Skocz do zawartości
Paul

Pomoc na starcie wybór zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

@Farmerka aaaa no tak oki oki , zobaczymy moze ktos podpowie google pisza kwasek, ocet i fusy z kawy ale fusy plesnieją to bankowo odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka kupiłem na amazon jakiś tester ogrodniczy pewnie nie jest mega dokładny ale sprawdzałem w kwasku samym do herbaty i jest 4 wiec jakos jest miarodajny

 w pl miałem w miare konkretne akwa roślinne więc parametry wody trochę ogarniam ,też miałem twarda wodę ale do podmian filtrowałem filtrem RO destylowana woda ma pH 5,5 więc teoretycznie jak bym kupił destylowana i zmieszał z kranówką 1:1 wyjdzie cos 6,2 ale destylowana woda jest sterylna nie ma nic w sobie dla roślin więc do podlewania chyba sie nie nada

Edytowane przez Paul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul jeden typek stosował, tylko małą dawkę trzeba nie pamiętam to chyba na krople się dozuje zresztą możesz przetestować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul Ocet spirytusowy . Kwasek cytrynowy tez mozna zastosowac, ale ocet dluzej trzyma niskie ph. @Farmerka dobrze pisze zacznij od 1ml na 1.5L wody.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN troche o tym czytałem i na kilku stronach znalazłem wpis ze absolutnie nie wolno stosowac octu do podlewania roslin zabieg octem mozna wykonać min 3tyg przed wsadzeniem roślin w glebę. Hehe myślisz że jak spróbuje nic im nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam dzisiaj 13ty dzień w ziemii, jedna roślina ma trzeci dzień podwinięte liście do dołu myślę że może za blisko światło miałem i dlatego jedna też zaczyna mieć blade dolne liście ta w środku koło termometra. Coś zmieniać? Dziękuję 

IMG_20200702_094628.jpg

IMG_20200702_094609.jpg

Edytowane przez Paul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt że leje oszczędnie bo boję się przelać, ale raczej nie sądzę żeby było za sucho zresztą inne wyglądają normalnie. 

IMG_20200702_105728.jpg

IMG_20200702_105736.jpg

IMG_20200702_105751.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester ja to jakieś dziwne przygody mam na start jedna mutant , dwie rośliny z nasiona ,co będzie dalej :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...