Skocz do zawartości
Paul

Pomoc na starcie wybór zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zacząć swoją przygodę z uprawą własnej weed. Chcę kupić namiot na ebay 120x120x200 do tego lampę Led full spectrum markująca się 1000w ma w rzeczywistości ok 60w z tego co wyczytałem. Do tego filtr węglowy i dwa wentyle kanałowe. Termometr z higeometrem i sterownik oświetlenia. Czy ktoś mi podpowie czy takie oświetlenie się sprawdzi, ile roślin automat mogę w tym posadzić. Jaka odmiana będzie dobra na początek żeby szybko i bez problemów rosła. Co potrzebuje do tego. Może ktoś zaczynał podobnie i ma doświadczenie. Myślę o kupnie na dniach wszystkiego. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul wszyscy podobnie zaczynają. A co do oświetlenia to nie ma sensu do takiej słabej lampy brać boxa 120x120, ona na ze dwie rośliny starczy. Albo weź sobie mniejszego boxa albo do tego dużego porządne światło kup, czyli kasa sporo większa potrzebna. Daj linka do tej lampy

@Paulna 1,44m2 potrzeba 72000 lumenów czyli minimum hps 600W. W ledach szukał bym czegoś w okolicy 300W z gniazdka a Ty masz 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie dziwi jak ktoś na początek, na pierwszy raz bez żadnego doświadczenia bierze tak wielki namiot. To są koszta i to nie małe i sporo pracy, a głupi błąd i wszystko na nic. Moim zdaniem 60x60 z konkretnym osprzętem jest świetny, a kiedyś przy większym może służyć jak namiot na Veg. Ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no ja myślałem że 120x120 to jest mały, ale ok załóżmy 60x60 jak by to wyglądało ile roślin do tego wejdzie. Taka lampa np do tego się nada? 

www.wish.com/share/9993ltxlql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ok czyli kumam ze takie światło jak podałeś 1000w Spider ew Mars będzie optymalne dla Boxa 60x60? I nie ma co się pchać w jakieś tańsze tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul

Te firmy są sprawdzone przez ludzi ze świata ale nie jedyne. Unikał bym tanich Chińczyków. Ja jestem ze SF zadowolony, pokrywa całość na Flo i ma pasywne chłodzenie. Marsy chyba są tańsze i mają bogatą ofertę. Spidery tylko ten jeden w kilku konfiguracjach

SF1000 ma pobór 100W. Myślę, że to optymalne zużycie na taką powierzchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik bo ja myślałem kupić taki zestaw https://www.ebay.co.uk/itm/264392791191 tu to światło to będzie chyba bania tak? Dlatego myślałem o 120x120 bo tu jest niby na 4szt plant @Bimbrownik ok czyli kumam ze takie światło jak podałeś 1000w Spider ew Mars będzie optymalne dla Boxa 60x60? I nie ma co się pchać w jakieś tańsze tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul

Ja szukałem światła dobre 3 miesiące i te firmy pasowały mi najbardziej. Na pewno są tańsze. Kolega @CheMsKuN dobry oświetleniowiec planów filmowych podał taki link

https://www.ebay.de/itm/Growfessional-CREE-CXB-3590-Grow-COB-LED-Wachsen-Volles-Spektrum-Pflanzen-Lampe/184029622618

Rok temu taka lampa od MIGRO kosztowała drugie tyle. Chciałem taką diodę aie cena była ciut za wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ok super dziękuję to z lampą mam już jasność i tent 60x60, czy takie nasiona jak ty grilla glue polecisz mi na start? nie wiem czy u mnie w UK takie dostanę, ale jak powiesz ze takie to będę rył. Więc jak mi komplet odpadł to muszę sam składać, do tego potrzebuje wentyl i filtr na wyciąg i wiatrak do mieszania pow. czy tu patrzeć też na jakieś parametry? I co jeszcze na start muszę kupić? Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulrosliny sobie weź jakie chcesz, automaty nie są polecane na początek ale jak się przyłożysz do tego to czemu nie. Wyciąg jeśli się nie mylę powinien w godzinę wymienić całe powietrze czyli w 60x60x200 w zasadzie każdy to zrobi. Filtr ten parametr powinien mieć większy czyli np. wyciąg 160m³/h to filtr ok 200.

Pewnie coś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi.

Wszystko zależy od funduszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik @Bimbrownik@Bimbrownik@Bimbrownik@Bimbrownikto to ja myślałem że właśnie automaty najlatwiej na początek a jeśli nie automaty co byś polecił żeby w miarę prosto było? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul

Jeśli o wybór roślin chodzi to każdy ma swoje zdanie. Według mnie jeśli się dobrze przygotuje i poczyta trochę internetów (a najlepiej naszego forum? ) to można brać co się chce sugerując się swoimi gustami i preferencjami. Ja zawsze idę trochę pod prąd więc nie powiem co na początek.

AF nie są polecane tylko ze względu na krótki czas wegetacji i jeśli coś zchrzanisz na starcie to odbije się na całości.

Przy pełno sezonowej albo pół auto sam decydujesz o przejściu na Flo i gdy na piczatku coś pójdzie nie tak to dłużej przytrzymasz na wegu i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik witam lampe kupiłem mars 300 nasiona wziałem 3 odmiany special kush,special queen i critical tu ze sklepu w uk.,wziałem tak bo wiem ze na pierwszy raz cos spierdziele a bede wiedział którą z tych wziaść drugi raz.Na gaze dałem 3dni temu ,dzisiaj do małych doniczek.Ziemie kupiłem zwykły humus do plantów wzmocniony bo słaby tu wybór ale gosc w sklepie mówił ze jest najlepsza.Teraz pytanko chce wziąść namiot 80x80 zeby miec w nim miejsce na nawilzacz itd czy bedzie szkodzić że jest wiekszy jak będą 4 rośliny w nim? Kiedy to dać pod lampę od razu jak wyjdą?i po ile godzin świecic jak zacznę.Wolę ciebie pytać bo jak czytam to kazdy pisze inaczej i mam kocioł,dziękuję za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paul jak bym ja się na tym znał ?

co to dokładnie za lampa i jaką powierzchnię pokrywa na Flo? Jak weźmiesz troszkę większy namiot to nic się nie stanie pod warunkiem, że krzaki będą odpowiednio pod lampą. Wiadomo, że jak weźmiesz 1m2, małą lampę i krzaki po kątach porozstawiasz to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka  Nie interesowal bym sie tym panelem. To chyba najstarszy model marsa jaki wyszedl na rynek. Tam siedza diody ktore sa tak przestazale ze nikt juz ich nie stosuje. Generalnie ten panel juz dawno powinien zostac wycofany ze sprzedazy.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...