ok 2,5 tygodnia zanim je przesadzę do dużych donic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...