Skocz do zawartości
Gooner

Pierwsza uprawa in jaki osprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

@Gooner  Nie wiem nie wypowiem sie, bo nigdy nie stosowalem tak malych wiatrakow ktore leca na 12V. Mam teraz w boxie wiatrak mieszajacy 80mm (wyglada jak standardowy wiatrak do kompa), ale leci na 220V, taki maly wariat z mega powerem. Mam jeszcze jeden ale 120mm, juz od lat jest zamontowany w inkubatorze (60x45x50 akurat na 8 roslin od kielka do trzeciego tyg. wega) i tez daje rade nawet ze sporym zapasem.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, boxa nie bede trzymał w domu, dlatego łatwiej będzie mi naświetlać mojego automata 24/0. Czy jeśli co pare dni zrobię kilka h przerwy i będzie ciemnia to coś się stanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rzuci ktoś okiem na boxa?

tak jak wcześniej wspomniałem, wymiary 45x45x90

W środku będzie panel ledowy, ale najbardziej chodzi mi o umiejscowienie wentylatorów. Na środku (biały) mocniejszy wysysa powietrze, drugi, komputerowy 125 mm na lewej ściance jest dobrze umiejscowiony ? Czy ta kratka na ktorej jest przyklejona ma być otwarta czy zamknięta? 

533E8495-F234-4C55-B791-88552AA6ED4A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Nie zamykaj wlotu pasywnego bo nie bedzie cyrkulacji powietrza i roslina bedzie rosla powoli albo padnie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bocznego nie zamykać tak? Ale jak będzie otwarty to będzie dostęp światła z zewnątrz. Jeszcze jest wlot na suficie namiotu. Pozostawić go zamkniętym czy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada ten box.

przy kratce u dołu mam wentyl komputerowy 120mm wtłaczający powietrze a na gorze wyciągający łazienkowy wentyl. 
swiece 24/0 zeby utrzymać temperaturę około 22 stopnie cały czas. Wilgotność to zawsze pomiędzy 50-60%. Czy tak jest okey? Dobrze to wygląda?

image.thumb.jpeg.29ab6d24c406d26e8951ac2e4e4f0cd5.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam fotki z lst- pierwszy raz robię wiec proszę o wskazówki czy to jakoś w ogóle wygląd i czy spełni rolę.

 

nawilżacz niby cały czas włączony a wilgotność wskazuje ciagle około 53%

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dzisiaj wyglada ?

na razie przywiązałem tylko główny szczyt. W którym momencie najlepiej wiązać dalej jakiś odrost? Pierwszy raz lst i brak doświadczenia ?
image.jpeg.355cb3cab50d66aad3273d74ffe6d960.jpeg

image.jpeg.38670cda7bdbc1f5b2d5e5bba98eead2.jpeg

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To następnym razem, nie wiedziałem, że lepiej bliżej krawędzi dlatego dałem do środka pestkę. A teraz jeśli chodzi o mój lst jest okey? Wyrastają odrosty, kiedy je znowu trenować ? No i w sumie ile jeszcze? Bo pestka wrzucona w ziemie na początku października. Do wody wrzuciłem 1 października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Gooner napisał:

A teraz jeśli chodzi o mój lst jest okey?

przejdzie

 

4 minuty temu, Gooner napisał:

Wyrastają odrosty, kiedy je znowu trenować ?

jak to nie automat to jak podrosną trochę to można je znowu nagiąć

 

5 minut temu, Gooner napisał:

No i w sumie ile jeszcze?

co ile jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To automat ? wiec krotki weg. 
Chodziło mi o to ile jeszcze trenować ? Na razie jest tylko jeden główny szczyt podwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...