Skocz do zawartości
Gooner

Pierwsza uprawa in jaki osprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Gooner napisał:

Możliwe, że to był nadmiar pierwiastków, bo tak jak wspomniałem. Zrobiłem błąd, że w 2-3 tygodniu jak zaczynałem lać to pełne dawki i bez przerwy na wodę. A niby biohumus ciężko przedawkować.

chociaż po płukaniu sytuacja wyraźnie się poprawiła na kilka dni i znowu wróciło do tego co jest. Czyli może powinienem przepłukać raz jeszcze?

mówisz, że jeśli są liście ładne to nawozów się nie leje ? Moje akurat chyba nie są za piękne ?

jak wcześniej miałeś ładnie zielone to się nie leje, czyli sprawa jest prosta masz nadmiar nawozów i możliwe że ph skopane, podlej wodą z dolomitem rozrobioną robiłeś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podlałem, dałem garść dolomitu i 700 ml wody

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko jasne. Mam małego boxa 45x45x90 i zostałem wprowadzony w błąd, że wystarczy mi tylko wentylator wtłaczający a wyciągający może być wyłączony przy tak małym boxie i tym samym myślę, że przyczyna marnienia rośliny tkwi właśnie w tym, że wentylator wytłaczający był wyłączony. Włączyłem go już i oczekuję co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey czyli robię tak, wyciąg zostawiam na gorze, a ten wentyl komputerowy na dole wyłączam lub ustawiam jako mieszak bardziej na górze?

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey ? aktualizacja boxa wyglada tak:

 

po lewej na dole kratka z wlotem pasywnym, po lewej wyżej mieszak komputerowy i wyciąg na górze lazienkowy wentyl.

 

mam nadzieję, że teraz jest okey i roślinka odżyje. Jednak to nie chodziło chyba o przenawozenie

 

 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wszystkim. Mam nadzieję, że po zmianie roślinka odżyje. Wentylacja poprawiona plus zalana dolomitem. 
oczywiście bez problemów się nie obejdzie i padł mi nawilżacz (drugi), który przestał wytwarzać mgiełkę. Generalnie to być może jest to kamień ale robiłem zgodnie z zaleceniami jednak to nic nie pomogło wiec spróbuję jeszcze go przeczyścić ale jeśli nie da rady nic z tym zrobić to zacznę stosować inne metody typu wilgotna szmatka. Aktualnie mam 48% wilgotności.

kupiłem programator, dlatego jeśli swiecilem 24/0 to przy zmianie 18/6 roślinka się nie shermi? Jest 48 dniu. Automat. 
Nie wiem czy teraz zmiana oświetlenie nie przeszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

Wymęczyła mnie ta pierwsza uprawa i ciągłe problemy. Ale walczymy dalej. 
 

hehe, wiem do chcesz powiedzieć. Ale No biednemu zawsze wiatr w oczy. Wszystko super to padł kolejny nawilżacz ?

Wysylam zdjęcia z dzisiaj:

 

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki. Myślę, że poszła trochę w górę po poprawieniu wentylacji i zalaniu dolomitem. Na zdjęciach chyba też jakby taka żywsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...