Skocz do zawartości
Gooner

Pierwsza uprawa in jaki osprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

@Gooner Spokojnie. Jeszcze miliony będzie momentów, gdzie nie każdy liść będzie miał dostęp do światła.  Cieszę się że widzisz jakie LST daje możliwości. Brawo dla Ciebie. Mi to ogromną frajdę na początku dawało. Teraz już tylko w fryzjera czasem się bawię - na etapie którym jestem. 

Wszystkich nie odsłonisz, ja LST co dwa dni mniej więcej poprawiałem. Potem będziesz miał kilka głównych i na nich się skupisz. Z czasem łatwiej jest odsłonić te najważniejsze. Muszą trochę się podbić do góry. 

Powodzenia Mordko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21/09/2020 o 21:15, Gooner napisał:

Jeszcze pytanie, boxa nie bede trzymał w domu, dlatego łatwiej będzie mi naświetlać mojego automata 24/0. Czy jeśli co pare dni zrobię kilka h przerwy i będzie ciemnia to coś się stanie ? 

Nie ma potrzeby 20/0. 18/6 jest optymalnie dla automatu przez cały okres życia krzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bimbrownik napisał:

Nie ma potrzeby 20/0. 18/6 jest optymalnie dla automatu przez cały okres życia krzaka

Wiem, 

czytalem, ale nie kupiłem programatora i przez to zacząłem świecić 24/0 i boje się ze jak zacznę świecić inaczej to roślinka się zhermi. Plus ten led zawsze trzyma mi te 2-4 stopnie wyższa temperaturę, która przy włączonym świetle ma około 23 wiec nie cuda i dlatego świece 24/0

 

nic złego przez to się nie powinno dziać jesli chodzi o automat 

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic złego się nie stanie tylko testy wykazały, że więcej jak 18h nie daje większego efektu bo roślina potrzebuje odpoczynku, tylko strata prądu

Ale automatom nie zaszkodzi ani nie pomoże więc spokojnie świeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada jeśli chodzi o pannę. Coś liście oklapły lekko. Jest Ok czy coś do poprawy ??

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem. Być może miała za sucho bo płukanie robiłem 1,5 tygodnia temu w sobotę i nic nie ruszałem, nic nie podlewalem. Tak to wyglada dzisiaj po podlaniu. Może panna była za blisko światła, jakieś 20-30 cm ale to led 35w z ledam wiec nie powinno się nic chyba dziać? Jakieś sugestie ? 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wlasnie wydaje ze ona jest przelana. Nie dawal bym wiecej jak litr wody raz na 3 dni.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelana chyba nie była bo 1,5 tygodnia temu przepłukałem ją a wczoraj jak sprawdziłem ziemie to była już sucha. 
podlalem trochę ale nie dużo - czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada dzisiaj. 

image.jpg

image.jpg

@CheMsKuN dalej doginać najwyższe szczyty, żeby odkryć coś jeszcze ?

Za blisko panelu ledowego chyba nie są, to 35w więc nie wytwarza za wiele ciepła i nawet jeśli panna jest jakieś 20 cm od Ledam to chyba nic jej nie będzie. 
wydaje mi się ze po posłaniu lekko odżyła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner Ciężko, stwierdzić po zdjęciu jak wygląda dół. Musisz zerknąć kolego na łodygi. Na nich widzisz co się dzieje. Czy pojawiają się nowe odrosty, czy jest szansa na kolejne szczyty. Jeśli tak, to wtedy dajesz im dostęp do światła. My nie mamy rentgena w oczach ? 

Ale cieszę się że odżyła ? wygląda lepiej. Te liście od dołu mocarną mają powierzchnie.

Z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk dzięki wielkie za super pomoc i dobre słowo ?

tak tak, chciałem pokazać stan rośliny, a jesli chodzi o odrosty to są nowe tylko zakryte liśćmi i może warto jeszcze poodcinać trochę szczyty tylko się boję że to zepsuję ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner Nic nie zepsujesz ? jak z kobietą, delikatnie. Ja mam metodę taką :

Spinacz biurowy, albo agrafka. Łapie odrosty, do tego sznurek, kupiłem w tesco na dziale papierniczym do robienia jakiś chyba prezentów. 

Wbijam szpilki dookoła doniczki, tak zwane mieczyki (szpilka z tym takim wałkiem jakby) Do tego sznureczek ciach, łodyżka agrafką złapana i jest bajka. 

Potem jak ciągnie do góry, to znowu ją podwiązuje. Agrafka nie uszkadza łodygi, ma miejsce na swobodny rozrost. 

To moja metoda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ?

właśnie zepsułem z lst początkowo kilka rzeczy.  Mogłem posadzić pestkę przy krawędzi, a ja posadziłem na środku, potem dodatkowo zepsułem położenie panny bo powinienem położyć ją pod kątem 90 stopni jak jest na rysunki, a ja ją położyłem na ziemie tak że liście dotykały jej. 
teraz nie wiele dam rady poprawić, ale wygrałem dwa najwyższe szczyty, przypiąlek spinacze biurowe do krawędzi i związałem sznurkiem grubym aby nie uszkodzić łodyg. Nie sam co prawdy już chyba za wiele zrobić ale kilka nowy szczytów powstało to może jeszcze coś z tego będzie ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pestki na środku, i widziałeś moje zdjęcia ? 

To pomaga, ale nie jest aż nie wiem jak istotne. 

Dużo możesz poprawić ? LST jest podatne na korygowanie. Nagniesz Pannę a ona, i tak znowu zaraz odbiję. Jesteś na wegu, więc masz jeszcze czas. Ona i tak jeszcze wypierdoli do góry. 

Jestem też początkującym w indoor. Ale zobaczysz każda kolejna pestka i będziesz lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...