Skocz do zawartości
Gooner

Pierwsza uprawa in jaki osprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem foty ? piękna sprawa. Ja do tej pory tylko na oucie w lecie sadzilem. To mój pierwszy raz jesli chodzi o in. Mam nadzieję, że coś z tego zbiorę ? ale sama uprawa, lst- sprawia wielką radość ?

w takim razie dzisiaj nagnę jeszcze szczyty, jest jeszcze coś do odkrycia, bo kilka odrostów jest przykrytych liśćmi, mam nadzieję, że mi się uda. Czy moja roślinka nie jest za blisko ledu?

jakies 20 cm ale led słaby tylko 35w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz szczyty mam prawie 8 cm od leda, już nie mam jak operować inaczej bo podnosząc te niskie będą miały za słabe oświetlenie. A led mam 150 w.

Ile masz wysokości namiot ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ogolnie to nie wiem, czy to była kwestia że za dużo biohumusa, bo jego aż tak dużo nie lałem. Chyba, żeby wznowić podlewanie nawozem w powiedzmy 1/3 dawki?

 

wysylam zdjęcia 

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektorniczny tester hd za 100 zł.

ziemia uniwersalna, ale na out też dawałem tę i nigdy nie było problemu. Lałem biohumus do ziół.

jedynie co mogłem zepsuć to fakt, że oś początku lalem pełne dawki. Ale nie lalem tego sporo. Błąd tez bo nie podlewałem w sposób nawóz - woda - nawóz tylko jak podrosła lalem sam nawóz ale to małe ilości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner to albo nadmiar pierwiastków albo ph bardziej na ph wygląda, rozrób z wodą dolomit garść na litr wody i podlej ponad litrem i zobaczymy, miernik nie wiadomo czy dobrze pokazuje, może z wodą coś nie tak 

i po co lać nazwozy jak liście są ładnie zielone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


wysyłam zdjęcia sprzed chwili 

wilgotność rano 60% i 20 stopni. Zaraz zapalę w piecu to będzie 23-24

Możliwe, że to był nadmiar pierwiastków, bo tak jak wspomniałem. Zrobiłem błąd, że w 2-3 tygodniu jak zaczynałem lać to pełne dawki i bez przerwy na wodę. A niby biohumus ciężko przedawkować.

chociaż po płukaniu sytuacja wyraźnie się poprawiła na kilka dni i znowu wróciło do tego co jest. Czyli może powinienem przepłukać raz jeszcze?

mówisz, że jeśli są liście ładne to nawozów się nie leje ? Moje akurat chyba nie są za piękne ?

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...