Skocz do zawartości
Gooner

Pierwsza uprawa in jaki osprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Trening później będziesz robił codziennie, jak i ja, albo co dwa - trzy dni. Więc cierpliwości @Gooner im lepsze LST tym lepsze plony. Musisz teraz jej bardzo dużo uwagi poświęcać. Co z tą wilgotnością ? Nie możesz jeszcze podciągnąć ? Nawilżacz chodzi na ful ? Ile trzymasz tego leda od rośliny ? Coś te liście się w kajak robią i opadają. Sprawdzasz palcem jak tam ziemia ma? Nie za sucho ? 

pH wody sprawdzałeś ? 

Czemu tylko jedna pestka ? Mały growbox ? 

Jak coś sknocisz to od nowa będziesz musiał zacząć.

 

Pozdro i z  fartem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 
wilgotność w przedziale 50-60%. Nawilżacz chodzi prawie cały czas. Temperatura to w dzień 23 stopnie, 21 w nocy. Wziąłem tylko jednego automata, bo mam małego boxa. Podlewam co dwa dni jak widzę, że ziemia się przesusza. Używam nawozu, biohumus do ziół. Na razie tylko główny szczyt mam położony, teraz widać kolejne odrosty. I zastanawiam sie tylko ile tych kolejnych odrostów jeszcze wiązać bo automat ma krótki weg i do którego dnia to robić bo jak przedobrze to podobno plon kozę być mizerny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner ja mam 22 dzień dzisiaj, i cały czas wiąże, wejdź w mój profil i moje posty, są zdjęcia. Rozrósł się mocno. Ma krótki weg, ale 3-4 tygodnie myślę że można LST robić - jeszcze chłopaki się wypowiedzą. Mały box, rozumiem, a lampę ile trzymasz od rośliny ? Ja mam wilgotność noc 65-75 dzień 70-80 .  Mi się też kajaki z liści robiły, jak dałem już na wzrost odżywkę to mocno zahamowało ten defekt. Lampę led mam teraz 50 cm od szczytów. Na razie to trenować możesz do oporu. Temperaturę mam podobną. Na początku miałem 28-30 przez pierwsze 7-10 dni. Ale u mnie była przygoda z przejściem z HPS na LED. Masz tylko biohumusa ? Nic więcej ? A pH sprawdzałeś ? 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey dzięki. Zerknę na zdjęcia. Mam leda 35w trzymam około 30cm od roślinki. Nie wiem czy nie za blisko ale jak było więcej to się wyciągnęła. PH mam w normie. Ten nawilżacz się przycina i dlatego może nie potrafi wejsc wyjątek wilgotność albo czujnik zepsuty bo czy włączę czy nie to pokazuje 50-55%. Na wzrost wziąłem biohumusa do ziół. Sugerowali, że to wystarczająco, warto coś dodać jeszcze? Ja 1 października wrzuciłem pestkę do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ziół, jest napisane na opakowaniu z biohumusa. Dobry taki?

nie za blisko led od roślinki ?

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gooner napisał:

Do ziół, jest napisane na opakowaniu z biohumusa. Dobry taki?

nie wiem co to za biohumus, do roślin zielonych to by był na pewno dobry

 

2 godziny temu, Gooner napisał:

nie za blisko led od roślinki ?

raczej dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapiesz do boku główną łodygę ,by się trzymała i jej nie połamało , i z drugiej strony łapiesz sznurkiem tak by jej główny szczyt był jak najniżej możliwe , zwracając uwagę by inne małe szczyty miały dostęp do światła. Roślina zacznie wysyłać do nich informacje by rosły do góry ? jak tak jest to dobrze

IMG_20201024_141005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada na ten moment, 1 października było kiełkowanie. Co sądzicie ? Końcówki liści lekko pożółkły, prawdopodobnie przenawoziłem ale dziwne bo biohumusem podobno się nie da. No nic, leje teraz tylko wodę. Jeśli chodzi o podlewanie znowu nawozem na wzrost to czy go jeszcze lać? Czy już jechać na kwitnienie, dzisiaj mija 30 dni od kiełkowania.

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie czytałem, że moge przez kilka dni lać tylko wodę i odpuścić na razie biohumus. 
Wrzucona do wody 1 października, co jeszcze doradzisz ?

może wydaje się mała, ale przez lst bo poprzywiazywana jest

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey dzięki.zrobiłem lekkiego flusha żeby wymyć tego biohumusa. Co myślicie? Wiązać dalej ?Tak to wyglada dzisiaj:

 

 

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę, to bym puścił ją na dwa dni, i poprawił te LST. Nie wiąże się liści w kupę, nie dość że utrudnia to im pobór światła , to kiszą się. Zaraz coś je będzie pobierać. 

Przy LST trzeba łodygami bardziej operować. Naginać, i poprawiać z czasem jej odrastania. A tutaj to wygląda jakbyś faceta za jaja złapał i przywiązał do ziemi za głowę.

Ona już pazury pokazuje na końcach liści , dolne dostały już w dupę. 

Liście po lewej stronie przytwierdziles też do gleby, zamiast uchwycić łodygę. Czyli to też dotyka ziemi. 

Poczytaj wątki o LST.

Dobrze że przeplukales. Teraz daj jej trochę życia. 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i pozytywne komentarze.

wysylam zdjęcia do sprawdzenia, po dokonaniu poprawek. Faktycznie panna poszła mocno do góry!

 

Rzućcie okiem i dajcie znać czy już to lepiej wyglada. Nawozów na razie nie leję po tym przepłukaniu. Plus chyba kwitnienie się rozpoczęło?

 

https://ibb.co/n6DjkWY
https://ibb.co/9W9vh2Q
https://ibb.co/2nGxcjV
https://ibb.co/YjpC4gx
https://ibb.co/CBt1kRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się pokazują małe włoski.

to automat fat banana. Masz racje. Uwolniłem ją trochę bo te liści były związane i się kisiły, ale poprawiłem zgiecie łodyg i przepłukałem ją bo ewidentnie miała czegoś za dużo i końcówki liści się przypaliły, a po płukaniu lekkim wystrzeliła w górę i rozrosła się trochę na boki do widać na zdjęciach. Każdego dnia idzie w górę, teraz pytanie skoro 1 października było kiełkowanie to wg kalendarza już teraz powinno rozpoczynać się kwitnienie. Pytanie czy nadal podlewać wodą i kiedy zastosować nawóz na kwitnienie. Mam plantę do roślin kwitnących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym nawozem. 

Kiedy lać nawozy na kwitnienie ? Gdy preflowery określające płeć konopi będą dobrze widoczne możesz zacząć podlewać konopie nawozem na kwitnienie. Nawóz do kwitnienia stosuj za każdym razem jednak ilość nawozu zwiększaj wraz z postępem kwitnienia rośliny. 

Pamiętaj by nie zaczynać od pełnych dawek ! Rozkręcasz powoli. 

Wrzuć nowe zdjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Dzisiaj wrzucę nowe zdjęcia. Czyli na razie jeszcze zdecydowanie za wczesnie jesli chodzi o nawóz na kwitnienie.

generalnie to dzięki lst zamiast jednego głównego mam 4-5 nowych głównych szczytów ale są inne które przez liście nie dostają światła, a nie jestem w stanie tak poodginać tych liści, zeby odkryć reszte szczytów. Kombinować coś jeszcze przy tym w takim razie?

potem wrzucę foty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...